Opinie: Hyosung GV125C: Motocyklowy egocentryk na prawo jazdy B

Motocykl ma pewne wady, chociaż nie zgadzam się ze wszystkimi wymienionymi, ale jak dla mnie jest super. Obok Hyosunga GT 125 to dla mnie jedna z najlepszych maszyn 125 biorąc pod uwagę cena/jakość. Pozdrawiam.

Witam
Ze zdumieniem czytałem powyższy artykuł.
Jeżdżę Hyosungiem GV 125C od lutego - nabiłem nim już prawie 3000 km. Owszem, również miałem problem z luzem - korekta naciągu linki sprzęgła przy przeglądzie po 1000 km załatwiła problem.
Osiągi? Osiągi jak na motocykl o tej pojemności są naprawdę dobre. Ważę ponad 110 kg, często jeżdżę z "plecaczkiem", czyli z dodatkowymi 60 kg - prędkości rzędu 110 km/h (i to czytane z nawigacji, nie z licznika) nie są niczym dziwnym.
A jeździmy razem sporo, i do pracy (30km w jedną stronę) i na trasy.
Byłem tym moto i w górach, zjeździliśmy nasze (ładne, ale również górzyste) okolice. Byłem też na trasie 300 km, 5-6 godzin w siodle.
Rozmiary motocykla - przy moim wzroście i wadze - tylko na plus. Wygoda w stosunku do mniejszych konstrukcji - nie ma porównania. Silnik V - brzmi jak silnik, a nie zarzynana sokowirówka.
Cena - płaci się za to co się dostaje - jakość wykonania stoi na zdecydowanie wyższym poziomie od chińskich produkcji.
Wiem co piszę, poprzedni sezon "ujeżdżałem" Rometa Soft 125 ccm.
Też fajna maszyna, ale ciężko jest je w jakiś sposób porównać. Owszem - inna pozycja za kierownicą, jednocylindrowy silnik sprawia wrażenie większej dynamiki - ALE - wystarczy przymierzyć się do prędkości licznikowych z nawigacją i szybko dowiemy się, że pokazywane na liczniku 104 km/h to w rzeczywistości niecałe 90 km/h na nawigacji. Stawiając motocykle obok siebie (mam takie zdjęcie :) ) mamy dokładny obraz tego o czym piszę - jest motocykl... i mały motorek.
Podsumowując:
Wiadomo - to tylko 125 ccm, 13,5 KM. Podjazdy - wachlowanie biegami, wyprzedzanie tira na trasie - to wyzwanie. Ale ogólne wrażenia - jednym słowem: BOMBA.
A słowa: "płacimy tutaj za egocentryzm, za bycie zauważonym" dotyczą chyba wszystkich motocykli typu cruiser i chopper.. :)
A zauważanym się jest - Aquilka jest naprawdę piękna!
Jest to wg. mnie jedna z najlepszych propozycji motocykla o pojemności 125 ccm, a już na pewno jeżeli chodzi nam o cruisera w tej pojemności.
Pozdrawiam,
Wojtek