Opinie: Odbieranie prawa jazdy za prędkość 2016: Czy po zabraniu prawka można jeździć skuterem, albo

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Odbieranie prawa jazdy za prędkość 2016: Czy po zabraniu prawka można jeździć skuterem, albo

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Piterkowiec Piterkowiec 2 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #308909

  Michał Brzozowski
  Użytkownik
  • Postów: 117

  Jak już pytacie Panów Policjantów o zabieranie prawa jazdy za prędkość, to zapytajcie na jakiej dlaczego odbiera się kierowcy prawo jazdy na kategorie ze sobą nie powiązane? Kat. A jest niezależną od kat. B, czyli utrata B nie powinna skutkować utratą A.

  #308910
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 17 494

  Jest też coś takiego jak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #308920
  Zdjęcie profilowe Piterkowiec
  Piterkowiec
  Użytkownik
  • Postów: 35

  Nie rozumiem wątpliwości, policja jeżeli są ku temu podstawy zatrzymuje prawo jazdy, i to niezależnie czy jest tam tylko jedna bądź więcej kategorii, wówczas wystawia pokwitowanie. Następnie dokument w zależności od podstawy zatrzymania trafią do organu które je wydał (np starosta) , bądź do prokuratury jeżeli kierowca jechał np na podwójnym gazie. Od tych organów po 2-3 tyg dostaje decyzję o cofnięcie uprawnień ( w przypadku jazdy +50 na terenie zbudowanym) bądź prokuratorskie zatwierdzenie o zatrzymaniu prawa jazdy (jazda po kielichy). W tym drugim przypadku , jak już sprawa trafi do Sądu, to sąd decyduje czy ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów zakresie wszystkich uprawnień czy tylko za jedno .

  pozdrawiam Piterkowiec
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Kliknij i wygraj wyprawę po Ameryce z Motul

  Weź udział w konkursie Motul i przeżyj niezapomnianą przygodę. Wygraj wyprawę motocyklową marzeń po Ameryce, wodoodporny plecak lub jeden z 500 zestawów Motul. Masz czas tylko do końca czerwca!

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie