Opinie: Komentarz: Prawo Jazdy od 2012 roku

Naczytałem się już wielu sprzecznych informacji, między innymi na skuterowo.com i forum tej strony, dlatego proszę o odpowiedź osobę, która na prawdę na się na rzeczy. A więc tak: Dnia 15.09.2012r. kończe 18 lat. Moje pytanie brzmi: Czy “łapię” się jeszcze, aby jeździć “na dowód”, czy będe musiał posiadać prawo jazdy (AM, A lub B). ?? W jednym z artykułów mowa była o 2013r., tutaj natomiast jest napisane, że w 2012…

2012 ustawa wchodzi w życie. okres przejściowy dla AM trwa do 2013. Do 2013 roku musisz posiadać uprawnienia do jazdy.

Osobiście uważam, że robienie z egzaminu teoretycznego gry zręcznościowej to spora przesada. Z czego kursanci będą mieli uczyć się teorii - z kodeksu, po przeczytaniu którego niejednokrotnie zastanawiamy się “Co autor miał na myśli?”?. Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie ilości wymaganych godzin jazdy, np. z 30 do 40 dla kat.B? Sama teoria nic nie da, jeśli kursant kiepsko będzie umiał ją przyporządkować do sytuacji na drodze i zastosować. Zastanawiające jest także to dlaczego OSK będą musiały raportować działania kursantów. Do tej pory sprawa była jasna, byłeś umówiony na dwie godziny jazdy, osoba przed Tobą nie mogła przyjść i miałeś okazję zaliczyć trzy godzinki za jednym razem. Jak będzie teraz? Czy ośrodki będą miały w takim przypadku obowiązkowe “okienko”, za które zapłacą wszyscy kursanci po równo? Cytując pewną starą, dobrą, polską komedię “Ciemność widzę, widzę ciemność…”…

I prawo jazdy kat. B zwalnia z posiadania kat. AM ??

Jeżeli do połowy stycznia 2013r. nie uzyskasz żadnych uprawnień do jazdy motorowerem (w tym pełnoletności) to po tym terminie prawo jazdy kat. B uprawnia Cię również do jazdy motorowerem.

Aaa, to pięknie :wink: Dzięki za odpowiedzi…

Mam pytanko. Czy już w Lutym bede mógł wymienić karte motorowerową na prawo jazdy AM czy dopiero w 2013 ? Pozdrawiam