Opinie: Jak znaleźć dobry warsztat motocyklowy? Czy polscy mechanicy to wyłącznie kanciarze?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jak znaleźć dobry warsztat motocyklowy? Czy polscy mechanicy to wyłącznie kanciarze?

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #292368 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Temat rzeka. Ale z tą wymianą oleju w moto, to nie do końca rozumiem zabiegi mające na celu przyłapanie warsztatu na oszustwie. Przecież przez okienko do kontroli stanu widać, czy zalany jest nowy olej, czy nadal jest tam stary… W skuterze wystarczy wyciągnąć bagnecik i przyłożyć do czystej szmatki, kolor prawdę nam powie 🙂

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #292384 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Olej to pikuś ale stał się w pewnym sensie ikoną zdjęć „typowego mechanika” w czasie pracy.
  Z jednej strony zawodowi mechanicy burzą się, że jest o nich taki stereotyp. Z drugiej wciąż dają dowody na podtrzymywanie stereotypu. A staranność w wielu przypadkach nie ma racji bytu.
  Osobiście w drodze różnych perypetii, dobre słowo mógłbym powiedzieć tylko o dwóch mechanikach których poznałem. Jeden zajmuje się wyłącznie biegówkami i obsługuje tylko wąskie grono swoich stałych klientów. Drugi niedawno wyjechał na stałe do dojczlandu za lepszym pieniądzem.
  A na koniec dodam, że producenci części nie uznają gwarancji, jeśli montaż nie został wykonany przez firmę specjalizującą się w mechanice pojazdowej. W każdym razie przy zgłaszaniu reklamacji wymagany jest dowód zakupu usługi wykonania montażu.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #292387 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 442

  tak, tylko generalnie „Warsztat” to pojęcie szersze niż „mechanik” – chyba że to jednoosobowy warsztat. Mechanik może być dobry i może mu się chcieć. Ale pracuje w firmie a firma ma swoją politykę. Sytuacja odwrotna że firma z ambicjami zatrudniła rzeźnika też zachodzi.
  Było by miło jakby:
  – usługa była wykonana starannie, prawidłowo
  – byłbyś stale informowany o postępie prac i brał udział w podejmowaniu decyzji (jeżeli chcesz bo czujesz się mocny w temacie)
  – opłata była adekwatna do nakładu pracy/stopnia komplikacji/jakości użytych części
  – cena części była przyzwoita a nie bandycka
  – robota kończyła by się kwitem gwarancja+rachunek.

  tylko że klientela warsztatów jest równie zróżnicowana jak jakość warsztatów i sytuacje też są różne. Jeden klient ustali zakres prac na 500zł i jak wyskoczy coś +100zł to podejmie przez tel decyzje w 10 sekund (załóżmy że wierzy w to co słyszy i że go nie okłamują). Róbcie za +100 albo nie róbcie na mają odpowiedzialność (to od razu komplikuje sprawę gwarancji na tak wykonaną prace). Inny będzie sie zastanawiał godzinę, rozważał w długiej dyspucie z mechanikiem za i przeciw oraz konsekwencje.. itd. mechanik kiedy go słucha to nie pracuje i nie zarabia – bo nie sądzę żeby jakiś klient był gotów zapłacić za 40 minut swoich telefonicznych rozterek jak za roboczogodzine pracy przy pojeździe. A to jest dokładnie ten sam czas.
  Wiesz – środek sezonu, 20 pojazdów w kolejce i pan zastanawiający się 30 minut czy lać olej za 35zł czy za 45zł. Wszyscy o takim marzą – i mechanicy i ci klienci w kolejce za nim.
  Albo informują panią że klocki ma do wymiany i czy sie zgadza a pani musi zadzwonić do męża bo coś ma do wymiany i sama nie podejmie decyzji i w kocu dzwoni ten mąż bo pani nie umiała przekazać co ma do wymiany.. itd.
  A jeszcze na końcu płacisz cene brutto a nie dostajesz kwitka… czyli tak naprawde robisz prezent z VAT a to jest 23% mniej na rachunku (pomijam że jest jeszcze 19% podatku). To spokojnie za robocizne mogli ci zrobić 40% zniżki bo i tak by to odprowadzili jakby dali rachunek.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
  #292400 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Wombat napisał:

  Albo informują panią że klocki ma do wymiany i czy sie zgadza a pani musi zadzwonić do męża bo coś ma do wymiany i sama nie podejmie decyzji i w kocu dzwoni ten mąż bo pani nie umiała przekazać co ma do wymiany.. itd.

  Ciężko się dziwić, jeśli ta sama „pani” uważa, że w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce na pozycję rozruch magiczny Dzwoneczek z Piotrusia Pana robi hokus pokus i silnik odpala 😛

  #292401 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 442

  Ale ta pani też jest Klientem i obsługa jej przypadku rzutuje na obsługę innych klientów.
  idealny przypadek byłby taki że warsztat uczciwie naprawia co potrzeba za uczciwe pieniądze a uczciwie pracująca pani dostająca godziwe wynagrodzenie za swoją ciężką prace płaci ile potrzeba bo ją na to stać. ponieważ każdy płaci ile mu się mówi to warsztat nie traktuje rozliczenia z każdym klientem jak skoku na bank a ludzie nie mówią potem jacy to są złodzieje.
  Ale świat nie jest idealny i to nie tylko u nas.
  Jakby się tak pokręcić po świecie to sie dochodzi do wniosku że u nas wcale nie jest tak źle.

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #292403 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe paci
  paci
  Moderator
  • Postów: 5 807

  U nas to jeszcze usługi są tanie,jak siostra matki przyjechała z usa i mi zaczęła opowiadać jak się tam trzęsą gdy wzywają hydraulika czy mechanika to się za głowę złapałem,jak by to przełożyć na nasze realia to by wyglądało mw tak;wymiana kranu pincet,wymiana oleju i filtra pincet a z autopsji za wymianę alternatora [towar robota] w starym probe zapłaciła 900$,za tyle to takiego boba całego u nas kupi.

  #292406 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe pipi22
  pipi22
  Użytkownik
  • Postów: 9

  A ja to kupuję tylko takie skutery które umiem sam naprawić czy serwisować. Nie daję nikomu zdzierać ze mnie pieniędzy.

  #292407 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Zgadza się, w USA usługi w przeliczeniu na nasze złotówki są drogie. Alen należy pamiętać, że tam się zarabia w $. A z tego co wiemy o zamożności obywateli tego kraju, najwyraźniej im się opłaca 🙂

  #292410 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe anonim
  Anonimowy
  • Postów: 4 666

  Angole, France, Amerykanie czy Niemcy i tak zawsze będą płakali na ceny usług, bo żaden zakup u nich nie kosztuje relatywnie do zarobków tak dużo, jak zakup usługi, czyli bezpośredniej pracy drugiego człowieka. Ale tak musi być, bo to właśnie wynajęcie dla siebie na wyłączność innego człowieka, a nie szycie podkoszulek w Chinach. Ten człowiek musi z tego żyć w tym samym kraju, więc nie ma przebacz, niewolnictwo kiedyś musi się skończyć.

  #292411 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe eadem
  eadem
  Użytkownik
  • Postów: 2 328

  Apropos czytałem ostatnio, że syryjscy imigranci zasilający niemiecki rynek, podniosą sprzedaż papierosów. Wg badań co drugi taki imigrant pali więc koncerny tytoniowe już zacierają ręce.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Jak znaleźć dobry warsztat motocyklowy? Czy polscy mechanicy to wyłącznie kanciarze?
Informacje o Tobie: