Opinie: Ja prawidłowo zimować skuter lub motocykl?

Ale Panie Leszku łańcuchów się nie myje!-przynajmniej wodą.Są do tego specjalne zmywacze jeśli ktoś się upiera. Pozdrawiam :smiley:

Amanssy - kolego czytaj ze zrozumieniem.
Autor artykułu pisze o myciu łańcucha naftą. Każdy motocyklista chyba tak to robi, myje naftą, albo benzyną ekstrakcyjną, po czym łańcuch smaruje się odpowiednim smarem.

Najlepiej do pojemnika wlać benzynę ekstrakcyjną i wrzucić łańcuch. Robimy shake'a i czynność powtarzamy do momentu, aż uznamy że łańcuch jest czysty. Po wyschnięciu łańcucha smarujemy jego ogniwa (a nie jak większość z wierzchu) specjalnym smarem do łańcuchów. Ja tak robię w rowerze i z łańcuchem nic się nie dzieje. Deszcze, śniegi, błoto. Nic mu nie straszne. Najważniejsza jest regularna obsługa.

Gorzej jak łańcuch jest zakuwany a nie na spinkę. Ja stawiam moto na stopce centralnej, pod łańcuchem umieszczam kuwetę z benzyną ekstrakcyjną albo naftą i pędzelkiem wymywam brud z łańcucha. Wszystko spływa do kuwety. Używam smaru silikonowego firmy motul

Średnio co 300km robię takie zabiegi. Podstawa to zadbany napęd w motocyklu.

Ja trzymam skuter w garaży i pytanie czy mogę co jakiś czas przepalać skuter max 1 raz w tygodniu ok 2 km jazdy.

Jeśli nie musisz, to nie odpalaj go zimą. Więcej z tego szkody niż pożytku.

Tak, ale odpalaj go w ciepłym pomieszczeniu, rozgrzej przez 3-4 minuty, i możesz jechać. Ma to znaczenie, gdyż jak postoi skuter na mrozie -15*C, i zaczniesz odpalać go, to może dojść do mikrorys na tłoku z racji, że tłok przymarznie do cylindra.

“Na zakończenie jeszcze jedna możliwość. Otóż można tak jak ja to robię od prawie 40 lat nie kończę sezonu, ale ciągle używam swojego skutera, motorowru, lub motocykla.” Leszku… Przeciez Ty nie masz 40 lat. Więc prawie 40 lat jeździsz? Czary jakieś czy co?

Kisiu1981 napisał:

"Na zakończenie jeszcze jedna możliwość. Otóż można tak jak ja to robię od prawie 40 lat nie kończę sezonu, ale ciągle używam swojego skutera, motorowru, lub motocykla."

Leszku... Przeciez Ty nie masz 40 lat. Więc prawie 40 lat jeździsz? Czary jakieś czy co?

Może korzysta z numerycznej i pomylił 4 z 1...