Opinie: Po czym poznać przekręcony licznik w używanym motocyklu?

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #181042
  Andrzej Zaborowski
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Otóż nie zgodzę się z tym że jest to drogi zabieg nawet w elektronicznym liczniku i jest robiony nagminnie i łatwo dostępny co bardzo neguje
  http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=m&string=COFANIE+KOREKTA++LICZNIKA+PRZEBIEGU!!&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-prz-1128

  #181044
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 942

  łatwiej często w elektronicznym jak w mechanicznym. mechaniczny oznacza ingerencje w mechanizm, odginanie zapadek.. itd. W elektronicznym zmienia sie wartość w pamięci licznika – często przez interface diagnostyczny.
  Kocham tych co by wszystko podłączali „pod komputer”. Wiekszość nawet nie ma bladego pojęcia jak to działa i że interfejsy są różne i nie zawsze si dogadują i nie każdym „komputerem” można coś w danym pojeździe zrobić.
  Zastanawiam sie tez co ma dać podłączenie pojazdu pod komputer diagnostyczny – zwłaszcza takiego pogwarancyjnego.
  To nie jest samochód który przebieg zapamiętuje jednocześnie w zegarach, ECU, wspomaganiu kierownicy (ilość motogodzin) i sterowniku xenonów.
  Tutaj NAJWYŻEJ sprawdzi się przebieg przy ostatnim formalnie odnotowanym przeglądzie gwarancyjnym – a potem to szukaj wiatru w polu.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button