Opinie: Buty na skuter i motorower: Czy warto?

Ja zależnie od pogody, jak jest poniżej 18 stopni to jeżdżę w glanach, a jak wyżej Conversach :slight_smile: Na motorowerze.

"Buty na skuter i motorower: Czy warto?" - warto!
Kto zaliczył glebę (szczeg.na asfalcie) ten potwierdzi :-)

Ja tam na skuterze jeźdzę w zarąbistych Adidasach ZX. :wink: Kolor mam dobrany pod kolor skutera. Wygląda to rewelacyjnie.

No to szkoda będzie tych adidasków, że nie wspomnę np. o skręconej kostce czy złamanym palcu.
Ja po ostatnim ślizgu (10 dni temu) odczuwam jeszcze ból w lewej nodze, co prawda przechodzi i nic poważniejszego się nie stało ale postanowiłem zainwestować w porządne obuwie.
RST Urban Boot

Polecam

Skuter czy motocykl, szlif boli tak samo. Ja tam jeżdżę w normalnej opancerzonej kurtce moto, rękawicach (niezależnie od pogody, tylko latem w lżejszych), typowych butów moto nie używam, choć mam. Na motocyklu przy większych prędkościach dawały radę, skuter dodatkowo bardziej osłania nogi i było mi mocno za gorąco. Zresztą szczerze mówiąc te buty głównie opancerzały piszczel, kostka nie była usztywniana, więc teraz jeżdżę w "skoczkach". Z motogaci (ehm...) wyrosłem nieco przez zimę, więc wróciłem do starego zwyczaju i pomykam w zawiasowych nakolannikach.