Opinie: Czy motocyklem 125 ccm można jeździć po autostradzie i ekspresówce?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #173361
  Przemysław Borkowski
  Uczestnik
  • Postów: 95

  I takie pytania zadają posiadacze kat.B? To może czas oddać prawka?

  #173386
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 927

  To jest już po prostu żenujące i zatrważające zarazem. Pomijam, że mogą nie pamiętać albo nie mieli tego na kursie, ale k….a nie umieć znaleźć i przeczytać informacjiw w kodeksie drogowym w wieku min. 21 lat to już wtórny analfabetyzm.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #173390
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 895

  niekoniecznie wtórny

  #174482
  Marcin Lisiak
  Użytkownik
  • Postów: 6

  No dobra w tych wyjaśnieniach doczytałem że 4 kołowcem nie można się poruszać po autosdradach i expresówkach czyli de fakto Quadem nie można jeździć i motorowerem. A co kiedy ktoś dojeżdża do pracy np. Quadem z musu bo mu auto padło i inaczej nie ma jak dojechać a 60% trasy to expresówka lub autostrada?? Widzę tu poważny bubel prawny . Expresówki nie mam jak ominąć brak możliwości co wtedy ??

  #174487
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 927

  No raczej nic się nie zmienia, to Twój problem, a nie prawa. W prawie nie ma takiego pojęcia jak „dojazd quadem z musu” , prawo też nie zajmuje się indywidualnymi potrzebami związanymi z dojazdem do pracy.
  Za to prawo daje ci możliwość posiadania wielu samochodów czy innych pojazdów, które moga się ekspresówką poruszać. Reszta to twój indywidualny wybór.

  #174489
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Sprzedajesz Quada i kupujesz samochód bądź motocykl i sobie jeździsz tą ekspresówką. Podobno za 1,5 tys. zł można spokojnie kupić mało awaryjne auto…

  #174560
  Marcin Lisiak
  Użytkownik
  • Postów: 6

  No tak tyle że akurat ja takiego problemu nie mam a to był przykład oczywiście żywcem z życia wzięty. Reasumując ustawodawca pisze jedno a drugie zabrania bo w ustawie jest również napisane że pojazdy które poruszają się więcej niż 40km/h mogą jednak poruszać się po drogach expresowych i autostradach a zdrógiej strony tego zabrania i tworzy się taki mały pat prawny- Czyż tak nie jest??? No chyba że muszę zmienić kodeks drogowy na nowszy czyli w 2015r :)) No nie chce również tu jakiejś kłutni tworzyć ale moim skromnym zdaniem coś tu nie chalo.

  #174564
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Nie do końca chyba rozumiesz co czytasz drogi Kolego… 40 km/h to jest minimalna prędkość na autostradzie, co nie znaczy, że wszystko co z trudem pojedzie szybciej może się nią poruszać. Hej motorowery też pojadą szybciej, w związku z tym mają się na autostrady pchać i blokować ruch? Bardziej tam nawet pasują niż quady – łatwiej wyprzedzić motorower.

  #176162
  Herosses
  Użytkownik
  • Postów: 115

  Nie wierzę,że nie ma Quadów,które mogą jechać przynajmniej 100km/h

  #176165
  Anonim
  Nieaktywny
  • Postów: 2 986

  Może jechać nawet i pińcet na godzinę, niczego to jednak nie zmienia w ujęciu prawnym takiego pojazdu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button