Opinie: Prawo Jazdy AM: Nowe Szczegóły

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Skuterowo.com
    Użytkownik

Czyli przy wymianie jeszcze dość sporo zapłacę a w szkole zdałem za free …

Nick3y
    Użytkownik

A co jeśli teraz zdam moto mając 13 lat a 14 skończę 4.03, czyli 3 miesiące po wejściu nowej ustawy? Przez 3 mies. nie będę mógł jeździć? Serio po prało im się w tych łbach…

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Whistler
    Użytkownik

Nadal się upierają przy blokadach i tej bezsensownej prędkości maksymalnej… Aj, szkoda gadać 😛 Mogli by zrobić przynajmniej jakąś furtkę dla posiadaczy normalnego prawa jazdy (kat A i B), na zdjęcie blokad w świetle prawa. Ale nie, „typu pojazdu nie można zmienić” – odpowiedzą nam. Ciekawe, że MOŻNA jednak zmienić przed sprzedażą motocykl w motorower, zakładając różne blokady 😉

mati685
    Użytkownik

Prawo nie działa wstecz, więc jakim cudem mając karte motorowerową mam od nowa zdawać na AM? To jest chore.

przemco
    Użytkownik

chore jest to, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

aswde
    Użytkownik

Mam pytanie czy jesli podiadam juz karte motorowerowa to obowiazkowa jest wymiana na prawojazdy AM ?

damianus000999
    Użytkownik

przemco to powiedz mi bo jestem ciemny i zrozumiałem że znowu będę musiał to zdawać..

przemco
    Użytkownik

damianus000999: Osoby mające w dniu wejścia w życie ustawy ważną kartę motorowerową będą mogły wymienić ją na prawo jazdy kat. AM Rozumiesz? Oddajesz kartę, płacisz i dostajesz prawko

Tanco
    Użytkownik

A badania? Bo z reportażu zrozumiałem że trzeba będzie badania zrobić 😉

Daroi
    Użytkownik

A co ze skuterami o większej pojemności, niż 50ccm i osiągającymi większą prędkość, niż 45km/h?

przemco
    Użytkownik

Są motocyklami?

jarek1003
    Użytkownik

nie ogarniam, czyli jaka będzie max. dozwolona pojemność?

Pshemo
    Użytkownik

@jarek1003: Max dozwolona pojemność silnika, będzie mogła wynosić MNIEJ niż 50 ccm. Czyli np. 49,5 to będzie idealnie – Standardowy skuter. OSOBY UKOŃCZYWSZY 18 lat, w dniu wejścia ustawy o prawie jazdy kategorii AM – NIE muszą zdawać ŻADNEGO Egzaminu. Jeżdżą tylko i wyłącznie z Dowodem Osobistym jak i papierami motorka. Osoby, które nie ukończyły 18 lat – MUSZĄ zrobić prawo jazdy kat. AM. Ustawa wejdzie w życie w przyszłym roku. Czyli bodajże 1 stycznia 2013 roku.

Pshemo
    Użytkownik

@Daroi: W takim wypadku potrzebne jest uprawnienie kierowania pojazdem w formie prawa jazdy kategorii B.

zenek69
    Użytkownik

Pshemo co ty za bzdury wypisujesz ??? Jak nie masz pojęcia to nie wprowadzaj innych w błąd !! Do poruszania się skuterami o większej pojemności niż 50 ccm potrzebne jest prawo jazdy kategorii A (np. A 1 do 125 ccm)

Michał
    Użytkownik

Mam pytania bo ja tu juz chlopacy nic nie ogarniam ;oooooo 1.Kiedy wchodzi ustawa am ? 2.Co będe mial miec/zrobic gdy bd mial zamieniac na kat.Am ? 3Jaka moze byc predkosc max ? 4.co jak jest max 45 a moj skter jezdzi np. 100 max ? co w tym wypadku zrobic ?????

przemol
    Użytkownik

No dobra wszystko fajnie a wie ktoś ile się płaci za wymianę karty na prawko?

matol1798
    Użytkownik

Nikt tego jeszcze nie wie. Nie ogarniasz tego ?? Ta ustawa jeszcze nie weszła więc nikt na forum ci nie pomoże.

wodka85
    Użytkownik

jeśli ktoś chce prowadzić skuter/motorower w 2013roku a ma już karte motorowerową i chce ją wymienić na AM musi posiadać zaświadczenie o przebytej ospie, zaswiadczenie o niekaralności , przypisać jeden procent podatków na związek romów w polsce a jak ma mnie niż 16 lat to dodatkowo musi przejść 14-to dniowy kurs tańca towarzyskiego

qba123
    Użytkownik

Wyrobienie prawa jazdy będzie kosztować 100zł, ponieważ od 19 stycznia oprócz nowych kategorii będą nowe, wyższe ceny wyrobienia prawka.
    (Do 19 stycznia opłata ta wynosi 84zł, jednak państwo chce zedrzeć z nas jak najwięcej pieniędzy)

KOWOL__PL
    Użytkownik

Ale chyba nie trzeba obowiązkowo wymieniać karty na prawko co?

Anonim
    Nieaktywny

Po raz setny (?)… trzeba.

KOWOL__PL
    Użytkownik

„Jan Szumiał: Osoby mające w dniu wejścia w życie ustawy ważną kartę motorowerową będą MOGŁY wymienić ją na prawo jazdy kat. AM.” Właśnie „MOGŁY”, a nie musiały. To ja już nic nie wiem. Zmieniają to wszystko, żeby tylko kase z ludzi zedrzeć.

Anonim
    Nieaktywny

Zobacz tylko jak zostało zadane pytanie: „Czy przyszłym roku, po wejściu ustawy w życie właściciele karty motorowerowej będą MOGLI ją wymienić na prawo jazdy AM?”. Dlatego tak sformułował odpowiedź. Poszukam art. gdzie było jasno sformułowana ta kwestia. Jak znajdę to wkleję.

wodka85
    Użytkownik

aleeeeż skądże wcale nie trzeba wymieniać,ale pierwsze 1000 osób które to zrobi dostanie prawo jazdy kat.B gratis!!!

amator
    Użytkownik

a to będzie trzeba mieć typowo skończone czternaście lat ? i czy tego nie da się jakoś obejść ? (bo chciałem zdawać na kartę motorowerową bo skończę dopiero trzynaście lat 25.03.2013r. a te przepisy wchodzą od 19.01.2013r.) i muszę czekać do ukończenia czternastu lat (25.03.2014r.) ? proszę o poradę 🙂

mazda1309
    Użytkownik

Tu możecie pobrać aktualne testy kategorie A,B,C,D,T http://nowetestynaprawojazdy.pl/

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button