Opinie: Ceny OC na motocykle i skutery w 2014 roku

Ja w PZU w Mławie mając 25 procent zniżki zapłaciłem za motorower 71 zł za rok.

Ja dopiero w sierpniu płacę, aktualnie mam 10% i w ubiegłym roku płaciłem 107zł za OC w PZU(okolice Częstochowy). Ciekawe jak będzie w tym roku(teoretycznie powinienem mieć 20% zniżek za 2 lata bez szkodowej jazdy) . Mając 25% w PZU to bodajże 3 lata bezszkodowej jazdy? Dobrze pamiętam? A gdzie polecacie ubezpieczać skuterek, biorąc pod uwagę 2 lata bez szkodowej jazdy w PZU? Czy np. przy przeniesieniu zniżki liczą się od 0, czy przechodzą? Czy też uwarunkowane to jest zasadami konkretnego ubezpieczyciela?

Ja płaciłem 38 zł za skuter 50 w PZU

Najlepiej skorzystać z porównywarek. Np. www.superpolisa.pl Poza tym oni ubezpieczaja w necie.

jakże ci spamidioci sie błyskawicznie pojawiąją

a jeżeli np. ubezpieczę skuter w PZU i będę miał już jakieś zniżki to będą one obowiązywały przy ubezpieczania auta ?

Miyaga ty o takie żeczy to popytaj w PZU napewno ci wszystko wytłumaczą. Z tego co wiem to im wiecej pojazdów masz ubezpieczonych na siebie w PZU tym mniej płacisz.

Generalnie rynek firm ubezpieczeniowych dzieli się na tych co uznają i tych co nie uznają motorowerów. Wygląda to tak, że po roku bezszkodowej jazdy przysługuje ci 10% zniżki (tak ogólnie mówiąc) i za zebrane lata bezszkodowej jazdy przy odchodzeniu z firmy ubezpieczeniowej wnioskujesz o dokument potwierdzający uzyskane zniżki. Na takim dokumencie nie ma (nie powinno być) informacji jaki pojazd był ubezpieczony. Zatem idąc z tym papierem gdzie indziej masz zniżki. W każdym razie zaleta PZU jest taka, że nie robi problemu z wydaniem i akceptowaniem zniżek. Dla przykładu HDI wyda dokument, ale już robi problem przy przyjmowaniu zniżek "niewiadomego pochodzenia".

Na 60% zniżki pracujesz 8 lat, zniżki powinny być akceptowane bez względu na rodzaj ubezpieczonego pojazdu.

A ja głupi myślałem, że na 60 procent zniżki pracuję 6 lat... Miałem czwarty rok skuter, a dopiero 25 procent. Cóż - życie jest brutalne pod tym względem.

Znajomy mi to kiedyś tłumaczył, w ubezpieczeniach mają 11 klas ubezpieczeniowych:
3 klasa - podstawowa
4 klasa - 10%
5 klasa - 20%
6 klasa - 25%
7 klasa - 30%
8 klasa - 40%
9 klasa - 50%
10 klasa - 55%
11 klasa - 60%

Wychodzi właśnie 8 pełnych lat bezszkodowej jazdy by mieć prawo do 60% zniżki.

Mam maksymalne zniżki na OC i najtańsze - co mnie dość mocno zaskoczyło - okazało się być nasze rodzime PZU! Opłata na rok = 37zł. Dla mnie ideał:)!

Ja już za ubezpieczeniem się rozglądam, chociaż dopiero w lipcu ten temat mnie czeka.Ten artykuł całkiem konkretny. W CUK jeszcze nie byłem, ale liczyłem na tym ich kalkulatorze http://www.kalkulator-oc-ac.cuk.com.pl/ i wychodzi mi że muszę się tam ruszyć po OC.