Opinie: Ile kosztuje ubezpieczenie skutera?

Hehe widzę Leszku że 1 rejestracje skutera miałeś tego samego dnia co ja :stuck_out_tongue: W zeszłym roku za OC+NNW w PZU zapłaciłem 76 zł niestety od połowy zeszłego roku cena NNW wynosi tyle samo co dla samochodów więc 4 dni temu przedłużając umowę zapłaciłem 122zł.

u mnie OC+NNW też w PZU wyszło 111 zł za rok. w sierpniu będę szukał innego ubezbieczyciela

OC + NNW 108 zł w PZU - Gdańsk - bez zniżek.

Sorry Kasar ale to jest nie możliwe. U mnie ojciec wziął na siebie bo ma 60% zniżek i dopisał mnie jako współwłaściciela aby i mi zniżki leciały i 4 dni temu zapłaciłem 122zł.

oc-nnw pzu gniezno 161 bez znirzek

A jednak mozliwe - oc 75 zl, nnw 33 zl (suma ubezpieczenia 5000 zl), klasa bonus-malus 3 - moze to jest jakas znizka.

tak kasar ja tez w lutym zapłaciłem 75zł za oc i 33zł za nnw na 5 tys i bez zadnych znizek tyle wyszło nie wiem gdzie wy sie ubezpieczyliscie ze tyle płacicie za ubezpieczenie

oc 54 zł,Gdynia

Ja za samo OC w PZU zapłaciłem teraz 90zł. To AC to jakaś masakra, koszty są bardzo wysokie, ale i tak nie równają się tym z AC na motocykle - tam to dopiero są ceny… Ponoć można obniżać składki kupując atestowane blokady przewidziane przez ubezpieczyciela, ale jakie to blokady i ile kosztują to nie wiem.

ciekawe kto kupuje AC na skuter… :slight_smile:

88 zł bez zniżek w Pezetłu, bo nie chcieli mi uznać z Samopomocy. Rejestrowany na Mławę. NNW 33 zł za sumę 5000 zł. W Samopomocy mając 20 procent zniżki zapłaciłbym mniej więcej tyle samo co w PZU bez zniżek. Każda ubezpieczalnia ma inną stawkę podstawową.

Kwota za OC obliczana jest również wg stref zagęszczenia ludności -(kod pocztowy), im większa aglomeracja tym wyższa składka. Tak że przy tych samych zniżkach 60% w jednej strefie jest drożej, a w innej taniej.

u mnie za pełne ubezpieczenie coś około 700 funtów , bez zniżek i okolica wysoce zagrożona kradzieżami i wypadkami , ale za rok coś około 350 funtów już :slight_smile: (skuter o wartości 1000 funtów)

Tanie OC jest też w HDI. Polecam wziąć z NNW. W przypadku skutera czy motocykla ma to sens.

w HDI teraz zapłaciłem 88 zł. razem z NNW

Witajcie, Na stronie internetowej www.superpolisa.pl można porównać i kupić ubezpieczenia OC jak i AC. Jako jedyni chyba ubezpieczają skutery i motocykle online. Pozdrawiam Bartek

A ja bez zniżek na siebie w PZU OC 117zł + NNW 80 zł na rok;/

Na pełnej zniżce (60%), roczna składka w PZU za ubezpieczenie OC skutera wyniosła mnie 40 zł (bez NNW).
Dodam, że składka płatna była jednorazowo, a pojazd zarejestrowany jest w woj. pomorskim. W samochodach województwo miało często znaczenie dla wysokości składki OC. Nie wiem, jak jest w przypadku motorowerów.
Z AutoCasco już trochę gorzej, zwłaszcza przy braku zniżek jak w moim przypadku. W Allianz wyniosło mnie prawie 10% wartości nowo zakupionego pojazdu, ale lepiej zniżki zdobywać na motorowerze niż motocyklu.
Jeśli skuter ma pow. 50 cm3 i rejestrowany jest jako motocykl składka OC dość mocno wzrasta w porównaniu do motoroweru. W przypadku AC ten wzrost jest jeszcze większy: ubezpieczenia tego typu oferuje tylko kilka towarzystw i składki są bardzo wysokie.

Polecam poniższe artykuły:

http://regiomoto.pl/portal/porady/ubezpieczenie-ac-dla-motocykla-ile-kosztuje-i-czy-warto-je-wykupic

http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/1,124078,13634407,Czy_oplaca_sie_ubezpieczyc_motocykl.html