Opinie: Olej do filtrów powietrza: Przekleństwo

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Olej do filtrów powietrza: Przekleństwo

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ibisowicz ibisowicz 5 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #125886
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 102

  Nooo, a lepiej było kupić pędzelek za 2 złote i stosować starą technikę. To sobie polepszyłeś 🙂

  #125888
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 133

  Ja to inaczej robię. Gąbkę czyszczę pod bieżącą wodą, potem ją wykręcam, wkładam do pojemnika z benzyną ekstraktową, w pojemniku kilka razy ją zamoczyć, wykręcić, zamoczyć, wykręcić. I powiesić na płocie aby wyschła. Gdy już wyschnie to gąbkę do pojemnika, i po gąbce leje olejem silnikowym 10w40. Potem gąbkę wyciskam z oleju, i błala: Gąbka wyprana, wyczyszczona, odtłuszczona, nasączona olejem.

  #125884
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Dlatego ja nie widzę sensu używania takich aerozoli. Nadaje się to tylko wtedy gdy ktoś dużo jeździ po piasczystych terenach gdzie jest dużo pyłu.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

  Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
  #125907
  Zdjęcie profilowe agentmb
  agentmb
  Użytkownik
  • Postów: 295

  Kolega po pierwsze użył za dużo oleju, po drugie widać że olej jednak działa. W końcu taka lepka substancja zatrzyma więcej zanieczyszczeń niż zwykła gąbka. Tyle że pryska się tym odrobinę, zmoczenie filtra daje takie efekty jak widać w artykule.

  #126045
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 15 955

  olej do filtrów stosuje sie przedewszystkim do tzw „mokrych filtrów” a nie jakichkolwiek filtrów. Filtry mokre to specjalna bawełna umieszczona w siatce. Jest do niej bardzo bardzo aktywny płyn do czyszczenia i oliwka do nasączania. Robi je JR i np KN i takich samych używa sie w samochodach. Część talentów używa do nasączania filtrów mokrych oliwy do maszyn precyzyjnych -bo taniej. ALE ZAWSZE jest to filtr fabrycznie przewidziany do pracy na mokro.Na sucho po prostu nie ma właściwości. Gąbki to w 99% filtry suche, zresztą marnie filtrujące za to o dobrym przepływie. Nasączanie go pierwszym lepszym środkiem to desperacja albo niewiedza. Wbrew temu co napisał agentmb filtr mokry nie filtruje dlatego że jest na nim lepka substancja (tak to działa lep na muchy psze pana) tylko dlatego że płyn na powierzchni filtra działa elektrostatycznie z zanieczyszczeniami. Dlatego m.in filtry mokre bardzo źle „odławiają” drobiny najtwardszego kwarcu bo się skurczybuk prawie nie elektryzuje i jest obojętny elektrostatycznie

  ziuuummmm….
  #126046
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Może i trochę za dużo dałem. Ale tak samo – nawet jak było tylko trochę dane po wierzchu to tez się lepiło jak diabli. Będę chyba jednak musiał wrócić do oleju mieszankowego.

  #126047
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 15 955

  bo ją normalnie rozpuściłeś. Psikacz wszedł w reakcje z materiałem gąbki nie przystosowanej do takich płynów. Dobrze że ci dolotu nie zakitowało. To już nie lepi sie coś na gąbce tylko sam materiał gąbki. Filtry do pracy na mokro muszą być przystosowane materiałowo do polewania a do tego do konkretnych gąbek i bawełny są konkretne nawilżacze i środki myjące. Płyn czyszczący KN-na na większość materiałów działa jak kret do kibla- jest silnie żrący. Rozpuszcza smary, oleje, włosy i inne części organiczne. A filtrom nic nie jest. konkretnym filtrom. Inne zabija.

  ziuuummmm….
  #126048
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 15 955
  #126053
  Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  O proszę. Jak to się człowiek uczy całe życie… Dobrze wiedzieć, kolego Wombat. Już nie będę zwilżał tej gąbki.

  Jak to się mówi – wiedza kosztuje. W tym wypadku 41 zł za preparat i 6 zł za filtr…

  #126082
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 15 955

  to tak jeszcze uzupełniając temat,przy filtrach o IDENTYCZNYCH ROZMIARACH: – najlepiej filtruje papierowy wkład filtra. Filtruje czysto mechanicznie (jak drobne sito). Wady: najszybciej sie zapycha, jest najbardziej restrykcyjny, jest jednorazowy – ciut gorzej (drobny kwarc) filtruje mokry bawełniany filtr. Na ogół wytrzymuje większe przebiegi lub trudniejsze warunki zachowując parametry. Ma za to mniejsze opory przepływu i jest wielorazowy. – następny schodek to gąbki mokre i potem suche. filtrują najgorzej za to zapewniają najlepsze przepływy powietrza.

  ziuuummmm….
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie