Opinie: Prawo Jazdy AM i kamikadze na skuterach

Byłem w warszawie 3 dni i tam porwadzą jak w Rosji kot mocniejszy yen lepszy kot szybszy ten lepszy skuter musi sobie radzić a ten którego przedstawili to szary nastolatek który jedzi jak chce

O tym właśnie pisałem w poprzednich postach. Głupie prawo ale prawo - ot Polska. Skoro prawo nie działa wstecz to w nowej ustawie określiłbym parametry motoroweru - prędkość min. 50 i max 60 km/h. Jazda “na dowód” pozwala jeździć do 45 więc potencjalni “kierowcy” mogli by jeździć do czasu fizycznego wykruszenia się produkowanych do tej pory motorowerów. Wyjście może nie doskonałe ale lepsze niż te w nowej ustawie (oczywiście moim zdaniem).

Jak mnie to wkur**** jak wszyscy przy byle okazji wyciągają i piętnują wykroczenia popełniane przez motorowerzystów! Tak jakby nikt inny nie popełniał wykroczeń. Zobaczcie ilu jest rowerzystów co mają przepisy gdzieś, a są tak samo użytkownikami dróg publicznych jak MY. Dlaczego nie mówi się o kierowcach, którzy mają gdzieś przepisy, o tym, że mają gdzieś NAS już nie wspomnę. Prosty przykład. http://www.youtube.com/watch?v=9DUt6P_qcBM A ilu z NAS ma inne kategorie praw jazdy i jeździ dla czystej przyjemności? Tego nikt nie widzi.

Jak zwykle na opinie o wszystkich pracują jednostki. Wczoraj widziałem w ciągu dnia dziesiątki jeźdźców na swoich wściekłych maszynach o zawrotnej pojemności. Dwóch wiozło plecaczka przez Warszawę bez kasku. W ubiegłym tygodniu natomiast utkwili mi w pamięci dwaj goście. Jeden omijał na pełnym gazie pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych, a kolejny jechał ponad 70 km/h na Trasie Siekierkowskiej. Ilu mijałem skuterzystów jadących prawie zgodnie z przepisami nie pamiętam. Ale kilku wyżej opisanych utkwiło mi w pamięci. Pewnie innym użytkownikom drogi także tacy jeźdźcy zapadają w pamięci. Przyznaje ja jeżdżąc Jawką także łamię przepisy lawirując między stojącymi w korku autami. Raz jeden widziałem wzorowo jadącego motorowerzystę. Był to nasz forumowy kolega MiachałWujak

Sorry ten kolega przepisowo jeżdżący to Michałk001

Telewizja “śniadaniowa” - rulez.! Jak zawsze rzetelnie i bezstronnie. 2.27 min. wymiana cylindra na 125 cm3 :slight_smile: Poproszę namiar na prowadzącego on zna pewnie mechanika który robi takie cuda. ! 1.12 min. pytania do jednego pana w samochodzie - wiadomo jaka będzie odpowiedz ! Eeeech szkoda słów :frowning:

No to wszyscy co posiadają już skutery to będą musieli przeproprawdzić taki egzamin?

Jeżeli do 18 stycznia 2013 skończysz 18 lat to nie.

dychul, ja zawsze lecę siekierkami minimum 75, czuję się po prostu bezpieczniej…

Czyżby pierwszy Kymco MyRoad 700 trafił w ręce p. Chajzera młodszego?

No ja mam więcej lat niż 18 więc myślałam,że to wszystkich się tyczy a to tylko Ci którzy będą niepełnoletni to będą musiały taki egzamin przejść…

Pozdrawiam Negatywnego Bohatera. Tak trzymać. Pełny gaz cały czas i nie dać się złapać. Mam Identycznego Routera. Ponoć czerwone są szybsze, ale czarne są bardziej męskie!

Temat jest ważny ale nie można się upić przebojowością TVNu . Panowie redaktorzy potrafią przekolorować i w efekcie tworzyć mity . Owszem jest grupa skuterowych jeźdźców przekraczających nagminnie przepisy i może im w tym pomagać zdjęta blokada . Ale czy jest to reguła wśród użytkowników skuterów ? Trzeba też powiedzieć że zdjęcie blokady wśród wielu może paradoksalnie pomagać w bezpieczeństwie . Można przecież ciągle czuć strach że policja zatrzyma nas i sprawdzi . Dlatego przy zdjętej blokadzie mam dodatkowy powód by jeździć zgodnie z prawem . Bez zdjętej blokady w razie kłopotów z policją odpowiadam tylko za jedno akurat aktualnie wyprodukowane wykroczenie . Mając zdjętą blokadę pakiet wykroczeń i kłopotów rośnie . A jeśli TVN nam pokazuje pirata i sugeruje że to zasadniczo zdjęta blokada jest winna , to jest to już manipulacja . Bo z ograniczeniem prędkości jak ktoś nie ma rozumu do jazdy po drogach też może narobić sobie i innym kłopotu . Posiadacze praw jazdy mając w pamięci godziny nauki i wydaną kasę na okładki czują zazdrość i rozgoryczenie , że ktoś może się poruszać po drodze bez tego dokumentu . Nagle oślepli i nie widzą różnicy w pojazdach . Była by na ten problem uczciwa metoda . Jak nie młodociany ale dorosły kierowca motoroweru zostanie przyłapany przez policję na wykroczeniu sugerującym jego brak znajomości przepisów drogowych , niech gościu zdaje egzamin kurs cokolwiek. Coś takiego którego celem będzie przeszkolenie człowieka a nie tylko nabicie kasy jakiejś instytucji czy firmy . Idąc tokiem rozumowania redakcji TVN , wszyscy piesi poruszają się po drogach na pasach , więc mogą wprowadzać zagrożenie . A kto ich szkolił , jak mieli 7 lat w podstawówce ?

oj tam 45 km/h to nie wiem czy jest taki skuter ktory tak fabrycznie jezdzi mysle ze kazdy ok 55-60

Jak Leszek mógł wystąpić w takim przekłamanym materiale? Gdzie tuningują skuty a 125 cm? Czy Ty Leszku widziałeś to przed emisją? Bo nie wierze abyś mógł przepuścić taką manipulację i wrzucanie wszystkich do jednego worka.

JA MAM TAKIEGO SAMEGO I W 3 MIECHY 6500 KM

A ja powiem tak w końcu się wzieli za to,w każdym kraju unii są wymagane uprawnienia do prowadzenia skutera,bo kto widział żeby 13sto latek a nawet i młodsze dzieci uczestniczyły w ruchu bez uprawnień to jest zagrożenie dla wszystkich fakt jest taki że przesadzili z ceną kursu i wymianą karty motorowej.A drugi fakt jest taki że jak ukonczyłeś 18lat to nie potrzebujesz uprawnien to jest smieszne w tej ustawie i bez sensowne dlaczego? bo jest więcej 18sto letnich wariatów niż młodszych powinno byc tak jak w innych krajach jeżeli nie posiadasz żadnego prawa jazdy to na skuter nie masz prawa wsiąśc chyba że zrobisz sobie uprawnienia i to za rok lub dwa w Polsce zmienią też.To że się ma 18lat to nie znaczy że człowiek jest zdolny do prowadzenia skutera tez powinien przejśc badania lekarskie itd moim zdaniem jest to krzywdzące dla mało letnich włascicieli skuterów co ja jadąc na drodze bardziej takiemu bym zaufał niż starszemu z doświadczenia to pisze

To nie tak, że to w ustawie jest bez sensu, że pełnoletnich nowe przepisy nie ujmują. Po prostu prawo nie działa wstecz i nie można odebrać ustawą nadanych uprawnień.