Opinie: Prawo Jazdy AM: Najczęściej zadawane pytania

Mam nadzieję że to już koniec artykułów o prawie jazdy AM bo ostatnio za dużo tego,ja rozumiem że czytelnicy skuterowo.com to w 90% osoby poniżej 18 roku życia,ale bez przesady.

Dobrze w końcu jest all in one a nie porozrzucane.

a co z zapisem o pełnoletności? tez nie bedzie obowiązywał?

Nie, wraz z nowymi przepisami samo osiągnięcie pełnoletności i posiadanie dowodu osobistego nie będzie się wiązało z posiadaniem uprawnień do kierowania motorowerem.

No ja akurat lutego 2013 kończę 18

A to peszek :wink:

Pytanie. Skoro wymóg posiadania prawka AM będzie od połowy stycznia 2013 czyli od 15 a 18-stkę będę miał 17 stycznia 2013, to aby jeździć skuterem będę musiał zmienić kartę motorowerową na to prawko czy jeszcze będę mógł jeździć na dowodzie ?

Będziesz musiał robić prawko.

Tzn. że będę musiał zdawać kurs i płacić czy wymienić kartę motorowerową ?

ja już 18stkę swoją dawno skończyłem i jestem spokojny ;-]

to już nie mój problem:) ale jestem ciekaw od jakiego wieku o nowe prawo jazdy AM można się ubiegać?tak samo jak teraz o kartę moto rowerową?

Mi pozostał egzamin praktyczny na Kartę Motorowerową, i się denerwuje. Chce bardzo zdać i posiadać Karte Motorowerową . :slight_smile:

Witam. Rozumiem z tego że po wejściu ustawy a mam 45 lat, będę mógł jezdzić pojazdami lekkimi typu microcar na dowód osobisty i skuterami tak samo jak do tej pory.

pytanko ile bedzie testów czy tak jak zawsze dwa czy więcej a i czy na egzamin trzeba mieci własny skuter oraz czy bęndą jakieś lekcje z jazdy ?? proszę o odpowiedz najlepiej na email tomeczekgm10@wp.pl

Testów będzie kilkanaście, a na egzamin trzeba przyjechać własnym wyłącznie markowym motorowerem, odpowiednio ubranym :-) Węcej dowiesz się na google.pl

Przyjechać na egzamin własnym motorowerem - to żeś wymyślił... Jak ktoś zdaje B to na egzamin swoim samochodem przyjeżdża?

madi - nie dostrzegasz sarkazmu w wypowiedzi Hindenburga? Dzieciaki ciągle mają problem z odnalezieniem informacji o nowych kategoriach prawa jazdy. Oni nie umieją posługiwać się opcją "szukaj", stąd coraz więcej sarkastycznych odpowiedzi na forum...

czy da się ominąć kurs na prawo jazdy am ?

Dostałeś odpowiedź w innym temacie po co zaśmiecasz znów tym samym?