Olej samochodowy do motoroweru 50cc

Witam,
chciałbym się zapytać czy jak wleje olej samochodowy zamiast “specjalnego” motocyklowego to stanie sie cos?Na starym castrolu przejechalem juz 1600km.Olej jest czarny jak smoła,a nie ukrywam,że motor większość czasu chodzi na maxymalnych lub prawie maxymalnych obrotach.więc jest trochę przepracowany zwłaszcza jak teraz są te upały i od rana do wieczora w trasie.W motorku z lewej strony ucieka mi troszkę olej( spływaja czasem takie krople).Serwis ma teraz urlop i dopiero po 10 sierpnia(a pewnie później,bo po urlopie kazdy tam bedzie szedl) mogą mnie przyjąć i go będą wymieniać,a nie opłaca mi się na prawie 2 tygodnie kupować motula.Zamawianie na internecie tez się troszkę mija z celem zwlaszcza ze teraz jest weekend.
Motorek to zetka 50 z “niestety” w tym wypadku mokrym sprzęgłem,a w popularnych siecówkach są jedynie samochodowe lub motul za 50zł/1l :frowning:

jakbyś bardzo uważał to w zasadzie możesz. ale jezeli jest jak piszesz i go piłujesz - to wlej jednak olej z odpowiednią klasą MA (motocyklowy). Kupisz na większych stacjach benzynowych.

Jeśli bym faktycznie wlał olej samochodowy to bym nie piłował go i jeździł znacznie wolniej.Po prostu kategoria prawa jazdy jaka mam ogranicza mnie do 50cc,a caly dzien jezdzę od miasta do miasta w celach zarobkowych i motor nie stoi,a nabija kilometry.Te 1600km zrobilem w niecały miesiąc tak naprawdę :D. Czytałem na forum samej zetki,że na mobilu 10w40 jeździ się w miare normalnie jedynie czasem przy zimniejszych porach dnia sprzęgło może się zlepić,a potem po rozgrzaniu juz jest wszystko okej.Chodzi mi głównie o to,że ten mobil 1l idzie u mnie za 15zł,a olej motocyklowy na stacji pewnie 30/50+ zł.Nie ukrywam,że kaska się kończy,a jeszcze zaraz dojdzie koszt wymiany uszczelek,tarczy z przodu,klockow,bębna z tyłu,łożyska sprzęgła i być może sprzęgła(Niby nie ślizga,ale łapie na samym końcu jeśli do końca ma wysprzęglać)+może coś wyjść po drodze (a w tym na pewno olej :D).Motorek by od razu poszedl do normalnego serwisu jak mnie przyjmą koło 15/20 sierpnia ,byle by tylko dotrwac do tego czasu,a nawet najlepszy spracowany olej nie pelni juz takiej samej funkcji jak pełni nowy nawet samochodowy,nie?

skoro tak dużo jeździsz nie wygłupial bym sie z olejem

Rozumiem,wczoraj zrobilem ponad 100km w upale,praktycznie bez przerw (gora kilka minut stajac co jakis czas i jadac do nastepnego celu).Olej jak i silnik był bardzo gorący,bo było chyba ze 35 stopni w słońcu jak nie lepiej,a dzisiaj czuje ze motor jest jakis taki słabszy.Co może być przyczyną?Ostatnio tankowałem paliwo na full to może “chrzczone” ?
Jutro zobacze na stacjach jakie ceny takiego oleju.Jeśli będzie zbyt dużo jak na moj portfel to brać tego mobila czy juz dojeździć na tym motocyklowym castrolu co mam aktualnie>?

jeździc na tym co masz. olej naprawde wytrzymuje bardzo dużo i bardzo długo zachowuje właściwości smarne mimo że wyglada i pachnie jak czarny i przepracowany

Pojeździłem dzisiaj po sklepach motocyklowych i za 25zł kupiłem jakiegos zippowego oleju 4t 10w40.Póki co daje rade i skrzynia chodzi lepiej także na te 2 tygodnie spokojnie bedize :slight_smile: Dzięki za radę.Jakbym mial problem zm ontazem zestawu 72cc to mozna pisać nie :smiley: ?

Od tego jest forum :slight_smile: