Opinie: Odpalanie skutera w zimie. Wideo

Witam. Co to jest minus 10 :slight_smile: Ja swoją Incę która była nie używana od świąt odpaliłem elektrycznie nie mechanicznie za 3 razem ( trzy razy musiałem przycisnąć rozrusznik, długo trzymałem ale odpaliła)… A wiemy jakie były mrozy :slight_smile: Więc może chinol ale zdziwiła mnie :slight_smile: Ale na wiosnę chyba pójdzie pod młotek…

WODZU, czyżbyś planował zmianę maszyny, czy rezygnujesz ogólnie z jednośladów?

Zostawienia akumulatora na zimę w skuterze chyba komentować nie trzeba. A tak poza tym, to po co odpalać skuter na zimę? No chyba, ze ktoś naprawdę chce nim jeździć… Jest jeszcze opcja, ze ktoś wierzy w mit, jakoby to zimowe przepalanie było dobre. Żeby nie było niedomówień, dodam, że bardziej to szkodzi niż pomaga.

Eee tam po co długo kopać, lub kręcić. Po zimowym postoju wystarczy wytworzyć podciśnienie zasysając powietrze z rurki podciśnieniowej paliwo momentalnie spłynie do gaźnika. Potem tylko wystarczy zakręcić rozrusznikiem ze 2-3s i nawet po kilku miesiącach nie mamy problemu z zapaleniem maszyny. Ja po długim postoju zawsze tak robie :stuck_out_tongue:

Kiedyś w czasach Wsk,Komar itp wlewało się trochę oleju do cylindra i parę razy “kopnęło” jak sprzęt miał postać trochę dłużej…

Mój od świąt stoi w garażu, wczoraj zrobiłem mu godzinną rozgrzewkę, odpalił od lekkiego kopa :smiley:

czemu to niby odpalanie skutera w zimie mu szkodzi? Ja odpalam raz w tygodniu na pół godziny aby pochodził, podładował aku i przede wszystkim aby w cylindrze woda nie narobiła czegoś złego. to źle?

heh ja też nie wytrzymałam :)) i odpaliłam dzis swój skuterek, pozwoliłam mu się rozgrzać przez parę minut i dosiadłam go :)) po 10 km odstawiłam i czekam jednak na cieplejsze dni, pozdrawiam wszystkich maniaków :slight_smile:

oj ulka prowokujesz oj oj:)

he he ja o skuterze :slight_smile: a dostawcy co?? co masz na myśli? :))

niełaaaadnie :slight_smile:

oj tam takie tam:)

Mój Keeway ry8 na budziku ponad 9000 km i po dwóch miesiącach pali za drugim kopem :wink: True Story

Trochę odkopałeś temat sprzed roku :)