Opinie: Jak się nauczyć jeździć na motocyklu 125: Ubranie (cz. 1)

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Jak się nauczyć jeździć na motocyklu 125: Ubranie (cz. 1)

Ten temat zawiera 67 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 68 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #172316 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Nie ma to jak widok gościa na ścigaczu, ubranego w krótkie spodenki, koszulkę bez rękawków i japonki 😉 Oczywiście na głowie kask.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    #172319 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

rymcymcym200… napisał:

Nie ma to jak widok gościa na ścigaczu, ubranego w krótkie spodenki, koszulkę bez rękawków i japonki 😉 Oczywiście na głowie kask.

A kask tylko dlatego, że taki jest obowiązek, jakby mógł to w samych okularach by jeździł czubek 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #172321 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Nie przesadzalbym z nazywaniem skutera 125ccm scigaczem… na takie moto moim zdaniem zupelnie wystarczy ubrac dobrego softshella na to ewentualnie katane lub skore. Na nogi dobre jeansy i termoaktywne ‚kalesony’. Jesli chodzi o kask to nawet na 50tke nie ma co oszczedzac.

#172322 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A po pierwszej wywrotce lub szlifie nawet przy 50 km/h wyrzuca się przetartego softshella i równie niezdatne do użytku jeansy, przechodzi rekonwalescencję i nabywa świeżego oleju w głowie.

#172323 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

No ale przeciez softshell chroni tylko przed wiatrem wiec ma byc pod jeansowa katana a ta calkiem niezle chroni przed otarciami – testowalem na wlasnej skorze i nadal mam blizne tylko po szczepionkach ;]
    Jeans jednak tak szybko sie nie przeciera, chociaz przy 80-90km/h pewnie strupy by dokuczaly jakis czas ;]

To chyba odwieczny problem – znalezc kompromis pomiedzy bezpieczenstwem a przyjemnoscia z jazdy bo jednak jazda w zbroi odbiera to co najprzyjemniejsze w upalny dzien.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #172325 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Akurat zbroja jest bardzo przewiewna 🙂 Są też kurtki typu mesh dadykowane na upały.

Odrobina potu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale urazy łokci, kolan czy kręgosłupa wielu już odebrała przyjemność jazdy.
    Uważam, że,minimum to kurtka z kompletem ochraniaczy, nakolanniki, buty chroniące kostkę i rękawiczki.
    To co na co dzień widzę na drogach jak tylko zrobi się ciepło, uważam za przejaw krótkowzroczności, braku wyobraźni a czasem….. bezdennej głupoty.

#172326 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe rymcymcym2009
    rymcymcym2009
    Użytkownik

@b4rtek: pisząc „ścigacz” bynajmniej nie miałem na myśli 125-tki, tylko rasowego ścigacza. Raz na Wisłostradzie widziałem nawet laskę na naprawdę dużym motocyklu, a była tak skąpo ubrana, że wszyscy się tylko gapili 😉

#172331 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Raven: nawet po miescie w upaly tak sie ubierasz? ja bym chyba nie wyrobil ;]
    Rymcymcym: a to juz jest mega niebezpieczne i powoduje karambole ;]

#172344 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ano tak, i jakoś wcale nie umieram z gorąca. Nigdy nie wiesz co Ci się przytrafi na drodze, a z własnego doświadczenia wiem jak bardzo ochraniacze się sprawdzają. Na 2oo nie chroni cię karoseria, o tym wielu zapomina, albo wprost uważa, że im nic się nie przydarzy bo……… coś tam ( w zasadzie to nie słyszałem argumentu, który można uznać za mądry).

#172346 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

Jasna sprawa ze madre jest tylko najbezpieczniejsze wyjscie. Czytalem wiele dyskusji na ten temat na forach mocniejszych motocykli i wielu uwaza ze do kulania sie po miescie to przegiecie i ubieraja sie lekko. Ja w szortach i polo nie wyjade, ale w zbroje do miasta tez sie nie ubieram bo odbiera mi to zupelnie przyjemnosc z jazdy. Poza tym przecietne 50 czy 125 to tez nie jakis wielki szatan szatan, chociaz zginac mozna jadac 20km/h ;]

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 68 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Jak się nauczyć jeździć na motocyklu 125: Ubranie (cz. 1)
Informacje o Tobie: