Olej Toros el Diablo

Kupiłem skuter Toros el Diablo. Jestem zielony odnośnie olejów. Sprzedawca mówił że jak przejadę 2000 km to mam zmienić olej. Czytałem trochę w internecie i się dowiedziałem że trzeba wymieniać olej przekładniowy i silnikowy. Czym to się różni? Wiem że olej muszę kupić 10w40, ale to będzie silnikowy czy przekładniowy? I jak mam te oleje wymieniać? A ten drugi jaki kupić? I co jaki czas wymieniać te oleje.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ja wymieniam w silniku co 1000 10w40 półsyntetyk lotos,przekładniowy 85W/90

Osobiście polecam wymienić olej już po pierwszych 50km. Z własnego doświadczenia wiem, że przy pierwszych kilometrach do oleju trafia najwięcej opiłków metalu. Potem w przypadku markowego oleju możesz rozłożyć interwał wymian na 2k.. Miałem Torosa F16 czyli to samo, tylko w innej kolorystyce. Wymieniałem olej co 2k i silnik chodził jak marzenia. Oczywiście olej tylko do skuterów lub motocykli. Samochodowy nie jest przystosowany do ciągłej pracy przy dużych obrotach.

I te dwa oleje wymieniać co 2k ?

Dużo zależy też od tego jak jeździsz skuterem, ale na pewno wymiana co 2K mu nie zaszkodzi... ;)))

Szymon Sałe... napisał:

I te dwa oleje wymieniać co 2k ?

Nie. Co 2000 km wymieniasz w silniku (10W40). Przekładniowy wytrzymuje dużo dłużej i starczy wymiana co 5000 km.
.
<--- KLIK

Dzięki za zdjęcie, na pewno się przyda :) Dzisiaj kupiłem olej silnikowy do skutera. Z tym że na dole pisze Synthese Technologie Motorenol.

http://liquimoly.pl/images/stories/virtuemart/product/30448.jpg

Mam nadzieję że dobry, co sądzicie?