Opinie: Czy teraz można jeździć motorowerem więcej, niż 45 km/h z kat. B?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Opinie: Czy teraz można jeździć motorowerem więcej, niż 45 km/h z kat. B?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe B4rtek B4rtek 4 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #175513
  Zdjęcie profilowe Przemysław Borkowski
  Przemysław Borkowski
  Użytkownik
  • Postów: 95

  Zastanowiło mnie ostatnie zdanie – czy rzeczywiście można przrejestrować odblokowany skuter?

  #175532
  Zdjęcie profilowe robbo2k
  robbo2k
  Użytkownik
  • Postów: 67

  Czy to jest motorower czy nie nie zalezy ANI POJEMNOŚĆ silnika ani prędkość maksymalna a zapis w „homologacji pojazdu” EC Certifacte of Conformity. Dokładnie to „Vehicle category” L1e. 1)motorowery, to jest pojazdy dwukołowe (kategoria L1e) lub pojazdy trójkołowe (kategoria L2e) o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej nie większej niż 45 km/h i mające: a)w przypadku pojazdu dwukołowego, silnik, którego: –pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika ze spalaniem wewnętrznym, lub –maksymalna moc znamionowa jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika elektrycznego, b)w przypadku pojazdu trójkołowego, silnik, którego: –pojemność skokowa nie przekracza 50 cm3, w przypadku silnika z zapłonem iskrowym, lub –maksymalna użyteczna moc wyjściowa nie przekracza 4 kW, w przypadku innych silników ze spalaniem wewnętrznym, lub –maksymalna moc znamionowa jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika elektrycznego; 2)motocykle, to jest pojazdy dwukołowe bez bocznego wózka (kategoria L3e) lub z bocznym wózkiem (kategoria L4e), wyposażone w silnik o pojemności skokowej większej niż 50 cm3, w przypadku silnika ze spalaniem wewnętrznym, lub o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej większej niż 45 km/h;

   
  Czytaj
  REKLAMA

  SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

  AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!
  #175533
  Zdjęcie profilowe robbo2k
  robbo2k
  Użytkownik
  • Postów: 67

  Czyli motorower może być motocyklem…. jeśli ma homologacje L3e. Zwracam uwage iz motocyklem jest pojazd o pojemnosci wiekszej niz 50cm3 LUB predkosci wiekszej niz 45km/h

  #175543

  Ponury Grabaż
  Użytkownik
  • Postów: 5

  no dobra, a co jeżeli nie tknięty skuter/ motorower ( dokładnie taki jak wychodzi z fabryki ) rozpędza się do większej prędkości niż 45km/h ? to dosyć popularne zjawisko stąd też pytanie co wtedy robić podczas kontroli? Zabierają dowód, kierujemy się na badanie techniczne na badaniu wychodzi, że jest taki jak fabryka dała no i co dalej?

  #175544
  Zdjęcie profilowe watermelon
  watermelon
  Użytkownik
  • Postów: 79

  Wtedy z papierkiem mówiącym „wsio jest ok” udajesz się na policję, gdzie zwracają ci dowód oraz, z tego co słyszałem, pieniądze za badania.

  Romet RXL eco 50 4T (2013) – pyr pyr pyr pyr || Honda PCX 125 (2018) – wziuuuu
   
  Czytaj
  REKLAMA

  UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

  Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.
  #175545
  Zdjęcie profilowe robbo2k
  robbo2k
  Użytkownik
  • Postów: 67

  Po stwierdzeniu, że auto/motocykl jest sprawne oraz nie budzi żadnych wątpliwości, diagnosta wystawi pokwitowanie, z którym trzeba zgłosić się do wydziału komunikacji urzędu, w którym samochód był rejestrowany, po odbiór dokumentu. Policja odsyła DR do WK wyjatkiem jest brak OC wtedy z potwierdzeniem OC odbieramy w jednostce policji

  #175560
  Zdjęcie profilowe B4rtek
  B4rtek
  Użytkownik
  • Postów: 257

  Zamiast zająć się intensywnymi testami używanych 125tek to piszecie artykuły na coraz głupsze tematy. To ma wam dac 1st place w google na przyszly sezon? Jeszcze chwila i będzie opinia na temat wpływu zoży polarnej na miesiączkowanie reniferów.

  #175571
  Zdjęcie profilowe LZK
  LZK
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Używanych 125? Ja ci w jednym zdaniu zrecenzuje wszystkie używane zarówno motocykle jak i samochody: KAŻDY BĘDZIE INNY. Robienie testu używanego pojazdu to czysta abstrakcja. Tylko w przypadku fabrycznie nowego ma to jakikolwiek sens. A co do tematyki tego art. to porusza bardzo ciekawą kwestię i daje interesujące rezultaty, bo skoro większosć sprzedawanych motorowerów rozpędza się do ponad 45km/h i to zablokowane to są tak naprawdę motocyklami

  #175573
  Zdjęcie profilowe B4rtek
  B4rtek
  Użytkownik
  • Postów: 257

  A to ciekawa kwestia bo wszystkie renault clio sluzbowe nasze sa tym samym. Wszystkie seicento jakimi jezdzilem gdy pracowalem dla pewnej firmy byly praktycznie identyczne. Moj samochod jest dokladnie tym samym co samochod mojego kumpla bo obaj mamy ten sam model. To moze Ty masz jakies inne doswiadczenia.
  Jeslj chodzi o „ciekawosc” tematu…… Skutery zostaly dopuszczone do ruchu i uzyskaly homologacje wiec zostalo to sprawdzone. Temat traktuje o skuterze lecacym z gorki lub tuningowanym i moim zdaniem „nie jest motocyklem” ale jest nadal motorowerem ktory jedynie rozpedza sie powyzej dopuszczalnej predkosci.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie