Opinie: Czy dozownik oleju działa poprawnie? Sprawdź!

Tylko, że jeśli silnik jest dedykowany pod dozownik to nie możemy przerobić go na smarowanie mieszankowe dlatego, że łożysko tłoka nie będzie dobrze smarowane i może się zatrzeć… Prawda to czy fałsz?

Myślę o przerobieniu Inki na mieszankę. Zimą Mixol może zgęstnieć tak, że nie będzie leciał…

IMO fałsz. Wiem, że w silnikach Minarelli bez problemu wywalają dozownik. Chińskie skutery mają kopie tych silników, więc nie powinny mieć innych rozwiązań. Łożyska nie są osobno smarowane, wszystko smaruje paliwo przepływające przez skrzynię korbową do przestrzeni nad i pod tłokiem. Jedyne o czym trzeba pamiętać przy robieniu mieszanki to to, żeby przed jazdą “potrząsnąć” skuterem na lewo i prawo, żeby się olej w baku przemieszał ;).

No to super i cieszy mnie to bardzo. Pytanie tylko jak zaślepić wężyk od dozownika? Starczy dać wkręt zatykający wylew ze zbiorniczka? Czy coś przed samym silnikiem? Mieszankę robiłbym w karnistrze i dolewał więc o dokładność wymieszania się nie martwię…

Witam, wyszło mi: 1:52, tyle że pomiar nie był baardzo precyzyjny. Jak myślicie, skoro skuter ma już ponad 4500 przebiegu to opłaca to się idealnie sprawdzać? Dodam jeszcze, że mechanik mi ostatnio gaźnik regulował i nie wiem czy dobrze ilość oleju ustawił. Może się mylę, może poprostu tej ilości oleju się nie ustawia. Po regulacji gaźnika zrobiłem już ok 300 km. Poradzicie coś? :slight_smile:

czy w bet win jest filtr oleju

chodzi o kymco bet win sport

jest