Opinie: Jak kupić używany skuter lub motorower?

Oj administracja zmieniła mój tytuł ;/, dlatego teraz pierwsze zdanie nie ma najmniejszego sensu. Pierwotnie było coś w stylu: “jak kupić dobrą używkę”.

Ja bym jeszcze dopisał że jak chce się sprawdzić sprzęta to trzeba być przygotowanym na przekazanie całej kwoty sprzedawcy - bo ryzyko szlifu jest dość duże i sprzedający nie chcą ryzykować.

Sebastianie, to jest nawet dobrze napisane, ale faktycznie, teraz wydźwięk jest już nieco inny. Taki niby drobny detal jak tytuł artykułu, a ma jednak swoje znaczenie.
Wykazałeś jednak całkowitą ignorancję wobec używanych chińskich pojazdów.
To tak bardzo boli, nawet bardziej niż *rzucanie uroków* przez Bernarda. :D

Edit:
Kapewu, chciałeś mieć taki tytuł: *Jak kupić dobrą i markową używkę?*. To dlatego pominąłeś używane chińskie. :P
A łobuzie, a chińskiego marketowca chciałeś brać? Mówiłem, żeś jest prowokator. :D

Witam, jestem tu nowy. Tekst bardzo ciekawy i merytoryczny(choć jak zauważył Chinol_180, pomija chińskie pojazdy), mam tylko jedną drobną uwagę. W moim pojeździe, który mam od nowości (nic nie grzebałem w przebiegu), cyferki pokazujące przebieg ustawiają się nierówno same z siebie. Weźcie to pod uwagę podczas oględzin innych pojazdów.

tekst jest uniwerslany, używka to używka i tyle. nawet jak chińska to przecież kupuje sie ją tak samo. Najwyżej inne cyferki z rączki do raczki przechodzą.

Witam Mam do was fachowców w temacie wielką prośbę, chcę sobie kupić skuter oczywiście pierwszy w moim życiu pojazd z silnikiem. Upatrzyłem sobie takie ogłoszenie http://tablica.pl/oferta/toros-2013-rok-zamiana-za-auto-torun-CID5-ID3nNC7.html#0eb200e6e3 Wart jest ceny waszym zdaniem. Pisałem do niego opuści na 2 tyś i napisał ,że moduł ma odblokowany. T o dobrze czy źle. to chyba znaczy jest grzebany i może coś skopane mylę się ? pomóżcie !

To że moduł zmieniony to raczej dobrze - w tym przypadku to żadne grzebanie, po prostu odpinasz jeden moduł z kostki i wpinasz drugi odblokowany. Po takim zabiegu skuter jedzie szybciej niż 45km/h co pozwala na nieco bezpieczniejszą jazdę na równi z samochodami. Myślę że warto brać, sprawdź jedynie czy silnik jest zimny i jak wtedy odpala. Później jak pracuje i sama jazda. Oczywiście jeszcze zgodność numerów w dowodzie rejestracyjnym.

Zgadzam się z Michałem, zmienionego modułu nie trzeba się bać, w naszych warunkach odblokowane maszyny to normalka.

Właściciel tego konkretnego skutera widać, że jest niezbyt obeznany ze skuterami i ortografią. Mojego zaufania nie wzbudza.

Sprawdź sobie jeszcze ten link:

http://otomoto.pl/zipp-inny-toros-el-loco-M3835775.html

Za podobne pieniądze masz nówkę, jeśli oczywiście jest jeszcze aktualne.

Wielkie dzięki za pomoc. Mądrzejszych dobrze zapytać chyba wolę dołożyć i mieć nowy na gwarancji. El loco całkoem fajny. Jeszcze raz dziękuje za pomoc !!