Opinie: Pilne: Ustawa o motocyklach 125 ccm na prawo jazdy B weszła w życie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Pilne: Ustawa o motocyklach 125 ccm na prawo jazdy B weszła w życie

Ten temat zawiera 43 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 44 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Super ide zaraz sie przejechać:-) Niech tylko mnie zatrzymają i powiedzą że jest mandacik bo jeżdże bez uprawnień to ich zjade że nie znają przepisów i niech sobie uaktualnią.:-) Pewnie w pierwszych dniach sporo glin będzie zaskoczonych w Polsce:-)

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe LZK
    LZK
    Użytkownik

Andrzej311, Opowiadasz! Na bieżąco ich szkolą ze zmian w przepisach. Zwłaszcza takich. Jestem pewien, że już od czerwca dostają szczegółowe wytyczne jaka pojemność, jaka moc, itp. A poza tym, jeśli jeździsz jak człowiek, a nie jak dawca to możliwe, że cię dopiero za 10 lat zatrzymają do kontroli. Mnie przez 8 lat kontrolowano tylko raz i to jeszcze na kursie prawa jazdy, bo bez świateł jechałem 😛

Zdjęcie profilowe Matt_at
    Matt_at
    Użytkownik

mam pytanie . Co z wyjazdem za granice ?

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe hyena
    hyena
    Użytkownik

Chyba trzeba sprwdzić przepisy danego kraju, czy można. To że u nas dozwolone to nie znaczy że wszędzie tak jest.

Kymco Agility City 125 seryjny + obrotomierz + wariator naraku V2
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Matt_at napisał:

mam pytanie . Co z wyjazdem za granice ?

Kolego, poczytaj trochę to forum, ten temat już był wałkowany, jak i wiele innych w zasadzie wyczerpujących tematy związane ze 125-tkami. Są artykuły, komentarze, opinie, dyskusje – ludzie pytają, odpowiadają, a kolega wpada tak „na partyzanta” i sruu….. jeszcze raz.

Zdjęcie profilowe H2O
    H2O
    Użytkownik

Matt_at napisał:
    Mam pytanie. Co z wyjazdem za granicę ?

*
    A co, jedziesz teraz na Ukrainę z całym workiem ziemniaków (jabłek nawet) i paczką… zapalników do nich?

Nie będę naprawiał twojego świata, bo mam zajęcie z naprawianiem swojego.
    Zdjęcie profilowe wolfgang007
    wolfgang007
    Użytkownik

Pisze z Czech, u nas podobna ustawa juź istnieje od zeszlego roku, sam jeździe na hondzie pcx 125 s prawem jazdy „B”. Chce ale zapytać, czy moge jako cudzoziemiec wjechać do Polski na skuterze s prawem jazdy „B” i nie beda mial problemów s policja. Dzieki za info.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Hmmmm….. to nie jest ustawa „tylko dla Polaków” i nie jest chyba dla ciebie odkryciem, że Twoja kat. B jest honorowana w Polsce. Więc możesz o ile spełniasz wszystkie warunki ustawy.

Zdjęcie profilowe bebrene
    bebrene
    Użytkownik

Możesz spokojnie z Czech przyjeżdżać do Polski swojim PCX i nie będziesz miał problemu.

Zdjęcie profilowe nimda
    nimda
    Użytkownik

Wg funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji z siedzibą przy ulicy Waliców 15 (ale tylko jednego) mylicie się z tym, że posiadacie uprawnienia do poruszania się 125 z kat B Ja w dniu wczorajszym dostałem kwitek na 300. Jechałem piaggio X9 (124; 11kW/15KM; „Q”=0,064kW/kg) Funkcjonariusz wyliczył na smarfonowym kalkulatorze stosunek mocy do masy i – hmmm, nie wyszło tak jak powinno. Ja w tym czasie miałem oglądać fotografie z wypadków na motocyklach. Tortura. Reszta do mnie już nie docierała. Kwit podpisany, ciężka głowa, spacer z 180 kg maszyną u boku. Dziś już byłem w sądzie z wnioskiem o uchylenie mandatu. Szkoda tylko, że organ wręczający niesłusznie nałożoną karę jest organem państwowym i wszelkie walki np. o wpłatę określonej kwoty na domy dziecka jako zadośćuczynienia za krzywdy doznane w czasie kontroli polegające na psychicznym molestowaniu fotografiami, którymi nie musiałem oglądać, nie odniosą żadnego skutku. Nadal latam Iksem.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 44 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie