Opinie: Od dziś nowe przepisy. Kat. AM i A2 wkrótce

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #92124
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Czyli jeśli mam teraz kartę motorowerowa . To nic się nie zmienia ?

    #92125
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    Z tego co ja zrozumiałem to gdy będzie prawo jazdy AM kartę motorowerową będzie trzeba wymienić na prawo jazdy AM. Znając życie odpłatnie.

    #92126
    Lipton96
    Użytkownik
    • 2
    • 44Postów:

    To jeszcze nie weszło to prawo ? Gdzie można się zgłosić po wymienienie karty moto na prawko AM ?

    #92127
    Vin
    Użytkownik
    • 4
    • 240Postów:

    Synek nie panikuj, co się boisz? Masz kartę moto a trzeba mieć prawko AM… no właśnie przecież to jest to samo tylko różnica polega na musisz im dać te 100zł żeby Ci wymienili na prawko AM – ja będę jeździć na karcie moto tak długo dopóki nie będzie kontroli, powiem że nie wiedziałem a po za tym karta moto a prawko AM to to samo więc w czym problem.

    #92128
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 171Postów:

    “dopóki nie będzie kontroli, powiem że nie wiedziałem” Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania ;>. Największa różnica będzie w stosunku do prawka A2 i A, a ponadto do samych uprawnień na skuter. Skończyłeś 18 lat, ale nie masz prawka B ani AM ani A1, A2, A? Nie możesz wsiąść na skuter.

    #92129
    Focus
    Użytkownik
    • 4
    • 47Postów:

    A ja mam takie pytanie jak ja mam kartę motorowerową to np wymienię ją na AM przykładowo za 100 zł i nic już nie muszę zdawać ponownie,teorii i jazdy ?

    #92130
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    Hiroshi przeczytaj uważnie ten cyt.: <>

    #92131
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    Prawo nie działa wstecz. To jest najważniejsza informacja dla wszystkich, którzy boją się nowych regulacji. Zmiany nie dotyczą osób mających już poszczególne uprawnienia. Posiadając kategorię A nie będzie potrzeby ponownego jej zdobywania. Prawo jazdy AM, w jego przypadku każdy, kto przed wejściem przepisów w życie ukończył 18 rok życia nie będzie zmuszony do zdobywania uprawnień. Maksymalnie przekładając zapisy Ustawy na język polski: Jesteś teraz pełnoletni i jeździsz na dowód? Będziesz mógł dalej.

    #92132
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14
    • 2 166Postów:

    Dodatkowo tutaj masz linka http://www.kodeksdrogowy.com.pl/dodatki/ustawaoKierujacychListopad2010.html przeczytaj dokładnie art 133 pkt3 3. Osobę, która przed dniem wejścia w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznaje się za uprawnioną do kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie wymaga się posiadania dokumentu stwierdzającego to uprawnienie.

    #92133
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2
    • 171Postów:

    No tak Krzysiek, ale chodziło mi, że teraz jak ktoś skończył 18 lat to mógł jeździć na dowód. A jak ten nasz “ktoś” skończy 18 lat po wejściu w życie tej ustawy to przykładowo, nie mając prawka B albo A2/AM nie będzie mógł wsiąść na skuter. Oczywiście, w teorii, prawko AM jest tanie, ale chyba lepiej wydać więcej i zyskać uprawnienia na większe jednoślady. A czy dobrze zrozumiałem, że robiąc A2, to aby po 24 m-cach mieć A trzeba zdać kolejny egzamin? Albo iść na prawko w wieku 24 lat?

    #92137
    MarianMj
    Użytkownik
    • 0
    • 60Postów:

    Jeżeli zrobisz A2 w wieku 18 lat to po dwóch latach możesz już wyrabiać normalne A czyli w wieku 20 lat,a jeśli wcześniej nie miałeś tej o to kategorii to dopiero w wieku 24lat możesz się ubiegać o A.

    #92172
    michaaeell
    Użytkownik
    • 1
    • 24Postów:

    No i co? Wiadomo coś więcej? Dzisiaj chyba miało być to posiedzenie czy coś:P

    #92173
    Patrykkk
    Użytkownik
    • 0
    • 2Postów:

    No to tak przeszło czy nie i jak jest z tą kartą wymienianą na AM bo nic w tym artykule nie mam jest tylko o tym że osoby mające wcześniej 18 lat będą mogły

    #92174
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    “Tym sposobem w Polsce na skuterze w pełni legalnie można podróżować z prędkością do 150 km/h, pod warunkiem, że wskazania naszego prędkościomierza są precyzyjne.” – Dziwne, bo myślałem, ze po autostradach skuterem jeździć nie można. A poza tym jest limit 45 km/h więc jakim cudem 150??? Ile kosztuje zrobienie prawka A1? Wie ktoś? I czy mogę je zrobić mając 30 lat?

    #92386
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Kisiu1981 są skutery o pojemności 800ccm, które wyciągają licznikowe 200km/h…to te na autostrady 😉

    #93350
    kamilo8887
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    Witam;). Mam pytanie jeżeli teraz zdam na policji karte motorowerową to gdy wejdzie te prawo to będę musiał zdawać na prawo jazdy AM

    #96787
    fatjoe95
    Użytkownik
    • 0
    • 1Postów:

    witam mam pytanie jak mam osiemnastkę 06stycznia2013 to muszę zrobić prawo jazdy am pozdrawiam

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button