Opinie: Jazda pod prąd na autostradzie to polska plaga. Kary? Symboliczne: Moim Śladem #11

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jazda pod prąd na autostradzie to polska plaga. Kary? Symboliczne: Moim Śladem #11

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #291940 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  „…patologiczne zachowanie na drodze powinno kończyć się odebraniem uprawnień i kierowaniem na ponowny egzamin oraz kontrolę lekarską…” . Tu się z Tobą nie zgodzę. Owszem, zdarzają się popaprańcy którzy celowo jadą pod prąd i tych trzeba eliminować (choćby i dożywotnio), ale to że samochód jedzie pod prąd na autostradzie zdarza się nie tylko u nas. Wielokrotnie będąc w Niemczech słyszałem w radio informacje na wszystkich kanałach radiowych coś w rodzaju: „Falshfahrer auf der autobahn A24”. I nie są to jacyś porąbani młodzi, ale osoby które po prostu – albo przez nieuwagę albo z innego powodu – źle zjechały na autostradę. A źle zjechać nie jest wcale tak trudno. Są zjazdy na autostrady (i to w Niemczech!) gdzie bez problemu np. gdy zagadamy się z pasażerem, można wjechać zupełnie nieświadomie pod prąd. Tylko że tam od razu zaczynają działać wszystkie służby i taki „falschfahrer” daleko nie zajedzie. I pewnie nikt mu nie wlepia kary za to, bo wiadomo że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie walił na czołowe. Trzeba mu pomóc wywikłać się z opresji i żeby nie było zagrożenia dla innych. A że Policja (tu: Niemiecka) działa tak jak powinna – w przeciwieństwie do naszej- to sam miałem przykład w zeszłym roku, jak w zimie zakleszczył mi się przegub w samochodzie uniemożliwiając dalszą normalną jazdę. Policja – która przyjechała po kilku minutach (skąd oni się wzięli?) – ku mojemu zdziwieniu zablokowała całą (!!!) autostradę, żeby pomóc mi zjechać z niej 2 km dalej na bezpieczny parking w mieście. Kulałem się 5km/h a za mną trzema pasami trzy radiowozy na sygnale i kilkukilometrowy korek aut za nami. Co w efekcie? Uśmiech Policjantów, uściśnięcie ręki i pytanie czy czegoś jeszcze mi nie trzeba, bo jeśli tak, to oni pomogą; „W końcu od tego tu jesteśmy żeby Panu nic się nie stało”. Tak działa prawdziwa Policja autostradowa.

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #291943 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Piękna historia, Berg. Aż człowiekowi się lepiej robi 🙂 * A mnie się trafiło kiedyś tak: jadąc w Wawie Trasą Łazienkowską z mostu do centrum na Rozdrożu ładowałem się dwupasmowym jednokierunkowym zjazdem na plac pod górę (do Koszykowej). Spotkałem na tym zjeździe kobietę jadącą lewym pasem pod prąd w dół… Skręciła w dół z Alei Wyzwolenia… Ledwo się minęliśmy, bo mogłem uciec na prawy (był pusty).

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Jazda pod prąd na autostradzie to polska plaga. Kary? Symboliczne: Moim Śladem #11
Informacje o Tobie: