Opinie: Nowe kary za jazdę bez prawa jazdy 2015: Komentarz Skuterowo.com

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Nowe kary za jazdę bez prawa jazdy 2015: Komentarz Skuterowo.com

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe malfeusz malfeusz 3 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Jak najbardziej jestem za podniesieniem kar. Mało tego, za całkowitą eliminacją takich typów z naszych dróg z więzieniem włącznie w przypadku recydywy i innych okoliczności.
    A jeśli ktoś nie potrafi zdać jakiejś kategorii to znaczy nic innego jak tylko tyle, że jest głąb.
    Głąb zawsze będzie głąbem i pewnie nigdy nie zda, a tych którym się po prostu nie chce podchodzić do egzaminów powinni eliminować za samo takie myślenie.
    Prawko można zrobić, bo ktoś w końcu zdaje, a to, że mamy tak jak mamy to możemy zawdzięczać tylko sobie.
    Jedyną irytującą sprawą jest narobienie aż tylu ‚podkategorii’ prawka.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Jeżeli chodzi o prawko na motocykl i samochód jestem za,a jeżeli o Am przeciw bo już nawet dzieciaka na rowerku nie nauczysz jeździć bo przecież nie ma prawka co za policyjne państwo,po drugie g to da tak samo jak kary za jazdę po pijaku są zaostrzone a na bani jeździ tyle samo jak nie więcej i zaostrzenie prawa tego nie zmieni bo idiota zostanie idiotą tylko obowiązkowa edukacja od najmłodszych lat w szkole jak to jest w cywilizowanym państwie.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe LZK
    LZK
    Użytkownik

Prawo jazdy nie jest obowiązkowe. Nikt nikogo nie zmusza do kierowania pojazdami, więc jak ktoś mówi, że „nie ma czasu na jego zrobienie” to jest po prostu idiotą. Jedną tylko rzecz bym zmienił: możliwość podejścia do egzaminu bez kursu. Jeśli ktoś wykaże się na egzaminie, że potrafi prowadzić pojazd to powinien dostać prawo jazdy, a nie naciągać go na kurs, który niekoniecznie jest mu do szczęścia potrzebny.

Zdjęcie profilowe PC_user_out
    PC_user_out
    Użytkownik

O żesz ty, maxell powrócił na stare śmieci i znowu sieje tutaj spustoszenie swoimi wpisami. 😉

Z tym POLONEZEM jednak bym uważał…

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stratopolonez

Tak ze dwie osoby się przejmą tym, co tutaj przeczytają i pójdą na ten nudny i właściwie bezwartościowy umysłowo i praktycznie kurs dla danej kategorii, gdzie tylko buli się całkiem konkretny szmalec i niczego tam właściwie takiego delikwenta nie uczą, by potem z całkowitym bezeceństwem, a nawet i błogą radością na twarzy zaliczyć egzamin państwowy za tym… kolejnym razem. Za swoją własną kasę ze świnki-skarbonki (akurat to boli i wypada się nieco przyłożyć), albo z zaskórniaków swoich starszych-przysposobionych (zazwyczaj nic nie boli i jeszcze można coś ugrać na poczekaniu).
    Słowem, czy to geniusz czy kompletna fleja, ale kiedyś jednak dany egzamin państwowy zaliczy. 😛

I oto jest, on sam, człowiek w pełnym prawie, czmychający na pełnym gazie w każdym kolejnym pokonywanym przez siebie winklu, słowem… prawdziwy uczestnik ruchu drogowego. WOW. 🙂

Btw. Większość SZMINEK to bym wysłał na egzamin powtórkowy, mimo aktualnie posiadanych przez nie… uprawnień do kierowania pojazdami. Ale to są moje subiektywne odczucia. ;P

Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty. 🙂
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A moim cichym marzeniem od wielu lat, jest zastąpienie bzdurnych zajęć (ZPT/PO) w szkołach podstawowych, gimanazjach i szkołach średnich, wychowaniem komunikacyjnym połączonym z pierwszą pomocą medyczną. Żeby taki dzieciak od najmłodszych lat miał co roku kontakt z tym, jak ma się zachowywać na drodze, żeby w szkole zrobił kartę roworeową, motorowerową, był w stanie pomóc (albo wiedział jak zaeagować)koledze lub obcemu – ofierze wypadku, oswoił się z tym wszystkim, co może go dopaść w dowolnym momencie w drodze do szkoły, w domu, na podwóku czy wakacjach), żeby 18-latek miał prawko na motor i samochód, żeby mógł łatwiej znaleźć pracę, żeby kończąc edukację na poziomie średnim (wchodząc w dorosłe życie) młody człowiek był pełnoprawnym, świadomym uczestnikiem ruchu drogowego (czy to pieszo, na rowerze, hulajnodze czy samochodem). Bo ruch drogowy, to nie tylko ci na kółkach, to też bardzo często bezmyślni piesi. Wiem, że to w naszym systemie szkolnictwa w tej chwili utopia, ale takie mam marzenie, nic nie poradzę.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

No to działaj ja się pod tym podpiszę tylko czy uzbiera się 100.000 z takim samym tokiem myślenia??Do takiej roboty to już chyba redakcja musiała by rączki przyłożyć.
    http://www.annazalewska.hb.pl/strony/Projekt_obywatelski.pdf

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No to działaj…? Próbowałem zainteresować taką akcją dyrekcję prywatnego ogólniaka w Warszawie – bez efektu.
    A naprawdę niewiele trzeba.
    Wiele lat temu – jako student – z moim kumplem z roku byliśmy opiekunami na koloniach na Mazurach. Lało jak zwykle, dzieciaki miały rowery, ale nie było jak z tą zgrają wyjść za ogrodzenie. Z nudów zrobiliśmy im kilka dni szkolenia z przepisów i trochę zabaw z rowerami na placu. Na koniec poprosiliśmy policjanta z komendy w Węgorzewie, czy może nam przeegzaminować grupę. Przyszedł, sprawdził, wydał małolatom karty rowerowe i cała grupa zaczęła pod naszą opieką jeździć na rowerowe rajdy po okolicy. Naprawdę trzeba niewiele: trochę czasu i nieco chęci. Niestety, ta chęć musi być po stronie nauczycieli w szkołach i MENu. Ja – zawodowo – nie mam ze szkołą nic wspólnego, a hobbistycznie też chyba bez szans (w pracy przy monitorze codziennie od 8:00 do 20:00). W weekend brak już pary na takie działania, no i czasem trzeba coś w domu zrobić (dla siebie).
    Pozostają marzenia…?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

PACI, dzięki za link z przydatnymi informacjami, ale nie mam już niestety 20-kilku lat, w związku z tym para nieco mniejsza. Zderzyłem się też już klika razy z naszym systemem (prawnym i funkcjonowaniem państwa), co mnie skutecznie zniechęca do jakiegokolwiek działania „na rzecz”. Moja naiwna wiara w podstawy systemu prawnego i cel skodyfikowania np. prawa administracyjnego została mocno naruszona przygodą „zmielonych”, a także własnymi przygodami. Mam na głowie (zawieszoną aktualnie) sprawę karno-skarbową z US i – równolegle – cztery sprawy w NSA (z Izbą Skarbową). Co prawda pierwsze cztery podejścia (w Sądzie Wojewódzkim) wygrałem, ale jak widzę z przebiegu spraw – „człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi” – cholera wie, jaki będzie końcowy rezultat. Oby mi na koniec nie zabrali skutera 🙂
    To wszystko powoduje, że nie mam ochoty walczyć z systemem, a raczej próbuję go obejść. Po prostu szkoda mi czasu i energii na bezcelowe walki z materią.
    Ale OK, spróbujemy to ominąć i robić swoje.
    Mam pewien pomysł 🙂
    Jak cokolwiek wyjdzie – dam znać.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Panowie, przestaję już nie na temat pisać – przepraszam.

Wracając do głównego wątku, nie jestem za zaostrzaniem kar za drobne wykroczenia. Ale już zarekwirowanie pojazdu za jazdę po pijaku, czy recydywę przy jeździe bez uprawnień jest kuszące. To by mogło zmusić ludzi (właścicieli), żeby sprawdzali, komu dają swój sprzęt do użytku, bo że ludzie wciąż będą jeździli swoimi maszynkami bez uprawnień i pod wpływem – w to nie wątpię. To ich sprawa, stracą swoją własność. Ale po tej stracie reszta może zacznie się wreszcie bacznie przyglądać i nie będzie już takiego ogólnego społecznego pobłażania za te numery…?

A może leszym pomysłem by były indywidualne ubezpieczenia OC dla ludzi?
    Bo czy na rowerze, czy na motorze (a nawet pieszo) jesteśmy w stanie spowodować wypadek i zrobić innym szkodę i krzywdę.
    Samochód, czy motor, sam z siebie niewiele może… Może się zapalić, wybuchnąć i spowodować u innych straty. Ale to niewielkie ryzyko.
    To co, OC dla człowieka (niekoniecznie tylko dla kierowcy) + niewielkie OC na maszynę?
    Wtedy kierujący ryzykuje tylko własnym ubezpieczeniem 😉
    Znów utopia…?

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Arasz, podoba mi się ten Twój pomysł na zajęcia z zakresu komunikacji i pierwszej pomocy w szkołach. Tak po prawdzie, to w inny sposób nie da się rozwiązać problemu rosnącej rzeszy rowerzystów, z których wielu, poruszając się po drogach publicznych, kompletnie nie zna przepisów ruchu drogowego.
    Kończyłem liceum (Lindego – DWLot) w „czasach niesłusznie minionych” i wtedy, w czwartej klasie zorganizowano nam kurs na prawo jazdy. Nie były to wtedy wielkie pieniądze, zwalniano z zajęć na jazdy i w sumie znaczna część klasy zrobiła wtedy uprawnienia. Takie zajęcia w zakresie przepisów ruchu drogowego powinny być obowiązkowe… i to bez kretyńskich pytań o maksymalną prędkość pojazdów z przyczepą, lub samochodów ciężarowych w obszarze zabudowanym. Niestety, mam wrażenie, że twórcy obecnego systemu są materialnie zainteresowani jego utrzymaniem i dalszą komplikacją.

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie