Opinie: Od dziś nowe przepisy. Kat. AM i A2 wkrótce

Czyli jeśli mam teraz kartę motorowerowa . To nic się nie zmienia ?

Z tego co ja zrozumiałem to gdy będzie prawo jazdy AM kartę motorowerową będzie trzeba wymienić na prawo jazdy AM. Znając życie odpłatnie.

To jeszcze nie weszło to prawo ? Gdzie można się zgłosić po wymienienie karty moto na prawko AM ?

Synek nie panikuj, co się boisz? Masz kartę moto a trzeba mieć prawko AM… no właśnie przecież to jest to samo tylko różnica polega na musisz im dać te 100zł żeby Ci wymienili na prawko AM - ja będę jeździć na karcie moto tak długo dopóki nie będzie kontroli, powiem że nie wiedziałem a po za tym karta moto a prawko AM to to samo więc w czym problem.

“dopóki nie będzie kontroli, powiem że nie wiedziałem” Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania ;>. Największa różnica będzie w stosunku do prawka A2 i A, a ponadto do samych uprawnień na skuter. Skończyłeś 18 lat, ale nie masz prawka B ani AM ani A1, A2, A? Nie możesz wsiąść na skuter.

A ja mam takie pytanie jak ja mam kartę motorowerową to np wymienię ją na AM przykładowo za 100 zł i nic już nie muszę zdawać ponownie,teorii i jazdy ?

Hiroshi przeczytaj uważnie ten cyt.: <>

Prawo nie działa wstecz. To jest najważniejsza informacja dla wszystkich, którzy boją się nowych regulacji. Zmiany nie dotyczą osób mających już poszczególne uprawnienia. Posiadając kategorię A nie będzie potrzeby ponownego jej zdobywania. Prawo jazdy AM, w jego przypadku każdy, kto przed wejściem przepisów w życie ukończył 18 rok życia nie będzie zmuszony do zdobywania uprawnień. Maksymalnie przekładając zapisy Ustawy na język polski: Jesteś teraz pełnoletni i jeździsz na dowód? Będziesz mógł dalej.

Dodatkowo tutaj masz linka http://www.kodeksdrogowy.com.pl/dodatki/ustawaoKierujacychListopad2010.html przeczytaj dokładnie art 133 pkt3 3. Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie wymaga się posiadania dokumentu stwierdzającego to uprawnienie.

No tak Krzysiek, ale chodziło mi, że teraz jak ktoś skończył 18 lat to mógł jeździć na dowód. A jak ten nasz “ktoś” skończy 18 lat po wejściu w życie tej ustawy to przykładowo, nie mając prawka B albo A2/AM nie będzie mógł wsiąść na skuter. Oczywiście, w teorii, prawko AM jest tanie, ale chyba lepiej wydać więcej i zyskać uprawnienia na większe jednoślady. A czy dobrze zrozumiałem, że robiąc A2, to aby po 24 m-cach mieć A trzeba zdać kolejny egzamin? Albo iść na prawko w wieku 24 lat?

Jeżeli zrobisz A2 w wieku 18 lat to po dwóch latach możesz już wyrabiać normalne A czyli w wieku 20 lat,a jeśli wcześniej nie miałeś tej o to kategorii to dopiero w wieku 24lat możesz się ubiegać o A.

No i co? Wiadomo coś więcej? Dzisiaj chyba miało być to posiedzenie czy coś:P

No to tak przeszło czy nie i jak jest z tą kartą wymienianą na AM bo nic w tym artykule nie mam jest tylko o tym że osoby mające wcześniej 18 lat będą mogły

“Tym sposobem w Polsce na skuterze w pełni legalnie można podróżować z prędkością do 150 km/h, pod warunkiem, że wskazania naszego prędkościomierza są precyzyjne.” - Dziwne, bo myślałem, ze po autostradach skuterem jeździć nie można. A poza tym jest limit 45 km/h więc jakim cudem 150??? Ile kosztuje zrobienie prawka A1? Wie ktoś? I czy mogę je zrobić mając 30 lat?

Kisiu1981 są skutery o pojemności 800ccm, które wyciągają licznikowe 200km/h…to te na autostrady :wink:

Witam;). Mam pytanie jeżeli teraz zdam na policji karte motorowerową to gdy wejdzie te prawo to będę musiał zdawać na prawo jazdy AM

witam mam pytanie jak mam osiemnastkę 06stycznia2013 to muszę zrobić prawo jazdy am pozdrawiam