Opinie: Crash Test przy 50 km/h: "To zerowa prędkość"

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #167194
  Leszek Śledziński
  Keymaster
  • Postów: 2 361

  To nie jest żadna wiadomość. Zaraz będzie roiło od przeciwników nowej nowelizacji ustawy. Jeśli przy prędkości 50km/h są takie skutki, co dopiero przy większych prędkościach. Ja zawsze zbliżając do skrzyżowania zwalniam i spójże w prawo i w lewo czy ktoś nie leci spóżniony. Każdy motocyklista musi mieć oczy szeroko otwarty i uważać.

  #167203
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 942

  wiesz, jakby przy****** w coś z prawem jazdy lub bez zmieniało skutki…

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #167214
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Prawda jest taka, że jadąc jakimkolwiek jednośladem jesteś zawsze bardziej narażony na niebezpieczeństwo na drodze. I to nawet nie z Twojej winy. Wystarczy, że ktoś Ci wymusi i wjedzie w bok. Już niewielka prędkość może połamać Ci nogi i nie tylko. Kolejna sprawa, to skutki jakie są po kolizji. Auto uderzy i się zatrzyma. Skuter lub motor po uderzeniu przewróci się na bok i najczęściej już w momencie uderzenia wyrzuci z siodła kierowcę. Widziałem filmy z kamer w samochodach, w których kierowca motoru miał podwójnego pecha. Nie dość, że zderzył się z ciężarówką, to pojazd ten z powodu siły rozpędu i własnej masy przepchną motor i przejechał po jego kierowcy. Kiedyś słyszałem w audycji radiowej, jak jakiś jajogłowy tłumaczył, że mamy tylko ok 30% kontroli nad sytuacją. Reszta, to droga, warunki pogodowe oraz inni uczestnicy drogi. Także, Ty możesz jechać przepisowo i ostrożnie, ale wystarczy, że spotkasz na drodze pijanego kierowce i możesz przedwcześnie dokonać swojego żywota.

  #167246
  WodzuWGK
  Uczestnik
  • Postów: 422

  Zastanawiam się czy to dobrze czy źle …… mam taki kask Ozone jak ten „nieszczęśnik” na filmie 😐

  #167281
  Deep_Nothingness
  Użytkownik
  • Postów: 538

  Przy dużych prędkościach lub wypadkach z udziałem pojazdów lub przeszkód o sporej masie kask służy jedynie do łatwiejszego rozpoznania denata. Nie twierdzę, że dobry kask, to zbędny bajer, ale sama głowa długo nie pociągnie, jeżeli reszta będzie w strzępach.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button