Opinie: Paliwo drożeje: Boom na skutery w USA

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

Jakby nie patrzeć i tak mają tanio..Na amerykańskie pensje, galon beny powinien kosztować 10 USD, cena byłaby podobna do norweskiej. Poza tym auta małolitrażowe też są w USA popularne, np. VW New Bittle (garbus z Mexyku), z silnikiem 1.9TDI spala 3.5/100km ON, Renault Clio, czy nawet Fiat 500.. lub najnowszy model Mitsubishi z silnikiem elektrycznym, który w USA sprzedawany jest 3 krotnie taniej niż w Europie.. Tak że, nie mają co marudzić i kwękolić na drożyznę..wywołali globalny kryzys gospodarczy, za który płaci cały świat więc powinni ponosić konsekwencje, niestety wyszło na to, że grubasom z za oceanu, znowu się upiekło… Skutery jak wszędzie, robią się modne.

KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

Pietro masz racje ale i tak patrząc z “przymrużeniem oka” ze płacą 4 dolce za nasz litr to i tak nas przebijają w przeliczeniu na złotówki 🙂

TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

Ale co by nie patrzeć polacy są bardzo bogaci.Wciąż przeciętny polak woli wozić powietrze i stać w korku swoim zdezelowanym passatem/golfem,a łysolki “BeeMą” z 5 litrowym silnikiem V8 :)Ale myślę,że już nie długo puszczą nerwy co nie którym …

Vin
    Użytkownik
    • 4
    • 240Postów:

Ostatnio czytałem artykuł na WP.pl i pisało tam o najtańszych cenach paliw na świecie. Jak się okazało, w Kairze czyli w Egipcie gdzie jest kryzys paliwo kosztuje po przeliczeniu 0,40zł za litr! A najtańsze paliwo było gdzieś w okolicach 0,16zł za litr. I popatrzcie my kryzysu nie mamy a paliwo po 5,15zł a taki Egipt to ma 13 razy taniej.

mario_78_78
    Użytkownik
    • 7
    • 65Postów:

Hehe , skutry w Stanach —> Vespa SS z silnikiem Hemi 4,2 litra , dlugości 3,5m na chromowanych kolach i udźwigu 350 kg dla przeciętnego Amerykańca pasionego McDonaldem :))))) … pewnie zaraz powstanie program ” Pimp my skuter” 😀

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Vin, nie ma co porównować Egiptu gdzie jest bieda z nędzą, ludzie z głodu przymierają, a w Kairze nie ma nawet oznaczeń adresowych..tam dopiero listonosze mają przerąbane..gdzie tu porównywać taki kraj z normalnymi cywilizacjami..

Cionek1
    Użytkownik
    • 10
    • 144Postów:

To mi się zaraz przypomina zdjęcie dość ociężałego gościa na skuterze. http://media1.break.com/dnet/media/2007/8/04aug14-fat-guy-on-a-little-scooter.jpg Masa dopuszczalna przekroczona chyba z 2 razy ale jak widać jeździ. A to przecież chyba klon Vapora czy innego Colibra.

mistubishi
    Użytkownik
    • 4
    • 109Postów:

ach te 5 dolców za galon – ja też chcę takie ceny (i zarobki przy okazji)

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

mistubishi, 4 baxy z galon (prawie 4 l), wychodzi ponad 3zł/litr. Mąż kuzynki w stanach, jeżdżąc busem, zarabia 6tyś.USD/miesiąc.

mistubishi
    Użytkownik
    • 4
    • 109Postów:

no właśnie, o tym mówię Pietro, jakby amerykańce przyjechali do nas popracować i pożyć to chyba zeszli na zawał za sprawą szoku wywołanego naszym stosunkiem cena/zarobki

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Przy okazji dupy by im schudły… 😀

Debesciak_pl
    Użytkownik
    • 2
    • 10Postów:

@Cionek1 On chyba nie wykorzysta zalet skutera w korku. Jemu pod d… quad by bardziej pasowal ale taki 500cm2 🙂

Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

Ale z drugiej strony powiedzcie – czy w Polsce jest bieda? Jak widzę te pełne kosze w marketach na kilkasetzłotowe rachunki, kolejki aż do przeciwległej ściany, coraz lepsze samochody (co najmniej dwa w rodzinie), młodych ludzi mnożących się niestrudzenie pomimo coraz gorszych warunków i VAT 23 procent na ubranka dla dzieci, na te wszystkie bajery, komputery, rewie mody i motoryzacji co niedzielę pod kościołem i na coraz większe samochody to dochodzę do wniosku, że chyba jakaś przesada z tym kryzysem jest… I zbędne gadanie. Albo może jest tak, że Polak zapożyczy się ale musi się pochwalić, wylansować?

mistubishi
    Użytkownik
    • 4
    • 109Postów:

to zależy, ogólnie to ze 60% społeczeństwa to raczej to drugie Polska jest jednym z najbiedniejszych krajów ue i to pod wieloma względami

Pawelx40
    Użytkownik
    • 1
    • 13Postów:

Skuter nie pali mało z silnikien 2T 4-6 l .Moim zdaniem to tak jak bym jeżdził samochodem małolitrażowym .

mistubishi
    Użytkownik
    • 4
    • 109Postów:

jak ktoś kupuje 2t to jednocześnie zgadza się na wyższe spalanie, 4t nie powinien wziąć więcej niż 3 litry

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Problem 2T, niedługo zginie śmiercią naturalną i zaostrzającymi się normami emisji spalin. Nawet niskoemisyjne pojazdy z silnikami 4T będą miały zakaz wjazdu do centrum miast, (parlament UE już nad tym pracuje). Przyszłość motoryzacji, to pojazdy z napędem elektrycznym z ogniwami paliwowymi.

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Mój 2T też nie bierze więcej niż 3 litry.

KilaFlash
    Użytkownik
    • 1
    • 35Postów:

Pietro a ja sram na te ich prawa itp bede jezdzil skuterem i czy to im sie podoba czy nie tak inni moja jezdzic starymi fordami itp na oleju do frytek to ja moje jezdzic skuterem 2t

doohan
    Użytkownik
    • 3
    • 41Postów:

”jak ktoś kupuje 2t to jednocześnie zgadza się na wyższe spalanie, 4t nie powinien wziąć więcej niż 3 litry” Yhmm.. mój czterotakt pali chyba trochę więcej niż 3L na setkę a waze marne 70kg.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

doohan, już nie długo, wszystkie nowe 4T zaopatrzone będą w tryski, a 2T wypadną z obiegu, bo nie będą w stanie sprostać wyśrubowanym normom emisji spalin..

MichalWujak
    Użytkownik
    • 118
    • 595Postów:

He he obym nie doczekał się czasów chińskich skuterów na wtrysku, to dopiero będzie porażka ;). Poza tym nie ma co się bać tych projektów PE. Kiedyś pisałem o tym co tam kombinują: http://www.skuterowo.com/abs-i-czyste-spaliny-w-skuterze-obowiazkowo/ Przez następne kilka lat nikt nie musi się niczego obawiać ;).

mistubishi
    Użytkownik
    • 4
    • 109Postów:

chińczyki rtak mają, mój chińcyk po zabiegu na gażniku, gdzie wcześniej nic nie ubywało w baku zaczoł żłopać 4 litry

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button