Opinie: Motocykl dla kobiety: Co wybrać na początek?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Motocykl dla kobiety: Co wybrać na początek?

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Michał Brzozowski 3 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #314260 Odpowiedź

  Michał Brzozowski
  Użytkownik
  • Postów: 117

  Noo… taaak… jak zwyke:
  „kobiety są słabsze i mniejsze od mężczyzn” , bla, bla, bla – dlatego lepiej, żeby jeździły rowerami, a nie motocyklami, bo jak już zaczną to będą zaliczały „gleby parkingowe” i szlify…
  Puenta:
  Najlepszy dla kobiety: naked bike , taaa jasne… – i najlepiej, żeby siedziała na nim naked woman – prawda Panowie???
  … w kalendarzu ściennym, a nie na drodze…
  Ehhh… faceci…

  Początek był dobry:

  „Tak naprawdę dobór motocykla do człowieka to kwestia indywidualna. „

  I przy tym pozostańmy.
  Pozdrawiam

  #314261 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Dobór doborem, ale na egzaminie są schaby po ok. 200kg i jeśli osoba (niezależnie od płci) nie sięga stopami, nie ma siły przepchnąć moto itp to szansa na zdanie jest niewielka. Praca ciałem ma znaczenie, więc jeśli petent spełnia warunki opanowania maszyny, to płeć nie ma znaczenia. Bardziej statystyka.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #314262 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 239

  dokładnie. ja bym w życiu nie wpadł na to żeby motocykl przetaczać/przeparkowywać metodą ^egazminacyjną^. Jest po prostu zbyt ciężki – i to 170kg skuter z nisko położonym środkiem ciężkości. A już takie 170kg varadero co ciężar ma wyżej jest jeszcze mniej stabilne.
  Jeszcze jak motor leci na ciebie to moze go podeprzesz jak się zaprzesz- ale jak leci na drugą strone to niby jak go masz ratowac jak motor waży 170kg a ty np 90… albo z 60?
  Ja zawsze siadam okrakiem i przetaczam. Takie manewry na postoju to robiłem ze 100kg junakiem – ale to było na tyle lekkie że mogłem tą mase dość pewnie kontrolować. Kompletnie tego nie widze z motorem typu 250-330kg. Po to GoldWing ma wsteczny żeby na nim do tyłu jechać a nie do tyłu go toczyć.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #314263 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Nie wiem jak wygląda ^metoda egzaminacyjna^, ale z tego co widziałem, to większość się giba trzymając jedną ręką za kierownicę, a drugą za uchwyt dla pasażera. Słabo, jak się bujnie w prawo, to poleci. Mnie ćwiczono, że obie łapy na kierowniku, a moto podparte moim biodrem i ^Nazad, Baśka!^
  *
  Bae, nie przesadzaj, kobieta w skórze na moto też wygląda super :-)))

  #314264 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 239

  no własnie to jest metoda egzaminacyjna – trzymasz go jedną reką za kierownice i drugą za bagażnik lub jego okolice. tak to sobie można Wigry4 przetaczać.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #314267 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe jas13
  jas13
  Użytkownik
  • Postów: 98

  Dziewczyny jeżdżą tym co im się podoba. Zazwyczaj mają tę przewagę nad chłopami, że nie muszą się popisać przed sąsiadem/kolegą, tylko kupują to co im do ich potrzeb pasuje. Kwestia ciężaru, widziałem dziewczyny z powodzeniem ujeżdżające 300kg H-D, przez damę 160cm wzrostu, szczupłej budowy. Każdy motocykl da się lepiej gorzej dostosować do jeźdźca, przez regulacje zawieszenia, kanapy (również z ingerencją tapicera), podnóżków, kiery, etc. W kwestii egzaminu, to ta obecna jazda figurowa, ma może coś wspólnego z rzeczywistością, ale niewiele. Egzaminatorzy w większości to służbiści, którzy wymagają wykonania czynności zgodnie z zapisem rozporządzenia, pisanego przez gościa, który nigdy na motocyklu nie siedział.

  #314270 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 239

  Dziewczyny jeżdżą na tym co im się podoba – ale to też sa kryteria i tez to służy do pokazania się :). A do tego jeszcze ^musi pasować^ do stylu.. itd. To jak z wyborem torebki, butów czy laptopa – rzadko kiedy ma to względy głównie praktyczne a raczej właśnie fashion over function.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #314271 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 439

  Ja konkretnie o artykule , a wy mi tu całą ideologię dorabiacie 🙂
  Autor trochę popłynął i wysmarował tekścior pełen podtekstów …
  Początek był dobry – bo wiadomo, że każdy, wybierając moto musi wziąć pod uwagę przede wszystkim swoją wagę , wzrost itp. i wagę motocykla.
  No przecież nie będę jeździć np. Hondą GL1800 Gold Wing , Wombatku , przy wadze 56kg, bo ta bestia waży ponad 380kg. 😉 – Mierz siły na zamiary.
  Ahaaa … No i nie dla wszystkich dziewczyn główne kryterium wyboru to
  „fashion over function”, bywają wyjątki od reguły ;)))
  *
  Zulusku nie prowokuj;)))
  … nawet te 200 kg schaby, o których pisał eadem??? hahaha;)))

  #314272 Odpowiedź

  Michał Brzozowski
  Użytkownik
  • Postów: 117

  Bea555 – tu autor. Nie ma to jak nie załapać sensu artykułu, ale głośno krzyczeć na autora 🙂 Pisałem o motocyklu dla kobiety NA POCZĄTEK – nie jako trzeci czy szósty. Jeżeli już się nauczysz – możesz jeździć i Goldwingiem – dlaczego nie? Ale najpierw się naucz. Łatwiej nauczyć się na mniejszym niż na większym. Co do nakeda – uważam, że to idealny typ moto na początek dla obojga płci, nie tylko dla kobiet. Co naked women – wojujemy bardzo z jazdą bez stroju moto: http://www.jednoslad.pl/niespodziewana-przejazdzka-na-motocyklu-dlaczego-nie/ Popłynęłaś w komentarzach bardzo, więc zanim mi odpiszesz wrogo, proszę przeczytaj jeszcze raz artykuł – tym razem z pełnym zrozumieniem treści 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

  #314274 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  W nakedach jest taka podstawowa zaleta, że studzą zapał świeżych kierowców ze względu na opory wiatru 😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Motocykl dla kobiety: Co wybrać na początek?
Informacje o Tobie: