Opinie: Komentarz: Raport NIK i patologia WORD. Niska zdawalność praw jazdy to biznes

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Komentarz: Raport NIK i patologia WORD. Niska zdawalność praw jazdy to biznes

Ten temat zawiera 23 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #293215 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Tyle razy już o tym dyskutowaliśmy na forum i wnioski wciąż te same: edukacja, edukacja, edukacja – od kołyski aż po grób. No i zagęszczenie badań lekarskich (z wiekiem), jak i przypilnowanie diagnostów, żeby wiedzieli za co biorą kasę, a za co nie powinni… 🙂 * Z drugiej strony, jako stary już nieco kierowca puszki (24lata za kółkiem), a młody duchem motocyklista (pierwszy sezon) muszę powiedzieć, że szkolenie na kursie na A nie jest bez sensu. Może nie jest idealnie (bo gdzie jest), ale wnosi całkiem sporo wiedzy i umiejętności. Pewnie zależy to też od szkoły/prowadzących instruktorów. Nie odbyłem ani jednej jazdy w okolicę Odlewniczej w Wawie (tylko tam są egzaminy na A), a za to miało miejsce ciągłe zwiększanie ciśnienia ze strony prowadzących na wykonywane manewry i sposób jazdy na mieście. Padło bardzo ważne zdanie: ^Masz się nauczyć dobrze jeździć na moto, a nie robić manewry na małpę^. I za to akurat ta szkoła ma u mnie bardzo duży plus :-)))

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #293243 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 807

  Tak jak kiedyś tu pisałem na forum,łatwiejszy dostęp i zdawanie[jak w usa],możliwość zdania w każdej gminie,u nas tylko w WORD,tam Arasz mógł by zdawać w szkole ktorej sie uczył.Ja gdybym ponownie poszedł na A to na egzamin mam 70km najmniej do word a to już jest kur.. paranoja,bo albo autobusem i cały dzień psu w d…,albo motorowerem 2godz w jedna i 2godz w drugą.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #293244 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  To Zulus w Twoim przypadku raczej wyjątek. Na egzaminie w mojej grupie – kat. A nie zdało 7 na 12 osób na ósemce. Bo? Bo nie rozglądali się na przecięciu ósemki.

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #293253 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Ha, nie jest powiedziane, że w mojej grupie (i ze mną) będzie lepiej. Nie wiem, czy zdam, czy nie, na czym mnie złapią i ile razy… 🙂 Wiem, że będzie ciężko, chociaż jeździć już się trochę w tym sezonie nauczyłem (skuter i moto, w sumie 7000km po mieście, codzienne dojazdy do pracy + kurs na A), ale lata za kółkiem kształtują pewne nawyki i może być ciężko je opanować podczas egzaminu. O ile uda się wyjechać z placu, bo to tez nigdy nie wiadomo… 🙂

  #293273 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe mermi
  mermi
  Użytkownik
  • Postów: 50

  Co ciekawe w takim Amsterdamie skuterami ludzie jeżdżą bez kasków. Na dodatek tam jeździ się po drogach rowerowych. Od razu mówię, że jestem przeciwny jeżdżeniu bez kasków.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #293274 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Naprawdę? Ale tam ruch jest pewnie mocno spowolniony, inaczej też wygląda infrastruktura rowerowa i świadomość ludzka. U nas nawet na rowerku strach bez kasku na ulicę wyjechać, bo to przypomina walkę o przeżycie i każde dodatkowe ^uzbrojenie^ może tylko pomóc 🙂

  #293312 Odpowiedź

  NieDlaPrawaJazdyAm
  Użytkownik
  • Postów: 13

  Jaki mandat 500 zł ?! Czyżby redakcja nie wiedziała, że weszła ustawa która mówi, że teraz jazda bez prawa jazdy to nie wykroczenie, a przestępstwo. Minimalna kwota mandatu to 3 tyś zł + koszty rozprawy sądowej. Po złapaniu sprawa trafia do sądu, można nawet iść do więzienia. A po drogie system szkolnictwa jest beznadziejny! Oni niech lepią nie dają raportów, tylko wreszcie wezmą się do roboty. Przykład prawo jazdy AM. Kosmiczne koszta uzyskania uprawnienia, jeśli ktoś mieszka w małym mieście lub wsi musi dojeżdżać do większego miasta na sam kurs i do tego zdawać w nim egzamin. W kompletnie nie znanym mu mieście! Jak tu zdać za pierwszym razem? Dochodzą koszta poprawek i mamy sumę wykraczającą poza możliwości przeciętnej rodziny. Niech nikt nie pisze, że jest teraz bezpieczniej, bo wzięli się za małolatów na skuterkach. Teraz jest jeszcze gorzej, jeżdżą bez uprawnień i do tego nie mają pojęcia o jeździe. Tak ta zmiana wyszła na dobre… Polska to kraj złodziei żerujący na ludziach. Zmiany muszą zostać wprowadzone, bo będzie coraz gorzej.

  #293313 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  To dotyczy jazdy bez uprawnien odebranych na skutek zakazu sadowego.

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #293321 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Dobra, powiedzmy że Polska, to kraj złodziei okradających złodziei, zacznijmy od siebie i będzie lepiej 😉

  #293367 Odpowiedź

  NieDlaPrawaJazdyAm
  Użytkownik
  • Postów: 13

  § 3. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 24 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Komentarz: Raport NIK i patologia WORD. Niska zdawalność praw jazdy to biznes
Informacje o Tobie: