Opinie: Gaśnica: Powinno się wozić?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Gaśnica: Powinno się wozić?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #92065 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  Leszek Śledziński
  Jednoślad.pl
  • Postów: 2 361

  Widzę że Leszek wyłapał filmik wstawiony przezemnie i napisał o tym ;] I świetnie tak powinno być ;]

  Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
  #92066 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe madi
  madi
  Użytkownik
  • Postów: 5 788

  Mojemu koledze w Kymco Vitality zapaliła się instalacja elektryczna. Przejeżdżaliśmy przez przejazd, ja jechałem za nim i czuje swąd palonych kabli. Trąbie ile wlezie, skuter dymi jak cholera. On się zatrzymał, szybko kluczyki ze stacyjki, schowek otworzył i wyrwał kable wyłącznika alarmu. Przyczyna – mechanik, który zakładał alarm zamiast dać wszystko na kostki polutował całą instalację i tylko owinął taśmą, która pod wpływem wibracji się odwinęła i kable się spaliły. Na szczęście dało radę odpalić skuter bez akumulatora, światła świeciły, więc dojechał do (innego) serwisu. Kable od akumulatora do przełączników i alarmu spalone. Przerobił instalację i jest OK. Morał jest taki – zlecajcie zakładanie alarmów, gniazdek odpowiedzialnym serwisom, które nie robią fuszerki, a najlepiej zakładać samemu. Pozdrawiam.

  Router WS 50 2013
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #92067 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe HugoBoss
  HugoBoss
  Użytkownik
  • Postów: 3 266

  Ja uważam że gaśnica to zbędny bagaż,może jeszcze trójkąt będziemy wozić. Apteczka według mnie jest wystarczającym wyposażeniem. Takie jest moje zdanie.

  #92068 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe mario_78_78
  mario_78_78
  Użytkownik
  • Postów: 65

  HugoBoss – wpelni sie z Tobą zgadzam … przy pojemności schowka gaśnica musiała by być wielkości dezodorantu a taką to fajka można ugasić … biorąc pod uwagę , że mamy plastikowe zbiorniki paliwa to tżeba się szybko ewakułować jak pojawi się większy płomień … oglądając fil policzyłem ilu kierowców przejechało i nie zareagowało … 14 !!! … totalna znieczulica … tak jak pisze Hugo , może bedziemy wozić trójkąt , gaśnice , koło zapasowe i inne gadżety ? …

  #92069 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe madi
  madi
  Użytkownik
  • Postów: 5 788

  Ja mam metalowy 😉 w kufrze nie mam miejsca na gaśnicę, fabryczna instalacja jest tak dobrze zrobiona że nie ma prawa się zapalić.

  Router WS 50 2013
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #92071 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe HugoBoss
  HugoBoss
  Użytkownik
  • Postów: 3 266

  mario_78_78 zgadzam się,zresztą powiedzcie ile znacie przypadków zapalenia się skutera? Jeżeli już się zapali to prawdopodobnie nie zdążyli byście wyjąć gaśnicy ze schowka,a wszystkie plastyki się spalą,co innego apteczka,ta może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Moim zdaniem,apteczka i podstawowe klucze+śrubokręt tak inne zbędne rzeczy nie.

  #92072 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe k313
  k313
  Użytkownik
  • Postów: 15

  Niestety, jeden bezpiecznik to mało. Wiekszość pożarów spowodowanych od instalacji elektrycznej, jest spowodowana brakiem bezpieczników lub ich omijaniem! Instalacja nie ma prawa się zapalić, jesli sa odpowiednie i sprawne bezpieczniki w obiegu. Inna sprawa to np przecięcie przewodu paliwowego o sprężyne amortyzatora. Ale na szczęście, nie jest tak łatwo o zapłon od np. goracego tłumika (niesety, miałem tą wątpliwa przyjemność sprawdzić)

  [URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/23892] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/23892/icon3.png[/IMG][/URL]

  Polecam miasto: [url]http://paslekzabytki.prv.pl/[/url]

  #92073 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Dopesc
  Dopesc
  Użytkownik
  • Postów: 133

  Fakt gasnica jets przydatna ,ale kierowca motocykla skutera nie przewidzial pozaru. Dziwi tylko zachowanie kierowcow ktorzy przejezdzaja obok i nic sobie nie robia z wypadku.Powinni sie zatrzymac ! WIdocznie szkoda im bylo 12 zl na gasnice by pomoc innemu uczestnikowi drogi.

  #92074 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe a123659
  a123659
  Użytkownik
  • Postów: 2 527

  Madi według mnie właśnie jeżeli skuter był bity, lub przynajmniej miał robion coś z instalacją to jest ryzyko. Lecz normalnie raczej nie ma prawa się zapalić. Znam akurat taki przypadek, że normalnie w aucie w taksówce stojącej na postoju był to Mercedes okularnik chyba 😛 zapaliły się własnie przewody. Dlaczego? Okazało się że auto było bite i robione, no a wtedy to już jest ryzyko jeśli ktoś nam robi a nie w autoryzowanym serwisie 😀 No ale takie życie… Czasami nie oszczędzi 🙂

  o
  #92075 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe roomcajz
  roomcajz
  Użytkownik
  • Postów: 1 073

  Kiedyś próbowałem ugasić pożar samochodu tym spsiukiwaczem nazywanym szumnie „gaśnica samochodowa”…. i powiem wam że taka „gaśnica” pracuje przez kilka sekund i naprawdę jedyne co można nią zgasić to niedopałek papierosa albo kawałek mokrej gazety. Jeśli trzeba by było jeszcze ją pomniejszyć odpowiednio do gabarytów schowka skuterowego to co najwyżej w upalny dzień można by nią sobie pachę ochłodzić… nic więcej

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
Odpowiedz do: Opinie: Gaśnica: Powinno się wozić?
Informacje o Tobie: