Opinie: Nie daj się przeziębić na skuterze

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Nie daj się przeziębić na skuterze

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Pamiętam jak dwa lata temu jeździłem jesienią pierwszym skuterem – integralny kask bez noska parował non stop, musiałem jeździć z otwartą szybką zapewniając sobie zimny wiatr w oczy; rowerowe rękawice bez palców nic nie dawały, po chwili jazdy dłoń nie mogła się już zaciskać na hamulcu… W zeszłym roku było już lepiej – otwarty kask i szalokominiarka, nic nie parowało ani nie wiało po szyi ani twarzy. Na dłoniach rękawice z konkursu Shimy, co prawda idealnie od chłodu nie izolowały, ale palce jakoś wytrzymały. Do tego podwójna kurtka, kamizelka, kalesony i 24 grudnia dało się jeździć po mieście :D. Dobre ubranie i bez problemu można śmigać.

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe darioone
    darioone
    Użytkownik

Polecam bardzo porządne narciarskie rękawice w moim przypadku od trzech sezonów używam rękawic REUSCH kupionych w Anglii na wyprzedaży za parę funtów przez mojego brata (kochany pamiętający o mnie braciszek) a do tego porządne traperki na nogi i można śmigać nawet przy minus 15 stopniach.A przy okazji dla mnie śmieszne jest zamykanie i otwieranie sezonu przez panów na drogich motocyklach którzy nawet cię nie pozdrowią gdzieś w trasie przez podniesienie ręki,dla mnie właśnie prawdziwym motocyklistą jest ten który porusza się swoim jednośladem przez cały rok bez względu na pogodę.

darioone
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

polecam dużą szybę, znika problem z wiatrem na torsie i twarzy

Kymco B&W 170

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe Robertonos
    Robertonos
    Użytkownik

Tak trzymać darioone!Śmigamy cały rok jak pogoda w miarę pozwoli,no chyba że sypnie 30-50cm śniegu to ja też odpuszczam.

YAMAHA T-MAX 500 STARY GRAT I ŚMIGA A ROBERTONOS NA POKŁADZIE.Nazwa własna:”JEBACZ WSCHODNIEJ SWOŁOCZY I JEJ POBRATYMCÓW”.
    Zdjęcie profilowe dostawcy
    dostawcy
    Użytkownik

Dziś temp koło zera i postanowiłem wybrać się na paradę skutkiem. Góra kask zamknięty, kurtka motocyklowa pod nią golf, sweter, tshirt, spodnie narciarskie(90 zł), rękawice narciarskie za 13 zł z hipermarketu, buty zimowe. Jedynie zimno mi było w twarz, gdyż kask ma (tak mi się wydaje) fabrycznie wymuszony obieg powietrza (żeby nie parowała szybka), z tą różnicą, iż teraz ono miało zero stopni więc było zimno. Muszę tylko zainwestować w kominiarkę aby to wykluczyć i mogę śmigać. Rękawice i spodnie świetnie zdały egzamin. Jeśli ktoś jednak chce spodni używać często polecam kupić długie bo na skucie się siedzi i odsłaniają się kostki, na nartach nie ma tego problemu.

Zdjęcie profilowe saper94
    saper94
    Użytkownik

dostawcy > kask masz otwarty, czy szczękowy. Owarte to badziew, wiatry wieją w środku. Wiem bo, sam zmuszony byłem do jazdy w takim przez rok… Teraz mam szczekowy i całkowicie przeszedł test 🙂

Zdjęcie profilowe saper94
    saper94
    Użytkownik

Kask szczękowy, kurtka motocyklowa z podpinką , rękawice motocyklowe , kominiarka termoaktywna, ochraniacze motocyklowe kolan pod spodnie (nie jest zimno) , ciepłe skarpety i jazdaa! xD

Zdjęcie profilowe dostawcy
    dostawcy
    Użytkownik

Ogólnie mam oba kaski ale w opisanej sytuacji byłem w szczękowym.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Dawno Cię nikt nie kopnął… 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie