Opinie: Docieranie skutera: Wszystkie fakty

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Docieranie skutera: Wszystkie fakty

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 21 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Czyli pierwsze 30km powinniśmy jechać na max prędkości(45km/h) z przerwami co 10km?? i nie kupować super oleju tylko jakiś taki normalny?? jak długo docierać skuter?

Zdjęcie profilowe br3w
    br3w
    Użytkownik

Dobra robota ale bajki z olejem mineralnym i GMP mają niewiele wspólnego z rzeczywistością ;]

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/23023] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/23023/icon3.png[/IMG][/URL]
    [img]http://img.userbars.pl/50/9889.jpg[/img]

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

W artykule było napisane że prędkość maksymalna podczas docierania to maks 40 km/h. Przyjmuje się że docieranie trwa od 1000 do 2000 km. br3w – to nie bajki tylko prawda. Olej mineralny jest lepszy w trakcie docierania. Zauważyłem że w serwisie moto na pierwsze zalanie silnika mają olej mineralny a na kolejne syntetyk. W moim Romecie po ostrożnym docieraniu powstał dość wysoki próg spowodowany zbyt niskimi obrotami podczas docierania. Na kolejnej głowicy tego błędu nie popełniłem.

Zdjęcie profilowe Melonier
    Melonier
    Użytkownik

http://forum.scigacz.pl/about3145.html&highlight= Zapraszam do przeczytania Ja tak dotarłem już dwie maszyny, efekt ,super. Przejechane 15000 i 8000 każdy jedzie dobrze. Lecz zawsze jest ryzyko. I koszt dość spory. W trzeciej maszynie zastosuję ceramizer zgodnie z zaleceniem producenta lecz tylko do 100km. I wymianie oleju po 30km, następnie olej i ceramizer 100 km i znowu olej i ceramizer do 300. Koszt ceramizera to 66 zł.

“Gdy Tylko Mogę w Korkach Nie Stoję!”
    Skuter to moja pasja.
    Zdjęcie profilowe MichalWujak
    MichalWujak
    Użytkownik

Jak wspomniałem na początku arta całość jest napisana m.in. na podstawie metody MotoMana, jednak i on w kilku miejscach pisał bzdury. Wg niego dobre docieranie sprawia, że tłoki są czyste jak nowe, a złe docieranie powoduje, że pomiędzy pierścieniami jest brud. Tak naprawdę to pomiędzy pierścienie docierają gazy spalinowe, dlatego w tym miejscu tłok jest ciemniejszy :). Tym niemniej dobrze, że ktoś napisał pierwszy o tym tabu motocyklowym, bo inaczej pewnie masa ludzi docierałaby pojazdy jak w instrukcji.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Docieranie silnika 4T lepiej przeprowadzić na oleju mineralnym w klasie jakości SF do SG, oleje wyższych klas powodują większy poślizg i okres docierania się wydłuża. Druga sprawa, jeżeli silnik 4T jest produkcji chińskiej, czyli bez skutecznego filtra oleju, dalsza jazda po okresie docierania też powinna być na oleju mineralnym z małą ilością dodatków myjących.

Zdjęcie profilowe damgad
    damgad
    Użytkownik

Jak kupowałem nówkę New Dinka i zapytałem w serwisie o instrukcję docierania zapisaną w instrukcji użytkowania to mechanik się zaśmiał i powiedział, ze jak chcę zamulić skuter to droga wolna. Dokładny cytat – „zmienne obroty, od czasu do czasu dać mu w palnik ale nie za długo a po 300-400 km można śmigać ile dusza zapragnie, broń Boże nie trzymać go na niskich obrotach cały czas”. Podziałało 🙂

Zdjęcie profilowe uzytkownick
    uzytkownick
    Użytkownik

przeczytałem w instrukcji 2008r. moto Yamaha JogR, że polecają do tego 2T (zarówno chłodzonego powietrzem jak i cieczą) oliwę Yamalube 2. Jaką to ma specyfikację? Chyba w zupełności wystarczającą. Chyba.

Zdjęcie profilowe uzytkownick
    uzytkownick
    Użytkownik

Jest też trochę o docieraniu, jak to wygląda w moto od Yamahy… Do czterosuwowego skuterka XF50E zalecają olej motocyklowy jakości conajmniej API SG JASO MA o lepkości od 10w30 do 20w50 (bez specyfikacji dizlowskiej CD -czyli musi to być olej do moto 4T a nie do auta). Wymiana oliwy co 3000km, czyszczenie sitka co 6000km.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

A jak to jest z docieraniem 2T? Też na mineralnym?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 30 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie