Opinie: Odbieranie prawa jazdy za prędkość 2016: Czy po zabraniu prawka można jeździć skuterem, albo

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #308909
  Michał Brzozowski
  Użytkownik
  • Postów: 117

  Jak już pytacie Panów Policjantów o zabieranie prawa jazdy za prędkość, to zapytajcie na jakiej dlaczego odbiera się kierowcy prawo jazdy na kategorie ze sobą nie powiązane? Kat. A jest niezależną od kat. B, czyli utrata B nie powinna skutkować utratą A.

  #308910
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 901

  Jest też coś takiego jak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #308920
  Piterkowiec
  Uczestnik
  • Postów: 35

  Nie rozumiem wątpliwości, policja jeżeli są ku temu podstawy zatrzymuje prawo jazdy, i to niezależnie czy jest tam tylko jedna bądź więcej kategorii, wówczas wystawia pokwitowanie. Następnie dokument w zależności od podstawy zatrzymania trafią do organu które je wydał (np starosta) , bądź do prokuratury jeżeli kierowca jechał np na podwójnym gazie. Od tych organów po 2-3 tyg dostaje decyzję o cofnięcie uprawnień ( w przypadku jazdy +50 na terenie zbudowanym) bądź prokuratorskie zatwierdzenie o zatrzymaniu prawa jazdy (jazda po kielichy). W tym drugim przypadku , jak już sprawa trafi do Sądu, to sąd decyduje czy ukarać kierowcę zakazem prowadzenia pojazdów zakresie wszystkich uprawnień czy tylko za jedno .

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button