Opinie: Jazda skuterem bez OC? Ryzykowne

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jazda skuterem bez OC? Ryzykowne

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 12 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Tomasz Rybicki 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Skuterowo.com
    Skuterowo.com
    Użytkownik

Gdzie najtaniej można wykupić OC.

Zdjęcie profilowe Mario50o
    Mario50o
    Użytkownik

Czyżby Mój komentarz stąd http://www.skuterowo.com/teraz-kazdy-moze-sprawdzic-oc-za-brak-500-pln/ przyczynił się do stworzenia tego tematu? 😀

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Dobrze że to powstało – wiele osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji. Ja mam OC i NW – w czerwcu gdy skończy mi się ubezpieczenie kupię już full opcję razem z AC. Może 300zł to niemało ale będę zabezpieczony na wszelkie sytuacje.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
    Zdjęcie profilowe dziadek
    dziadek
    Użytkownik

Wszyscy płacą OC, żeby mieć święty spokój. Pazerność ubezpieczalni polega na tym, że nie można opłacać składek np. za pół roku lub trzy miesiące tylko wtedy gdy korzystamy ze skuterka. Powinno być tak tym bardziej,że przez długi okres korzystanie z jednośladu jest niemożliwe.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Niestety to nie pazerność ubezpieczalni, tylko ustawa dot. regulacji polis OC. Za pół roku mogą płacić wyłącznie pojazdy zabytkowe.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe dziadek
    dziadek
    Użytkownik

Ja tam niestety nie lobbowałem. Dziwnym trafem jakoś większość ustaw na moją niekorzyść.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Dziadek masz rację. Przepisy dotyczące OC (i oby tylko te…) są na naszą niekorzyść. Dam prosty przykład: gość kupuje sobie WSK 125 i chce ją wyremontować na tzw. „igiełkę”. Szacuje, że zajmie mu to ok. roku czasu. W większości tego czasu motocykl będzie leżał w częściach w garażu. Dlaczego ma w tym czasie płacić za OC, skoro nawet silnika nie odpali? Czemu więc nie można by zrobić tak, by na czas remontów i nie-jeżdżenia wstrzymać płacenie OC? Coś w stylu czasowego wyrejestrowania pojazdu. Niby to wszystko dla naszego dobra… Tak samo ACTA, ekologia i wiele innych…

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe marcin0915
    marcin0915
    Użytkownik

Apropo tego artykułu, to myślę, że warto było by wspomnieć jeszcze o połączeniu: odblokowany skuter lub większy cylinder + OC na motorower, a nie motocykl. O ile podczas zwykłej kontroli przez policję, ujdzie nam to na sucho – więc opłaca się wykupić OC, o tyle gdy spowoduje ktoś wypadek, to tak, jak by tego OC nie posiadał – a więc pokrywanie kosztów z własnej kieszeni i w najgorszym przypadku jeszcze wypłacanie renty…

Zdjęcie profilowe zenek69
    zenek69
    Użytkownik

Marcin0915 miałem wypadek skuterem w zeszłym roku (kobitka wbiegła mi pod koła mając czerwone światło) i nikt nie sprawdza czy to jest 50 ccm czy 125 ccm. Dostałem ubezpieczenie bez problemu.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Ale jeśli ta kolizja zostałaby zakwalifikowana jako wypadek to wówczas niemal pewne, że skuter byłby oglądany przez biegłego.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie