Opinie: Motocykl lub motorower dla wysokiej osoby: Jak wybrać jednoślad?

Cześć, jestem nowym posiadaczem skuterka. Po dwóch tygodniach nazwy mam dwa pytania na które nie bardzo znalazłem odpowiedź. Moze Wy mi pomożecie. 1. Yamaha Cygnus X 125 wtrysk: paliwo 95 czy 98 ? Czy ma to jakiś wpływ nie na osiągi ale np. na czystość lub kulturę pracy. 2. Jestem dość wysoki, ostatnio odkryłem że mogę spokojnie siadać na początku miejsca pasażera :slight_smile: wtedy mogę wyprostować nogi, co daje większą wygodę, odczuwa że cięzej troche utrzymać równowagę przy bardzo niskich prędkościach lecz pytanie czy to kwestia przestawienia się, czy to np. jest niebezpieczne … Dzieki za pomoc.

na korku lub tabliczce pod siedzeniem masz podane co lać. Ale wg mnie leje się 95. A siadaj jak ci wygodnie.

Marcin Renie... napisał:

95 czy 98 ?

Trudno mi powiedzieć jak to jest w Yamaszce , ale mój Kymczak na 98 jeździ duuuużo lepiej i mniej pali, a jak się to ma do trwałości, trudno takie info znaleźć.

Pozdrawiam

Też uważam, że różnica 95 vs. 98 jest symboliczna. Ważne jest, żeby 95 była właściwej jakości. Nie da się ukryć, że po zalaniu kiepskim paliwem, silnik może zachowywać się dziwnie. Przy dobrej 95 różnica powinna być niezauważalna...
+++
Co do sposobu siedzenia, to wzrost, a w zasadzie długość nóg ma duże znaczenie. U mnie np. (Aprilia SR MAX), jak założę nogi wyżej na podnóżki, to mam ograniczony zakres skrętu kierownicą. Kompletnie nie ma to znaczenia, jak jadę ekspresówką, albo po długiej prostej, ale już jak się pojawiają zakręty, to muszę nogi opuścić. Tak więc jest to indywidualna sprawa i musisz to dostosować do swoich ^parametrów^... ;)))

a lałeś kiedyś 95 ale z innych stacji? bo sie może okazać że na 95 ze stacji B jeździ jak na 98 ze stacji A.
Zalecaną masz nawet bezołowiową 90 wg manuala. Silnik nie ma czujnika spalania stukowego wiec nie jest w stanie kombinować z zapłonem do granicy styku. Do tego kompresja 10,8:1 to też jeszcze żaden hardkor.
Nie ma tam warunków do wykorzystania dobrodziejstw benzyny 98.

a co do siedzenia :slight_smile: to nie zmienia to środka ciężkości i itp pytam bo może lepiej zwrócić uwagę. Tak mi jest wygodnie, inaczej siedzę z dość mocno zgiętymi nogami.

wysokość środka ciężkości to może mało zmienia ale przenosi go bardziej na tył (gdzie skuter i tak jest cięższy). Natomiast skuter jest pojazdem stworzonym w celu wygodnego przemieszczania się. Więc wykorzystuj to jak się da. Masz takie podnóżki, inne podnóżki - im więcej tym lepiej bo się można na siedzeniu pokręcić