Opinie: Pierwszy śnieg 2015: Kiedy spadnie tej zimy, o ile w ogóle?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Pierwszy śnieg 2015: Kiedy spadnie tej zimy, o ile w ogóle?

Ten temat zawiera 88 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 89 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

I bardzo dobrze że niema śniegu bo można latać do woli 3 miesiące więcej na skuterze to jaka oszczędność a jak sie dobrze ubrać to i deszcz nie przeszkadza fajnie w tamtym roku się latało quadem po śniegu ale po błocie też się dobrze śmiga i ręce nie grabieją.Jak dla mnie super bo na nartach nie jeżdżę:D

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe bartek84
    bartek84
    Użytkownik

Mi ciepła zima jak najbardziej odpowiada. W grudniu śmigałem parę razy do pracy i w styczniu też. Jeżdżę jak temperatura wynosi co najmniej 3 stopnie na plusie. Deszcz mi tak bardszo nie dokucza jak mgła, a tej zimy jest to częste zjawisko. Szkoda, że ostatnio pogoda się popsuła i nad ranem mamy delikatne minusy. Co do prognoz, to te modele mogą sie mylić co do lutego. Pierwsze dwa tygodnie tego miesiąca zapowiadają się mroźne i śnieżne. Może i lepiej jak wymrozi luty, bo wiosna szybciej przyjdzie. Jak mówią porzekadła: „Gdy mróz w lutym ostro trzyma, tedy jest niedługa zima” i „Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo trwa zima, rzecz to niewątpliwa”. Oby do wiosny! Na marginesie późna wiosna (kwiecień-maj) mają oscylować poniżej normy wieloletniej, ale to już nie będzie przeszkadzało śmigać.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mi tam zaraz wyschnie kanapa po porannej rosie i idę brykać 🙂

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No i za oknem śnieg. Szkoda, ale może do poniedziałku zniknie. Przyzwyczaiłem się już do myśli, że mogę śmigać skuterem w środku zimy prawie jak na południu Europy 🙂

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No to niedzielę i poniedziałek masz w słońcu… Droga nieco obeschnie i… jazda… 🙂

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja tam jutro brykam. zresztą w okolice Arasza bo na górczewska

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Mam plan, żeby jutro pojechać na rodzinny obiad do Sulejówka, ale mimo, że mam już 4 dychy na karku, to jak mnie moja rodzona matka zobaczy skuterem na śniegu, nogi mi z d. powyrywa 🙂 Więc kalkuluję zyski (przyjemność z pokonania kolejnych kilku kilometrów) i straty (masakrę przy rodzinnym stole i gderanie do wiosny) :-)))

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No, co kto lubi, jak na rodzinny obiad, to będziesz miał cyrk z przebieraniem… Mógłby też grozić powrót po ciemku. Wiekiem się nie zasłaniaj. Od czasu jak spotkałem na nartach żwawych i nieźle jeżdżących dziadków w wieku 75 i 72, to zmieniłem sposób patrzenia na to…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Wiekiem się nie zasłaniam, tylko się śmieję, że niezależnie ile masz lat (15, 25, 40 czy 60), to matka i tak może cię opierniczyć jak czapki w mróz nie założysz. Ale matka jest tylko jedna i trzeba się cieszyć, że jest 😉
    Masz rację, może być ciemno…

DRUID, mam pytanie:
    a. Ciemno to źle, bo ciemno a KYMCO (to moje, nie wiem jak inne modele – i sądząc z tylko z różnych wpisów n forach, bo sam jeszcze nie miałem okazji sprawdzić) ma słabe światła (krótko mówiąc na bocznej ciemnej drodze w nocy gówno widać), więc jest niebezpiecznie
    b. Ciemno znaczy w zimie zimno i ślisko, więc też niebezpiecznie
    c. Oba punkty, więc nowicjusz nie powinien się pchać na nieoświetlone, dziurawe i śliskie jezdnie po zmroku, bo mu wilki dupę obgryzą 🙂

Chyba punktem C. sam sobie odpowiedziałem :-)))

Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Nad morzem zawitała zima sniegu po kolana

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 89 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie