Opinie: Jaki kask na motocykl? Czym kierować się kupując kask

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jaki kask na motocykl? Czym kierować się kupując kask

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 3 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #613956 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Przemysław Borkowski
  Przemysław Borkowski
  Użytkownik
  • Postów: 95

  Przede wszystkim z atestem a nie robiony przez chińskie dzieci po nocy za dolara,a takie z atestem już można nabyć od 130zł mp;naxa,ls2 itd

  #613960 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 645

  za dolara to chińskie dzieci robią całą paletę kasków 🙂

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #613963 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 808

  Miałem napisać dolara dniuwki:D

  #613989 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 439

  Co to za idiotyczny podział na dwa typy kierowców jednośladów?
  I dlaczego w tym pierwszym do jednego worka wrzuceni są ci co kupują byle co – byle by było i posiadacze kasków szczękowych ? Kompletna bzdura.
  Paci…jaki atest? – certyfikat CE? Tak naprawdę ma niewielkie znaczenie, takim atestem mogą się pochwalić nawet producenci najtańszych kasków.
  Ważna jest homologacja ECE (ECE-R 22-05), wtedy masz pewność, że dany kask przeszedł szereg testów i spełnia obowiązujące normy.
  Niektóre szczękowce z powodzeniem dorównują kaskom integralnym solidnym wykonaniem, łatwością w obsłudze i równie dobrą aerodynamiką.
  Więc jeśli ktoś nie porusza się ścigaczem itp. i nie osiąga zawrotnych prędkości (wtedy integralny jak najbardziej wskazany), a porusza się jednośladem, np. w ruchu miejskim, czy pokonuje długie trasy że średnią prędkością , spokojnie może wybrać kask szczękowy. Indywidualny wybór każdego motocyklisty.
  Dla osób noszących okulary są nieocenione, o palaczach nie wspomnę 😉 a blendy montowane są zarówno w integralnych jak i szczękowych – bardzo przydatne w słoneczny dzień.
  Jedna uwaga – pomimo , że niektóre kaski szczękowe mają homologację zarówno ^integral^ jak i ^jet^ dla swojego bezpieczeństwa lepiej jeździć z zamkniętą częścią szczękową, wtedy kask napewno spełni swoje zadanie.
  Pisanie, że ci którzy wybierają kaski szczękowe kierują się wyglądem, funkcjami dodatkowymi, gadżetami, a nie bezpieczeństwem jest nieporozumieniem.
  Kaski szczękowe z homlogacją ECE zapewniają zarówno wygodę, funkcjonalność jak i BEZPIECZEŃSTWO.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Jaki kask na motocykl? Czym kierować się kupując kask
Informacje o Tobie: