Opinie: Jazda Skuterem Bez Blokad. Czym Grozi?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jazda Skuterem Bez Blokad. Czym Grozi?

Ten temat zawiera 44 odpowiedzi, ma 28 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe B4rtek B4rtek 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 45 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Skuterowo.com
    Skuterowo.com
    Użytkownik

Podsumowując, osobom pełnoletnim bardziej ‚opłaca’ się jazda motocyklem bez uprawnień niż odblokowanym motorowerem. Różnica w traktowaniu przy normalnej kontroli drogowej; 1. Jadę motocyklem bez prawka, mam OC, wpisy w dowodzie się zgadzają, wszystko gra, dostaję 500 zł (jeśli nie mam innej kategorii) i na tym temat się zamyka, bo w tym przypadku policja nie holuje motocykli, chociaż może. 2. Jadę odblokowanym skuterem lub o zwiększonej pojemności, mam OC, nie mam prawka, policja stwierdza, że motorower może jeździć szybciej niż te 45 km/h. Tracimy dowód rejestracyjny, tracimy motorower, dostajemy karę za brak OC i mandat za jazdę bez uprawnień. W przypadku kolizji z naszej winy sprawa wygląda dużo gorzej w obu przypadkach.

Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

maxell, teoretycznie tak, ale policja diametralnie różnie podchodzi do jazdy szlifierką (która wyciąga 240 km/h)bez uprawnień i pierdzipędem bez uprawnień. O ile stwierdzenie braku uprawnień na szlifierkę zawsze skończy się poważnymi konsekwencjami, o tyle większość policjantów wie, że każda polska 50-tka jest odblokowana i machają na to ręką. Przepis jest ale martwy… Najgorzej jest nie w przypadku kontroli drogowej, ale ewentualnego zdarzenia typu kolizja, wypadek, ofiary… jak się ma pecha to można sobie życie zmarnować już za młodu

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Kameleonns
    Kameleonns
    Użytkownik

Mój nowy skuter na dotarciu, i w dodatku zablokowany na prostej wyciąga licznikowe 50km/h i co zrobic ????

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeździć spokojnie dalej. Albo odblokować i mieć nadzieję 🙂

Zdjęcie profilowe Dahed
    Dahed
    Użytkownik

Powiem tak, jak by każdy miał zważać na nasze Polskie a w dodatku głupie prawo, to byłyby same korki na tych drogach. Zresztą, musieliby sprawdzać co i jak, a jak to rutynowa kontrola to nie będą widzieli że skuter ma zdjęte blokady, chyba że będą za tobą jechać to co innego. 😉

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Kolego Dahed, policjant w uzasadnionym podejrzeniu ma prawo wsiąść na Twój skuter i nim po prostu pojechać. Może nie zrobi tego zwykły policjant z WRD, ale taki na motocyklu może być dociekliwy i upierdliwy. Poza tym, jeśli masz w skuterku obrotomierz, to nawet jechać nie musi. Ale mówimy oczywiście o skrajnych przypadkach. A swoją drogą, każdy biorący udział w wypadku, myślał wcześniej, że jemu to przecież nic się nie stanie i jego to nie dotyczy. Jak to mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂

Zdjęcie profilowe Nick3y
    Nick3y
    Użytkownik

A jeśli mam Simsona? To niby jak mam go zablokować -.-

—————————————————-
    Zipp New Vapor 2012
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/lusterkop.gif/][IMG]http://imageshack.us/a/img717/1857/lusterkop.gif[/IMG][/URL]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Przypomnę, motorower to pojazd o pojemności do 50 ccm, którego konstrukcja umożliwia rozwinięcie prędkości max 45 km/h. Wszystko inne to motocykle. I nie ma to znaczenia, że konstrukcja stara i kiedyś tego ktoś nie przewidział. Pojemność masz do 50 ccm ale konstrukcyjnie jest przystosowany do osiągania większych prędkości – czyli motocykl. Prawo w tym durnym kraju jest chore i nic Ci na to nie poradzę 🙂

Zdjęcie profilowe monek100
    monek100
    Użytkownik

to jedź 45km/h

______________________________________________________________________________________
    Komar 2352 – 1979r
    Peugeot XR6 2007r
    Simson S51 – 1988r
    Zdjęcie profilowe Nick3y
    Nick3y
    Użytkownik

I co z tego? możesz jechać 30km/h a jak cie zatrzyma i się przejedzie to mu 60 wyjdzie ;/

—————————————————-
    Zipp New Vapor 2012
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/717/lusterkop.gif/][IMG]http://imageshack.us/a/img717/1857/lusterkop.gif[/IMG][/URL]
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 45 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie