Opinie: Dlaczego nie jeżdżę już motocyklem i skuterem w zimie?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Dlaczego nie jeżdżę już motocyklem i skuterem w zimie?

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Dla mnie różnica w przelocie do pracy to 15-20 minut na moto, 60-90 autobusem i niewiadomo ile (20-120) samochodem. Nie wiem jak długo dam radę na Murzynie, skuter by był lepszym towarzyszem zimowej niedoli. Z drugiej strony, na zimę by się przydał jakiś pancerny strucel…

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl
    Zdjęcie profilowe Just_as_planned
    Just_as_planned
    Użytkownik

Wszyscy tęsknimy za latami swojej minionej już młodości (stąd wspominki, marudzenie na pokaz, kontemplacja życia motoryzacyjnego). 🙂 > Jeżeli coś daje mi wewnętrzną radochę na tym… ^obecnym łez padole^, to nie odpuszczam. Reakcja innych organizmów żywych, jest zawsze tylko… pewną reakcją. Tylko tyle i aż tyle. ;D

Router Metro City 4T 50 –> 72 cm3; Peugeot Sum-Up 4T 125 –> 169 cm3 –> 150 cm3 (proza życia); Toros El Lider 4T 125 –> 150 cm3; Honda NSS 4T 250 v.2 (by Jazz); Yamaha Majesty 400.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No cóż, jeżdżę zimą, o ile dróg nie pokryje ^białe szaleństwo^ albo ^oślizgła czarna zmora^… Przećwiczyłem już chyba wszystkie warianty strojów, kurtek, membran i bielizny termicznej. Wydaje się jednak, że nieuchronnie zbliżam się do decyzji o zainstalowaniu termokoca. To chyba jedyny sposób na uniknięcie kłopotów ze stawami… Termokoc wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem szczególnie, że posiadam w skuterze nawiewy ciepłego powietrza… ;)))
    W praktyce da się wtedy pojechać i w garniturze…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a ja dziś schowałem się za przednią szybe i nagle nastała cisza w kasku – wnioskuję że ta obecna (choć to niby ta wyższa) jest jednak za niska. To postanowiłem porozglądać się za deflektorem.
    I namierzyłem ciekawe dodatki do szkuterszyna.
    .
    Duża akcesoryjna przednia szyba. Jeszcze większa z osłonami na manetki

oraz deflektory boczne (przy kolanach)

cena smutna bo gość na drugim końcu świata chce 110 dolarów za to.

Btw, do hondy Reflex też są – po 49 dolców

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Tak. Wysoka szyba TAK. ^Nadkola^ nad kolanka TAK. Motokocyk TAK.
    TAK, TAK, TAK.
    Co tu dużo gadać, dziadziejemy… Ale jeszcze nie aż tak, jak Leszek :-)))

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Tak niestety wiek na posunął:D
    Leszkowi to już trzecie zęby urosły:D

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Całe szczęście, że rosną, bo jak byśmy wyglądali bez…? 🙂

Zdjęcie profilowe Rysio_Misio
    Rysio_Misio
    Użytkownik

Nic nie widziałem, nic nie słyszałem i przyznaję, ale… nic nie czytałem. 🙂
    >
    Tam, gdzie mój okręt płynie, tam płynę też i ja. Logiczne, c*nie?

„Trzymaj swoje szczęście za włosy, dopóki samo nie wyłysieje.”

brand
    Użytkownik

Jedną zimę przejeźdźiłem co zakończyło się rozpoczęciem kolejnego sezonu pod koniec maja więc nie będę ryzykował szpitala i kroplówek a potem chodu jak po udarze.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a ja przejeździłem dwie, teraz trzecią i żyje i chodzę normalnie. Kwestia przygotowania, ciuchów, rozwagi. A wypadek śmiertelny przy odrobienie pecha to można mieć i najbezpieczniejszym samochodzie, stojąc na przystanku lub idąc ulicą.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie