Opinie: Jaki kupić kask?

Warto też uwzględnić kaski modułowe będące na pograniczu kasków integralnych i otwartych, posiadających wypinaną szczękę. Takie kaski mają duże pole widzenia, zbliżone do kasków otwartych i jednocześnie pałąk chroniący szczękę. Z tańszych modeli LS2 Scape ok. 350 PLN , zdroższych np Nolan N43 cena od ok. 800 PLN.

Przy tekście o kaskach otwartych brak miejsca między akapitami.

W tanszych cenach znajdziesz kaski modulowe Naxa…

Mam integrala Naxy i polecam.

Jestem świeżakiem więc sorry za może nieco naiwne pytania. Znajomy harleyowiec powiedział mi, że kask powinien wchodzić na głowę z pewnym oporem (nie może uciskać po założeniu, a tylko w trakcie zakładania). Kask nieco za ciasny jest lepszy niż nieco za luźny, bo za ciasny z czasem dostosowuje się do głowy, a za luźny robi się z czasem jeszcze bardziej luźny. Czy to prawda?

Mądry człowiek Ci to powiedział (ten harlejowiec znaczy, chcę poznać nawet tego człowieka, bo widzę, że realnie warto).

Ja używam kasku z naniesionym logo, tj. Fenix (HY-806) ze skorupą w kolorze czarnym (przy większej prędkości wiatr mi dość jednak dokuczliwie szumi w uszach, a niweluję ten problem wkładając *stopery* z apteki do uszu, albo i nawet takie słuchawki od komórkowego walkmana i głośność ustawiam na 3/4 i też to bardzo pomaga).
Mam na nim (na swoim kasku) już trzy *zatarcia* z futryny drzwi mojego domu. :D
Co tam sobie nie pójdę na chatę w kasku to zaraz tam kolejny raz przy... (no, przytrę znowu nieco, ten czarny *fortepianowy* lakier na tej oto mojej używanej już skorupie).

Szare komórki chronić jednak trzeba i to tyle tutaj dzisiaj napiszę w tym oto temacie. :D

Witam, jaki kask będzie najlepszy dla młodego chłopaka? Pozdrawiam, Olga.

Siemka najlpiej takiw troche wyżej cenie tutaj jest pare podstawowych puntktuw ktorymi mozna sie kieowac http://www.motocykle.v10.pl/Jaki,kask,motocyklowy,wybrac,Kilka,najwazniejzsych,rad,93704.html tylko ten twoj mlody chlopak najlepiej niech sobie sam wybierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!