Opinie: Ferro 202: Niepozorna pięćdziesiątka

Ciekawy test,kilka literówek i błędów ortograficznych. Musicie zainwestować w kogoś,kto będzie przeglądał i poprawiał tekst przed publikacją :stuck_out_tongue: Ogólnie więcej tego typu testów i dłuższe filmiki:)

Czasem się te błędy zdarzają, ale artykuł bardzo fajny :slight_smile: Dzisiaj trzeba pośmigać :smiley:

Panowie gdzie macie to błędy ort bo ja jakoś nie widze…

Widocznie już poprawione:) Ale u Ciebie jeden jest “gdzie macie to błędy” :smiley:

Czytałem to wczoraj jeszcze przed Twoim komentarzem i ortografia mi się nie rzuciła na oczy. A mam wyczulone. Chyba, że nie kumasz do końca pojęcia ortografii. W sumie moim zdaniem w dobie nowoczesnych przeglądarek trudno jest popełniać błędy ort.

Widze, ze motorower dotarl do redakcji wprost z fabryki spod mojego miasta - mam niemal takie same numery rejestracyjne :). Z racji, ze posiadam niemal identyczny pojazd z checia przejechalbym sie Ferro. Czekam, az Kymco Polska albo Motor-Land udostepnia do testow blizniacze Kymco - jestem ciekaw jak wyszedlby pojedynek obu pojazdow. Fakt, ze silnik brzmi jak 125 a nie jak 50. Zasluga w tym nie tyle wydechu ile airboxa montowanego tuz przy gazniku. Sprawia to, ze do naszych uszu docieraja wszelkie “szmery ssania” - dzwiek jest prawie taki sam jak przy filtrze stozkowym/gabkowym. Wedlug mnie strasznym rozczarowaniem jest brak normalnego schowka. We wspomnianym przeze mnie Kymco Nexxonie/Activie jest schowek i to calkiem spory, choc nie miesci on kasku. Ciekawi mnie jakiej marki opony posiada testowany egzemplarz? U mnie siedza Duro i jeszcze nie zdarzylo mi sie wpasc w poslizg, na mokrym to nawet idzie wyrwac go “na gume”. W poprzednim skuterze mialem Kendy i przy hamowaniu na swiatlach kolo potrafilo isc bokiem. Leszku, na szczescie jest kilka podobnych motorowerow, od Kymco Activ/Nexxon, przez Zippa Salmo i Shock po Kingway’a Cub ;).

75km/h realne czterosuwem to bdb wynik !

Maszyna z Inowrocławia? Leszku, ssanie ręczne to nie przeżytek tylko rewelacja. Stary, dobry i sprawdzony patent. Sam decydujesz o czasie nagrzewania silnika i dostosowujesz czas pracy urządzenia do warunków otoczenia. A motoroweryk fajny. Ale jaka jest jego cena? I w jakim kraju go produkują?

Made in China oczywiście.

Ciekawy teścik, ciekaw propozycja na rynku. Jak zawsze zdania będą podzielone.

“Pojemność zbiornika paliwa to zaledwie 4 litry!” Nie dziwie się że Skuterowo zostało zmuszone do pchania pojazdu do stacji benzynowej jeśli na co dzień korzysta ze skuterów o pojemności zbiornika 7L Leszku pamiętamy!

Ja od 2lat mam nexxonka z cylkiem i głowicą 70cc jest całkiem żwawy, opony naprawdę fajne bo kilka razy dęba stawałem ale na bok nie szedł . zrobiłem już 8tysi w korkach i największym plusem są duże koła, że odpala kiedy chcę , i mieści się pomiędzy autkami. polecam zakup szyby z aledrogo za ok 50 pln . wtedy można jeździć z otwartym kaskiem. największy problem to niewyważone koła powyżej 50km/h zaczynaja się wibracje ( aż plastiki zaczęły pękać) ze świecą szukać kogoś kto wyważa koła w motorowerach. z silnikiem 107 cc od quada ale na przekładni bezstopniowej poleciał 95km/h ( i od wibracji przepaliły się wszystkie żarówki) coś za coś. tak czy siak polecam jako pierwsze moto. a tak w ogóle to ta konstrukcja bazuje na Honda CUB - która to wygrała wg Discovery jako najlepszy motocykl ubiegłego wieku ( zrobili nawet test zrzucili takie cudo z 8go pietra i udało sie odpalić i pojechać na zósemkowanych kołach) może ktoś to kiedyś znajdzie na youtubce

Ja to oglądałem. Nalali do silnika olej kuchenny oraz obciążyli ją warzywami o wadze ok. 200 kg. To była dokładnie honda 90 super cub.

może ortograficznych błędów to nie ma ale mam pytanie na temat ferro. wczoraj chciałem sobie pojeździć skuterem no ale po jakimś czasie jazdy zaczął mi gasnąć i nie wchodził na wyższe obroty i nie mogę go odpalić nadal … myślę że może być to wariator lub sprzęgło… proszę o odpowiedź… dzięki

Gdyby ktoś chciał obejrzeć wspomniany filmik o Cub 90: http://www.youtube.com/watch?v=T_bsRsQNgEY

Drogi kolego “IMSIO”.Mam do ciebie pytanie,na jakiej firmy cylindrze jeżdzisz,jak się toto sprawuje i jak wpływa na dynamikę jazdy i spalanie.Pozdrawiam serdecznie.

Tego typu jednoślad mi się nie podoba

mam identyczny fabryczny motor i jego prędkość przekracza 100km/h na 2 jedzie ok 65km/h to coś słabo jechaliście ;D