Opinie: Olej do filtrów powietrza: Przekleństwo

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Olej do filtrów powietrza: Przekleństwo

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ibisowicz ibisowicz 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 11 przez 13 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

No to ja zostaję przy gąbce. Skoro fabryka tak przewidziała to nie będę zmieniał.

Zdjęcie profilowe J23
    J23
    Użytkownik

Zgadzam się ze słowami Wombata. Natomiast z doświadczenia warsztatowego wiem, że pozostawienie suchej gąbki filtra powietrza w popularnych skuterkach powoduje szybsze zużycie pierścieni. Dlatego polecam stosować miksturę opisaną w jednej z książek dot. naprawy skuterów, tj. nasączyć gąbkę 10% roztworem oleju silnikowego w nafcie. Oczywiście po uprzednim umyciu gąbki. Nafta z olejem zapewnia lepsze wyłapywanie zanieczyszczeń, a z drugiej strony nie hamuje zbytnio przepływu powietrza. Jeżeli gąbka jest już zaklejona jakimś profesjonalnym preparatem, to lepiej kupić nową gąbkę niż się męczyć z usuwaniem tego ‚miodu’.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe ibisowicz
    ibisowicz
    Użytkownik

Ja tam nasączam gąbkę olejem jadalnym – rzepakowy lub z wytłoków oliwki. Ekologicznie, tanio i skutecznie. Olej nie zniszczy gąbki. Koszt oleju do jednego nasączania to ok. 10gr. Olej silnikowy to straszny syf, żeby to później trafiało do oczyszczalni nieprzygotowanej na takie coś. Po ręcznym myciu gąbki ręce strasznie śmierdzą spalinami. Dlatego należy robić to w rękawiczkach gumowych.

Oglądasz 3 posty - 11 przez 13 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie