Opinie: Czy motocyklem 125 ccm można jeździć po autostradzie i ekspresówce?

I takie pytania zadają posiadacze kat.B? To może czas oddać prawka?

To jest już po prostu żenujące i zatrważające zarazem. Pomijam, że mogą nie pamiętać albo nie mieli tego na kursie, ale k....a nie umieć znaleźć i przeczytać informacjiw w kodeksie drogowym w wieku min. 21 lat to już wtórny analfabetyzm.

niekoniecznie wtórny

No dobra w tych wyjaśnieniach doczytałem że 4 kołowcem nie można się poruszać po autosdradach i expresówkach czyli de fakto Quadem nie można jeździć i motorowerem. A co kiedy ktoś dojeżdża do pracy np. Quadem z musu bo mu auto padło i inaczej nie ma jak dojechać a 60% trasy to expresówka lub autostrada?? Widzę tu poważny bubel prawny . Expresówki nie mam jak ominąć brak możliwości co wtedy ??

No raczej nic się nie zmienia, to Twój problem, a nie prawa. W prawie nie ma takiego pojęcia jak "dojazd quadem z musu" , prawo też nie zajmuje się indywidualnymi potrzebami związanymi z dojazdem do pracy.
Za to prawo daje ci możliwość posiadania wielu samochodów czy innych pojazdów, które moga się ekspresówką poruszać. Reszta to twój indywidualny wybór.

Sprzedajesz Quada i kupujesz samochód bądź motocykl i sobie jeździsz tą ekspresówką. Podobno za 1,5 tys. zł można spokojnie kupić mało awaryjne auto...

No tak tyle że akurat ja takiego problemu nie mam a to był przykład oczywiście żywcem z życia wzięty. Reasumując ustawodawca pisze jedno a drugie zabrania bo w ustawie jest również napisane że pojazdy które poruszają się więcej niż 40km/h mogą jednak poruszać się po drogach expresowych i autostradach a zdrógiej strony tego zabrania i tworzy się taki mały pat prawny- Czyż tak nie jest??? No chyba że muszę zmienić kodeks drogowy na nowszy czyli w 2015r :)) No nie chce również tu jakiejś kłutni tworzyć ale moim skromnym zdaniem coś tu nie chalo.

Nie do końca chyba rozumiesz co czytasz drogi Kolego... 40 km/h to jest minimalna prędkość na autostradzie, co nie znaczy, że wszystko co z trudem pojedzie szybciej może się nią poruszać. Hej motorowery też pojadą szybciej, w związku z tym mają się na autostrady pchać i blokować ruch? Bardziej tam nawet pasują niż quady - łatwiej wyprzedzić motorower.

Nie wierzę,że nie ma Quadów,które mogą jechać przynajmniej 100km/h

Może jechać nawet i pińcet na godzinę, niczego to jednak nie zmienia w ujęciu prawnym takiego pojazdu.