Opinie: Jazda motocyklem i skuterem bez rękawiczek: Czym to grozi?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jazda motocyklem i skuterem bez rękawiczek: Czym to grozi?

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe pustelnig pustelnig 4 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Jeździłem bez rękawiczek bo *po co?*. potem zwykłe skórkowe ale takie na zimne dni; nie motocyklowe. I było ok. Na jesieni kupiłem sobie (159zł) w sklepie motocyklowym takie wiosenno-letnio-jesienne (w zimie nie jeżdżę), lekkie, bez długich mankietów, z ochroną m.in. na kostki itp. Wrażenia? Baaardzo pozytywne! Wygodne, nie krepują ruchów palców, po przyzwyczajeniu właściwie nie czuje się ich na dłoniach. Zastanawiam się, czemu tak długo zwlekałem z zakupem. To proste – nie wiedziałem że motocyklowe rękawiczki są takie wygodne :-). No i pewnie lepiej ochronią dłonie w razie czego (tfu tfu!).
    Zalecam.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Latam jak jest zimno, więc mam dwie pary: pancerne (ciepłe) na zimę i przewiewne lekkie na cieplejsze dni. Do tych cienkich dodatkowo czasem zakładam wkładki z lycry – jak jest zimno, ale sucho. Nie wyobrażam sobie jazdy bez rękawic… 🙁

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Ta… oglądałem kiedyś już w necie galerię powypadkową z moto. Ale nienawidzę jeździć w pancerzyku, a wkładki biodrowe założylem tylko na wyjazd z miasta (większe stałe prędkości). Jeszcze kurtkę z ochraniaczami jestem w stanie zaakceptować nawet latem, ale zbroja (czy pełny kombnezon) to coś, co mnie zniechęca do moto. Nie latam dla przyjemności (tylko), nie chce mi się w to pakować na 15 minutowy przejazd. Kask, buty, rękawice, motocyklowe jeansy z ochraniaczami, kurtka z ochraniaczami – i styknie, dalej nie brniemy.

Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

Swego czasu na Maxterze też zorałem sobie prawy bok fakt faktem że nie tak jak gość wyżej ale jest to dość upierdliwe i bolesne :/

Smart Fortwo(prawie skuter :D)

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

No i gość się tak poobijał, bo był chudy. Ja bym się po prostu poturlał :-)))

Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

Też prawda chudy ma gorzej bo on sunie po asfalcie a Ty i ja będziemy się turlać 😀

Smart Fortwo(prawie skuter :D)
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Oby się tylko nie wturlać pod ciężarówkę lub autobus, bo będzie duży… placek 🙂

Zdjęcie profilowe ughr
    ughr
    Użytkownik

O to świetna wiadomość, w takim razie ja też będę się turlać:)

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Raczej polecicie jak kule armatnie,ale bez jaj jak poewidział kogut,jak jest możliwość [teraz jest kiedyś nie było] to trzeba d,pe chronić na wszystkie dostępne sposoby i wpajać to młodym żeby nie cisneli tjuningownym Roxem 100kmh w trampkach,podkoszulku i bermudach w kasku za 18,20 z allegro.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie