Opinie: Czemu silnik nie chce odpalić?

A o jakim to skuterze mowa?

Ferro 202-4 :wink:

A co do plastików to wiem co to znaczy. Do świecy trzeba odkręcić pług, boczne plastiki na dole od ramy i je odgiąć, aby dojść kluczem… U mnie miło wymieniało się też tylną żarówkę, od której kabel był za krótki aby wyjąć żarówkę z odbłyśnika. Dlatego musiałem… wyjąć klosz z lampy zamontowanej w skuterze (sic!). Do prawdy śmieszne, gdy patrzy się na to z perspektywy… Co do baku ma on 4 litry, ale ma specyficzny kształt zęba, przez co część paliwa nie jest chyba wykorzystywana. Ja zawsze robiłem tak, że w litrowym baniaku od płynu chłodniczego woziłem dodatkowy litr paliwa. Gdy miałem paliwo na MIN dolewałem wachy, miałem czas dojechać na stację i zatankować oba zbiorniki.

Ja mam Rometa Ogara i Polo oraz Incę i faktycznie w rometach jest wszystko na wierzchu i o dziwo nie odkręcałem świecy przez cały sezon dopuki nie zimuje go , a z inci wykręciłem aku i leży w pokoju zobaczymy czy będą problemy z odpaleniem :smiley:

Lipton96 a jaka masz ince?

Nie rozumiem co mieli na myśli chińscy konstruktorzy umieszczając świecę w takim miejscu,że musimy zdjąć prawy pług, najlepiej część podłogi,siedzenie z plastikami z pod spodu aby mieć jako-taki dostęp do świecy. Chciałem kiedyś poprawić ją bez zdejmowania plastików i skończyło się na tym,że pług wewnętrzną stroną niemal przedarł mi rękę od łokcia do dłoni -.- No cóż… chyba skuterowi nie spodobała się moja ręka pod plastikami :wink:

A ja mam kymco i jestem ciekawy jakie niespodzianki mnie bedą czekac na wiosne:)

W Hondzie Pantheon rocznik 2001, z dostępem do świecy nie miałem problemów, natomiast dostać się do gaźnika to był KOSZMAR! pół dnia rozkręcania plastików! z czyszczeniem wkładu filtra powietrza też nie było wesoło bo obudowę zasłaniały plastiki. Tak że nie wszystko co ładne i firmowe musi być dobre, nawet dla wprawnego mechanika serwis tego skutera jest nie lada wyzwaniem :wink:

Świecę kupicie na Wrocławskiej - między Dywizjonu i Gołuchowską. Taka buda przy fryzjerze. Pani ma duży wybór i tanio. Do skuterów też. Nie żebym reklamował czy coś ale po prostu tam nigdy nie miałem problemów.

Ja jakoś nie mam problemów z kupnem części do skuterów ,świec itp, na pradze jest chyba 5 sklepów z częściami .

DrabiXExpreS... napisał:

Ja jakoś nie mam problemów z kupnem części do skuterów ,świec itp, na pradze jest chyba 5 sklepów z częściami .

ciesze sie.