Opinie: Egzamin na Prawo Jazdy AM

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #97883 Reply
    Skuterowo.com
    Użytkownik
    • 318

Według mnie te przepisy są chore. 10h tego i tego t przesada powinno być tak : 2h teori znaki,skrzyżowania. 3h praktyki szybka jazda 45km/h hamowanie awaryjne,jazda po miescie i najważniejsze rady jak uniknąć gleb,szlifów itp

#97884 Reply
    lisu7
    Użytkownik
    • 55

A do jakiego urzędu trzeba iść żeby złożyć te papiery i wydali prawo jazdy?

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#97885 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 180

Wymiana katy moto na prawko: „orzeczenie lekarskie” – WTF? Co? Gdzie? Jak? Po co?

#97886 Reply
    Fubu2PL
    Użytkownik
    • 19

izdebski12 orzeczenie lekarskie jest potrzebne bo nie wiedzą czy masz np kruche kości lub problemy z sercem ja np mam guzowatośći piszceli i polega to na to na tym gdy np pogram w noge 45min to potem 2 dni nogi bolą i chodze bokiem 🙁 alle trzeba żyć z tym i to bedzie do 18 czyli W-F z głowy 🙁

#97887 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Jak dobrze że 18-nastke będę miał 17 stycznia czyli dzień przed wejściem tych przepisów w życie przez co mnie ominą ;D

#97888 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

Skoro egzamin podobny do motocyklowego to powinni przynajmniej zmienić dopuszczalną prędkość z 45 do 60km/h (a przynajmniej do miejskich 50), co poprawiło by płynność jazdy w mieście.

#97889 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

Nie mogę jednak zrozumieć tego, że ukończenie 18 roku życia zwalnia ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Chore to polskie prawo.

#97893 Reply
    Padalec
    Uczestnik
    • 1

Niestety po raz kolejny osoby tworzące „literę prawa” zrobiły to byle jak ! A przepisy jak nie przystawały do życia tak dalej nie przystają !

#97894 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82

No ja też nie bardzo rozumiem czym te świry ustanawiający takie przepisy się kierowały…nastolatek ma mieć prawko i znać przepisy, ale jak już jest 'dorosły’ to może być głąb. Czemu kuźwa to ma służyć? Bo na pewno nie poprawie bezpieczeństwa, jak wszyscy twierdzą (wszyscy, którzy nad tym 'pracowali’). Jak zwykle chodzi o kasę, bo przecież dla kogo, w większości przypadków przeznaczone są motorowery? Dla młodzieży, taka jest ogólna opinia (błędna z resztą).

#97895 Reply
    maciek484
    Użytkownik
    • 0

To jest chore… Ja i tak bede jezdzil bez, to bez sensu urodziny mam w maju (;

#97896 Reply
    elloco
    Uczestnik
    • 11

Sam pomysł z kategorią prawa jazdy według mnie trafiony w 100% , tyle że tak samo powinien obowiązywać dla wszystkich grup wiekowych ( oczywiście ustalając jakiś minimalny wiek) , ewentualnie zwolnić te osoby które mają kategorie A,B lub C. Jak najbardziej się zgadzam z kolegą wyżej że powinni podnieść prędkość maksymalną chociażby do 60km/h , bo te 45 to jakieś nieporozumienie. izdebski12 Każdy kto zdaje (obojętnie jaką kategorię prawa jazdy ) musi przejść badanie lekarskie , chociażby z tak błahego powodu jak konieczność noszenia okularów przez prowadzącego, też jest obowiązkowa przy egzaminie.

#97897 Reply
    hidden
    Użytkownik
    • 1

Po prostu nie może obejmować wszystkich grup wiekowych, bo prawo nie działa wstecz.

#97898 Reply
    OstRy
    Użytkownik
    • 10

hmm a ja jestem zdania ze mogli zrobic tak . Zostawic karte motorowerowa od 13 roku zycia i 45km/h i robic porządne kontrole jak niemieckie drogówki i Zrobic tez AM dla np 14 latkow i max 70km/h , do tego krotki kurs (3 h wykladow , kilka h jazdy na placu i miescie ) i bylby spokoj , mozna by legalnie jezdzic bez zamulania , chinczykami mozna by legalnie jezdzic na full i nikt by sie nie czepial ( przynajmniej w razie nie daj boze kolizji oc by bylo i nie bylo by problemow ale oczywiscie to tylko moje zdanie 😛

#97899 Reply
    zenek69
    Użytkownik
    • 1

Dla tych co nie rozumieją czemu mający 18 lat nie będzie musiał robić prawka AM już tłumacze bo prawo nie może działać wstecz tzn gość kupuje 30 grudnia tego roku skuter o pojemności 50 ccm a mając np. 25 lat może zgodnie z obowiązującymi tego dnia przepisami na nim jeździć a tu dowiaduje się że przepisy zostały zmienione i od 18 stycznia już nie może bez prawka AM na nim jeździć. Pozywa państwo polskie do Strasburga (procedura żmudna ale całkowicie wykonalna) o złamanie zasady „że prawo nie może działać wstecz” wygrywa i nagle trzeba zmienić przepisy do takich jak się należy.

#97905 Reply
    darozipp
    Użytkownik
    • 15

zenek69 zgadza się 🙂

#97906 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18

Nie prawda. Ten kto do 18 stycznia ukończy 18 lat będzie mógł dalej jeździć „na dowód osobisty ” a osoby kończące 18 lat po 18 stycznia będą zmuszone ów prawko mieć. Także wszyscy którzy mają teraz ukończone 18 lat lub ukończą je przed 18 stycznia 2013r mogą spać spokojnie i jeździć dalej na dowód.

#97907 Reply
    piotrek107
    Użytkownik
    • 0

W kwestii tego dlaczego 30-latek nie musi miec prawajazdy kategorii AM: Prawo nie może działać wstecz! Dlatego jeżeli Państwo Polskie raz nadało mu uprawnienie (gdy ukończył 18 lat) to teraz nie można zabrać czegoś co się prawomocnie już wcześniej nadało (choćby w teorii). Wiem ze nieraz coś się komuś zabiera w imię czegoś ale generalnie chodzi tu raczej o rzeczy materialne (nieruchomości itp.), a nie uprawnienia. Ustawodawca wychodzi z założenia że i tak z biegiem czasu sytułacja się unormuje. To tak jakby stary Polonez musiał spełniać normę emisji spalin Euro 5. Taki samochód musi spełniac normę jaka obowiązywała go w czasie produkcji.

#97908 Reply
    Mateusz
    Użytkownik
    • 0

Cholera. Nie chce jeździć na motorowerze tylko na automacie (skuterze :D). Żeby jeździć skuterem o pojemności nie przekraczającej 50cc muszę mieć również prawo jazdy kat. AM ? Dopiero mnie oświeciło że chce mieć kartę ale wątpię że zdążę z tym do 18 stycznia (zima to jedyna przeszkoda).

#97913 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

W kwestii nie działania prawa wstecz. Mogłoby to ewentualnie dotyczyć osób, które przed wejściem w życie miały ukończone 18 lat i miały zarejestrowany na siebie motorower. Moim zdaniem przy okazji wejścia w życie nowej ustawy spokojnie można byłoby zawrzeć w niej obowiązek egzaminu dla wszystkich. Pozwoliło by to wyeliminować z ruchu np. osoby, które nie wiedzą jak przejechać przez rondo lub takie, które nie potrafią odróżnić znaku nakaz jazdy prosto od drogi jednokierunkowej. Znam również przynajmniej dwie osoby, które ze względu na stan psychiki nie są w stanie zapamiętać 10 różnych znaków, a dzięki takim przepisom jakie mamy biorą udział w ruchu drogowym.

#97914 Reply
    zenek69
    Użytkownik
    • 1

SingSing74 tylko idąc dalej tokiem twojego rozumowania tym osobą trzeba by było zakazać też jeżdżenia na rowerze i chodzenia po ulicy bo też stwarzają zagrożenie.

#97915 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

Oczywiście, że rowerzystów powinno to dotyczyć skoro jeżdżą po ulicach. Od tego jest właśnie karta rowerowa. Każdy, kto bierze udział w ruchu drogowym, powinien znać ogólne przepisy ruchu drogowego oraz przepisy dotyczące pojazdu, który prowadzi. Mi chodzi o to, że 10, 13-sto latek musi zdać egzamin na kartę rowerową (motorowerową), a ktoś kto skończył 18 lat nie musi. Przecież tak samo porusza się po drogach jak ten młodszy, a sam wiek nie powoduje, że poznaje on automatycznie zasady obowiązujące na drogach. Jeżeli ktoś kto w świetle nowej ustawy nabywa prawo do poruszania się po drogach na podstawie dowodu osobistego to spokojnie przez kolejnych 50 lat będzie mógł śmigać nie wiedząc czy żółty trójkąt to ustąp pierwszeństwa czy pierwszeństwo przejazdu, albo to, że na przejściu dla pieszych wyprzedzać nie wolno. Teraz pomnóż to przez osoby w Polsce, które do 18 stycznia 2013 osiągną pełnoletniość i potencjalnie wyjadą na ulice bez żadnego przygotowania. Dlatego moim zdaniem, nawet ci, którzy już mają 18 lat i swoje motorowery powinni w określonym czasie zdać chociaż egzamin teoretyczny.

#97916 Reply
    jakub10288
    Użytkownik
    • 0

Ludzie, to są polskie przepisy, tego nie zrozumiecie.

#97917 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

Ja te przepisy rozumiem. Nie rozumiem tylko jak można stanowić takie buble.

#97930 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82

Proponuję; rowerzyści – kat.R z przyczepką dla dziecka lub inną – R+E piesi – kat. P z wózkiem dziecięcym lub na zakupy – P+E No i oczywiście kategorie wiekowe jeszcze bo rowery i wózki też mają różne wagi i pojemności kosza, już o ilości kół nie wspomnę. I obowiązkowo badania lekarskie bo może chodzi ktoś bez okularów a też jest użytkownikiem drogi publicznej, bo przypomnę, że zgodnie z definicją, droga to również chodnik, pobocze i ścieżka dla rowerów także a wszystko to się kiedyś przecina i koliduje ze sobą, więc Prawo o Ruchu Drogowym powinni znać wszyscy. Idąc tym tokiem rozumowania, dlaczego ja wjeżdżając np na przejście dla pieszych przy czerwonym dostaję mandat i punkty, a pieszy włażąc mi na przejście przy swoim czerwonym i stwarzając dokładnie to samo zagrożenie nie ponosi żadnych konsekwencji, w najgorszym przypadku mandat i to dużo niższy? Może trzeba wszystkich po równo?

#97931 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

A gdzie temu pieszemu wpisać punkty? Jak wtargnie na przejście to może dostać mandat lub uderzenie pojazdem to chyba dość bolesna kara.

#97937 Reply
    JestemKrzysiek
    Użytkownik
    • 1

A ja mam do was takie pytanie… bo nie mogę tego z tekstu wywnioskować… Posiadając już kartę motorowerową a nie kończąc 18 lat przed tym 18 stycznia, będę mógł jeździć na dowód, jako, że karte zdobyłem przed pełnoletniością?

#97938 Reply
    SingSing74
    Uczestnik
    • 4

Posiadasz już uprawnienia więc cofnąć ci ich nie mogą. Będziesz mógł jeździć na podstawie karty, którą masz.

#97939 Reply
    xuncorrectx
    Uczestnik
    • 25

a ten kurs będzie mniej wiecej w jakiej cenie i gdzie go będzie można zdawać?

#98203 Reply
    Łukasz
    Użytkownik
    • 0

Witam, posiadam skuter przerobiony na trike ponieważ jestem niepełnosprawnym użytkownikiem i na innym nie byłbym w stanie jeździć no i mam pytanie z nowym prawem związanym z Prawem Jazdy AM, słyszałem różne wersje prawa związanego z tym prawem jazdy a mianowicie że jeżeli ma się poniżej 18 lat to trzeba je mieć a powyżej wystarczy tylko dowód, to prawda? Zdecydowałem się na przerobienie skutera ponieważ jestem fanem jednośladów i drugi powód był taki, że wystarczył do jazdy tylko dowód no a od wejścia nowych przepisów nie wiem jak to będzie i jeśli powyżej 18 roku życia potrzebne to prawo jazdy to co mi grozi za jazde bez prawa jazdy? Pozdrawiam

#98204 Reply
    Łukasz
    Użytkownik
    • 0

Problem już rozwiązany przeczytałem co i jak i już wszystko wiem 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Opinie: Egzamin na Prawo Jazdy AM
Twoje informacje:

Back to top button