Opinie: Kymco Nexxon 50: Niepozorny Diabeł

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Kymco Nexxon 50: Niepozorny Diabeł

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Małgorzata Dziuba 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Bardzo fajny art 😀 Aczkolwiek ciekawi mnie działanie tej skrzyni w praktyce-jak się tym lata 😀 A dźwięk pojazdu słyszałem, naprawdę fajny 😀

Zdjęcie profilowe marin09
    marin09
    Użytkownik

Całkiem fajnie się lata…:)

motórzysta

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Fajna sprawa. Może i ja kiedyś coś takiego nabędę. Najfajniejsze są manualna skrzynia i to spalanie…

Zdjęcie profilowe darioone
    darioone
    Użytkownik

A ja dodam coś od siebie:przejechałem swoim prawie 15 tys. kilometrów,żadnej awarii (no jeśli awarią można nazwać nagłe pojawienie się wielbłąda z okrzykiem „PIĆ!” w zbiorniku paliwa hehe) i bydlątko moje kochane dalej nawija kolejne kilometry asfaltu na swoje wąskie kółeczka.Jest godnym następcą swojej babci Hondy Cub.AMEN:-)

darioone
    Zdjęcie profilowe ZbyszekTrzeci
    ZbyszekTrzeci
    Użytkownik

Wstępne napięcie sprężyn pomaga na dobijanie. Mój nexxon wozi codziennie 110 kg i nie dobija tył. Ustawienie na „2” z trzech. Przestawiłem z „1” na „2” ręcznie, ciężko było ale się udało 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe radzix
    radzix
    Użytkownik

Dodaj że skuter dalej śmiga i kolejny użytkownik jest z niego zadowolony 🙂

Zdjęcie profilowe duzymietek
    duzymietek
    Użytkownik

Pochwalony, jako świeżaczek na stronce zapowiem, że śmigam koreańskim eksperymentem, zwanym Hyosung SD 50… mam nieodparte wrażenie, że na całym świecie jest tylko 1 i akurat mam go skromne moi… MEchanik twierdzi, że jest wporząsiu jak na sprzęt z 2001 za 1500 zyli ale oczarował mnie ten artykuł o Nexxonie i chcę się do takiego przymierzyć, ew. kupić (jak do emerytury uzbieram i nie wydam na fajki i piwo). Jednak nie mam zbytnio zaufania do skuterów produkcji nie-japońskiej i obawiam się, że jewst z nim coś nie tak (czytałem o niedokręconych śrubach i takich bzdurach). Proszę brać riderską o radę: pakować w Hyosunga czy kisić kapuchę na Nexxona? Pozdrawiam

MichalWujak
    Użytkownik

Kymco jest tajwańskie, Hyosung koreański, więc obie marki nie mają wiele wspólnego z Japonią. Poczytaj na necie trochę o Kymco, to dobra firma. Co do niedokręconych śrub to w Nexxonie jest jeden taki problem i dotyczy on tylnej zębatki – wystarczy wkleić śruby na Loctite i jest spokój. Ogólnie motorek wart polecenia, o ile nie chcesz przesiąść się na motocykl, bo ma skrzynię w układzie 4-3-2-1-N, a motocykle mają 1-N-2-3-4-5-6, trudno się później przestawić i łatwo wbić np. 2 zamiast 4.

Zdjęcie profilowe duzymietek
    duzymietek
    Użytkownik

No racja, jednak tym razem zależy mi na niezawodności a w przypadku Hyzia zostawiłem już u mechanika małą fortunę na części i naprawy (głównie układ paliwowy, poprzedni właściciel musiał być h***m bo elementy są zaniedbane). Generalnie pytanie sprowadzam do płaszczyzny finansowej: fajnie by było pośmigać 4-sówem, ale czy to nie strata kasy? W necie opinie ma Nexxon świetne ale Hyzio też mnie urzekł. Ciekawa jest też Yamaha Crypton X ale w Polsce chyba niedostępna 😛

MichalWujak
    Użytkownik

Crypton R czy Crypton X są najbardziej popularne na Filipinach, zwłaszcza w wersji 125. Jak chcesz się dowiedzieć więcej o tego typu motorkach to zobacz temat http://www.skuterowo.com/underbone-sztuka-budowania-jednosladow/ . A co do Nexxona to znajomy nakręcił 18 tys. km bez żadnych awarii, więc to chyba o czymś świadczy ;). Jakbyś miał pytania to na pewno odpowie na nie – link do jego profilu http://www.skuterowo.com/darioone/ .

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie