Opinie: Gaśnica: Powinno się wozić?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Gaśnica: Powinno się wozić?

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 9 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Widzę że Leszek wyłapał filmik wstawiony przezemnie i napisał o tym ;] I świetnie tak powinno być ;]

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Mojemu koledze w Kymco Vitality zapaliła się instalacja elektryczna. Przejeżdżaliśmy przez przejazd, ja jechałem za nim i czuje swąd palonych kabli. Trąbie ile wlezie, skuter dymi jak cholera. On się zatrzymał, szybko kluczyki ze stacyjki, schowek otworzył i wyrwał kable wyłącznika alarmu. Przyczyna – mechanik, który zakładał alarm zamiast dać wszystko na kostki polutował całą instalację i tylko owinął taśmą, która pod wpływem wibracji się odwinęła i kable się spaliły. Na szczęście dało radę odpalić skuter bez akumulatora, światła świeciły, więc dojechał do (innego) serwisu. Kable od akumulatora do przełączników i alarmu spalone. Przerobił instalację i jest OK. Morał jest taki – zlecajcie zakładanie alarmów, gniazdek odpowiedzialnym serwisom, które nie robią fuszerki, a najlepiej zakładać samemu. Pozdrawiam.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Ja uważam że gaśnica to zbędny bagaż,może jeszcze trójkąt będziemy wozić. Apteczka według mnie jest wystarczającym wyposażeniem. Takie jest moje zdanie.

Zdjęcie profilowe mario_78_78
    mario_78_78
    Użytkownik

HugoBoss – wpelni sie z Tobą zgadzam … przy pojemności schowka gaśnica musiała by być wielkości dezodorantu a taką to fajka można ugasić … biorąc pod uwagę , że mamy plastikowe zbiorniki paliwa to tżeba się szybko ewakułować jak pojawi się większy płomień … oglądając fil policzyłem ilu kierowców przejechało i nie zareagowało … 14 !!! … totalna znieczulica … tak jak pisze Hugo , może bedziemy wozić trójkąt , gaśnice , koło zapasowe i inne gadżety ? …

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Ja mam metalowy 😉 w kufrze nie mam miejsca na gaśnicę, fabryczna instalacja jest tak dobrze zrobiona że nie ma prawa się zapalić.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

mario_78_78 zgadzam się,zresztą powiedzcie ile znacie przypadków zapalenia się skutera? Jeżeli już się zapali to prawdopodobnie nie zdążyli byście wyjąć gaśnicy ze schowka,a wszystkie plastyki się spalą,co innego apteczka,ta może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Moim zdaniem,apteczka i podstawowe klucze+śrubokręt tak inne zbędne rzeczy nie.

Zdjęcie profilowe k313
    k313
    Użytkownik

Niestety, jeden bezpiecznik to mało. Wiekszość pożarów spowodowanych od instalacji elektrycznej, jest spowodowana brakiem bezpieczników lub ich omijaniem! Instalacja nie ma prawa się zapalić, jesli sa odpowiednie i sprawne bezpieczniki w obiegu. Inna sprawa to np przecięcie przewodu paliwowego o sprężyne amortyzatora. Ale na szczęście, nie jest tak łatwo o zapłon od np. goracego tłumika (niesety, miałem tą wątpliwa przyjemność sprawdzić)

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/23892] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/23892/icon3.png[/IMG][/URL]

Polecam miasto: [url]http://paslekzabytki.prv.pl/[/url]

Zdjęcie profilowe Dopesc
    Dopesc
    Użytkownik

Fakt gasnica jets przydatna ,ale kierowca motocykla skutera nie przewidzial pozaru. Dziwi tylko zachowanie kierowcow ktorzy przejezdzaja obok i nic sobie nie robia z wypadku.Powinni sie zatrzymac ! WIdocznie szkoda im bylo 12 zl na gasnice by pomoc innemu uczestnikowi drogi.

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Madi według mnie właśnie jeżeli skuter był bity, lub przynajmniej miał robion coś z instalacją to jest ryzyko. Lecz normalnie raczej nie ma prawa się zapalić. Znam akurat taki przypadek, że normalnie w aucie w taksówce stojącej na postoju był to Mercedes okularnik chyba 😛 zapaliły się własnie przewody. Dlaczego? Okazało się że auto było bite i robione, no a wtedy to już jest ryzyko jeśli ktoś nam robi a nie w autoryzowanym serwisie 😀 No ale takie życie… Czasami nie oszczędzi 🙂

o
    Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

Kiedyś próbowałem ugasić pożar samochodu tym spsiukiwaczem nazywanym szumnie „gaśnica samochodowa”…. i powiem wam że taka „gaśnica” pracuje przez kilka sekund i naprawdę jedyne co można nią zgasić to niedopałek papierosa albo kawałek mokrej gazety. Jeśli trzeba by było jeszcze ją pomniejszyć odpowiednio do gabarytów schowka skuterowego to co najwyżej w upalny dzień można by nią sobie pachę ochłodzić… nic więcej

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie