Opinie: Jazda Skuterem Bez Blokad. Czym Grozi?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Skuterowo.com
    Użytkownik

Podsumowując, osobom pełnoletnim bardziej ‚opłaca’ się jazda motocyklem bez uprawnień niż odblokowanym motorowerem. Różnica w traktowaniu przy normalnej kontroli drogowej; 1. Jadę motocyklem bez prawka, mam OC, wpisy w dowodzie się zgadzają, wszystko gra, dostaję 500 zł (jeśli nie mam innej kategorii) i na tym temat się zamyka, bo w tym przypadku policja nie holuje motocykli, chociaż może. 2. Jadę odblokowanym skuterem lub o zwiększonej pojemności, mam OC, nie mam prawka, policja stwierdza, że motorower może jeździć szybciej niż te 45 km/h. Tracimy dowód rejestracyjny, tracimy motorower, dostajemy karę za brak OC i mandat za jazdę bez uprawnień. W przypadku kolizji z naszej winy sprawa wygląda dużo gorzej w obu przypadkach.

roomcajz
    Uczestnik

maxell, teoretycznie tak, ale policja diametralnie różnie podchodzi do jazdy szlifierką (która wyciąga 240 km/h)bez uprawnień i pierdzipędem bez uprawnień. O ile stwierdzenie braku uprawnień na szlifierkę zawsze skończy się poważnymi konsekwencjami, o tyle większość policjantów wie, że każda polska 50-tka jest odblokowana i machają na to ręką. Przepis jest ale martwy… Najgorzej jest nie w przypadku kontroli drogowej, ale ewentualnego zdarzenia typu kolizja, wypadek, ofiary… jak się ma pecha to można sobie życie zmarnować już za młodu

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Kameleonns
    Użytkownik

Mój nowy skuter na dotarciu, i w dodatku zablokowany na prostej wyciąga licznikowe 50km/h i co zrobic ????

Anonim
    Nieaktywny

Jeździć spokojnie dalej. Albo odblokować i mieć nadzieję 🙂

Dahed
    Użytkownik

Powiem tak, jak by każdy miał zważać na nasze Polskie a w dodatku głupie prawo, to byłyby same korki na tych drogach. Zresztą, musieliby sprawdzać co i jak, a jak to rutynowa kontrola to nie będą widzieli że skuter ma zdjęte blokady, chyba że będą za tobą jechać to co innego. 😉

Anonim
    Nieaktywny

Kolego Dahed, policjant w uzasadnionym podejrzeniu ma prawo wsiąść na Twój skuter i nim po prostu pojechać. Może nie zrobi tego zwykły policjant z WRD, ale taki na motocyklu może być dociekliwy i upierdliwy. Poza tym, jeśli masz w skuterku obrotomierz, to nawet jechać nie musi. Ale mówimy oczywiście o skrajnych przypadkach. A swoją drogą, każdy biorący udział w wypadku, myślał wcześniej, że jemu to przecież nic się nie stanie i jego to nie dotyczy. Jak to mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂

Nick3y
    Użytkownik

A jeśli mam Simsona? To niby jak mam go zablokować -.-

Anonim
    Nieaktywny

Przypomnę, motorower to pojazd o pojemności do 50 ccm, którego konstrukcja umożliwia rozwinięcie prędkości max 45 km/h. Wszystko inne to motocykle. I nie ma to znaczenia, że konstrukcja stara i kiedyś tego ktoś nie przewidział. Pojemność masz do 50 ccm ale konstrukcyjnie jest przystosowany do osiągania większych prędkości – czyli motocykl. Prawo w tym durnym kraju jest chore i nic Ci na to nie poradzę 🙂

monek100
    Użytkownik

to jedź 45km/h

Nick3y
    Użytkownik

I co z tego? możesz jechać 30km/h a jak cie zatrzyma i się przejedzie to mu 60 wyjdzie ;/

hidden
    Użytkownik

Romety, Routery, Benzery i pochodne, często nie mają blokad, rozwijają te 70km/h, ale w homologacji producent wypisał, że max 45. I niby co w takiej sytuacji powinno się zrobić? Pozwać producenta + stacje diagnostyczną, która wydała homologacje?

Im_Jurek
    Użytkownik

olać i tyle – gdyby nie brak blokad to te 7 km do szkoły jechałbym 14 minut, a tak to 10 i jestem

zenek69
    Użytkownik

maxell nie wiem skąd ty masz takie rewelacje ale to są totalne bzdury: „Kolego Dahed, policjant w uzasadnionym podejrzeniu ma prawo wsiąść na Twój skuter i nim po prostu pojechać. Może nie zrobi tego zwykły policjant z WRD, ale taki na motocyklu może być dociekliwy i upierdliwy.” Żaden policjant nie ma prawa poruszać się twoim pojazdem (czy to skuterem czy samochodem) bez twojej zgody aby sprawdzić czy skuter jest zablokowany. Poza tym co twoim zdaniem da mu obrotomierz zamontowany w skuterze skuterze ??? Pokaże maksymalne obroty ??? Nowy skuter Peugeot Elystar zablokowany kręci na centralnej stopce 8400 obr a pojedzie maks 50 km/h (sprawdzałem to w zeszłym tygodniu na nówce sztuce prosto z salonu) więc co mu to da ??? Poza tym 99,99% liczników w skuterach przekłamuje od 5 do nawet 20 km/h. Jedynie co może jak coś podejrzewa to zatrzymać ci dowód rejestracyjny i wysłać na badanie techniczne.

Gary4
    Użytkownik

mojego taty kolega jest policjantem i według prawa policjant może wsiąść na pojazd pod pretekstem sprawdzenia np. hamulców. Da manetkę na full i wyjdzie czy jest rozkręcony

zenek69
    Użytkownik

Gary4 tak może sprawdzić hamulce ale robi to bez ruszania z miejsca (kontrolując mnie jak jeżdżę samochodem może ze dwa razy tak robił) a danie manetki na full na stopce centralnej nic mu nie da. Poza tym policjanci boją się konsekwencji jakie poniosą w razie uszkodzenia pojazdu.

roomcajz
    Uczestnik

@zenek69, chłopaki mają rację. policjant ma uprawnienia do „sprawdzenia stanu technicznego” http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Kontrola-drogowa-funkcjonariusz-moze-przejechac-sie-kazdym-autem,wid,14274099,wiadomosc.html?ticaid=1f5d9 a to czy się boi czy nie że uszkodzi to inna kwestia, ale móc – może

zenek69
    Użytkownik

roomcajz przykro mi ale SN miał inne zdanie na ten temat o czym już ten pismak z WP już nie poinformował. Poszukam w internecie i jak znajdę to dam link do strony gdzie jest wyrok SN w sprawie pkt 4 129 paragrafu Kodeksu Drogowego.

zenek69
    Użytkownik

Poza tym posłuchaj wypowiedzi policjanta i masz odpowiedz na swoje zarzuty.

dostawcy
    Użytkownik

Hidden zadał mądre pytanie zna ktoś odpowiedź? Moja Basia na blokadzie też szła więcej niż 45. Miała jedną śrubkę, ja mogę przyrżnąć głupa, że nic o niej nie wiem. Po za nią nic w skucie nie jest ruszane. Ponadto przekroczenie 45km/h musi być udowodnione na czymś certyfikowanym, nasze liczniki takie nie są, więc przejażdżka policjanta nic nie da. Co innego jak kogoś ususzą:)

Anonim
    Nieaktywny

Proponuję już nie roztrząsać tego. Każdy ma ‚jakiś tam’ mózg i powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji działając nie zgodnie z głupim bo głupim, ale jednak prawem. Nie zmienimy go, i nie mamy na jego zmianę najmniejszego wpływu. Jeśli wyjechałeś z salonu skuterem, który ‚fabrycznie’ jedzie szybciej niż wolno jechać, to i tak bekniesz ty, bo dealer zawsze się wyprze – wyjechałeś, zdjąłeś blokady i tłumaczenie, że taki ci sprzedali na nic się nie zda. Ja już nawet zaobserwowałem, że sprzedaje się ‚stuningowane’ już z cylindrami ’80 ccm’ a papierami na 50-tki. Milion razy już o tym ‚mówiłem’, zmiana jednej linijki w ustawie zmienia wszystko – powtórzę – zamiast do 50 ccm i prędkości 45 km/h, powinno zostać tylko do 50 ccm.

Lukario
    Użytkownik

a jakie są konsekwencje jeśli złapałby mnie fotoradar ?

Im_Jurek
    Użytkownik

a ja mam trochę inna propozycję dowolna pojemność, ale moc do 6 Km ( czy tam 4,2 KW) po 1 silniki byłyby mniej wysilone, spalanie niższe , a V-max względny , ale z dobrym przyśpieszeniem

norbertM3
    Użytkownik

śmieszne 🙂 ja na swoim junaku pod górkę jadę ok 55. a jak go dobrze rozbujam na prostej to zamyka licznik. Żadnych blokad nie ściągałem , kupiłem go , przejechałem 400 km nie przekraczając 40 km/h a teraz śmigam . Więc nie ogarniam o.O Chore i tyle

Kisiu1981
    Użytkownik

Co do pierwszej wypowiedzi => jadąc motocyklem czy jakimkolwiek innym pojazdem bez prawa jazdy OC pojazdu nie działa. Więc nie wiem czy bardziej się opłaca jeździć większą pojemnością bez uprawnień… Może słyszeliście historię o chłopaku, który jechał normalnie i spokojnie swoim motocyklem bez prawa jazdy i stuknął go lekko starszy pan Skodą. Moto i chłopak wylądowali na asfalcie, a motocykl uderzył idące po przejściu dla pieszych dziecko. Młody jeździce płaci mu teraz rentę i na własny koszt naprawiał samochód tamtego człowieka.

Tomasz
    Uczestnik

A co jak fabryczny skuter Romet 717 4t potrafi z gorki pojechac 90? Fakt ze to musi sie z tej gorki rozpedzic ale zamknie licznik. Na prostej tez jedzie ponad 45 bo i 70 potrafi? A jest fabrycznie nowy na gwarancji wiec chyba nie ma blokady pomimo iz nie byl grzebany. Zaden policjant nie moze wsiasc i jechac autem czy skuterem. To jest twoja wlasnosc i nikt nie moze ci jej ruszac. Nawet jak robia przeszukanie to ty musisz im wszystko otwierac i wyjmowac! Wiec jak to ma sie do tego ze wsiadzie i pojedzie? Dobra tutaj zapomniano jeszcze o takiej konsekwencji jak mandat. Nie podano tez czym sie konczy jazda motocyklem badz odblokowanym skuterem bez kat A ale np z B. Czyli masz prawo jazdy ale na inna kategorie. Co jak cie zatrzymaja ma motorze np 125ccm i tak jest w papierach ale masz prawko tylko na B? Udawanie glupa chyba odpada bo policja przez radio sprawdzi czy masz prawko wiec mandat 50 zl za brak uprawnien raczej odpada. Wiadomo tez ze za brak jakiekokolwiek prawa jazdy to 500zl ale jak masz owe B a nie masz A to ile sie płaci?

Michał
    Użytkownik

A co jeśli kupiłem skuter w sklepie bez blokad?

marbryl1
    Użytkownik

Czytam wasze wypowiedzi i dochodze do jednego wniosku ze według was nie sa potrzebne uprawnienia do niczego.Po co ci uprawnienia wsiadasz do samolotu i lecisz bo tak chcesz.Całe zycie jest ujete w jakies ramy, ktore nim reguluja.Po to sa przepisy zeby zycie było bezpieczniejsze i zeby mozna było wyjsc na ulice wierzac ze po niej jezdza ludzie z uprawnieniami i odpowiedzialni.Faktem jest oczywistym o czym mowilem wiele razy,fora o motorowerach słuza do tuningowania pojazdow do osiagania wiekszych predkosci.I dzieci w wieku 11 lat i w gore nie majace pojecia jeszcze co sie w kolo dzieje wsiadaja na te pierdopedy i osiagaja 100km/h.Czy według piszacych jest to normalne?

BartoszeG
    Użytkownik

Witam, nie prawdą jest do końca to, że odholują nam skuter bądź motorower. Jeżeli pojazd ma faktycznie pojemność skokową od 50-80cm3 i jest prawidłowo zakwalifikowany, to drogówka nie może się do do niczego przyczepić. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. 🙂

buczek78
    Użytkownik

jak sie widzi gliny to czeba jechac 45 a jak wiecej pojedziesz 70 czy 80 to beda wiedziec z ejest zablokowany

buczek78
    Użytkownik

a po 2 to wszyskie skutery maja najmniejsza predkosc 60 km na godz to wszystkim by trzeba zabrac pojazdy

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button