Olej na docieranie 4t. Romet Z 50

Witam. Mój Romet ma przejechane już blisko 170 km. Pomyślałem że przydało by się może zmienić olej, i zacząłem szukać w internecie informacji na temat tego jaki olej będzie naljepszy. Niestety praktycznie w każdym poście polecają coś innego. Gdzieś przeczytałem że najpierw trzeba nalać mineralny a potem półsyntetyczny. A w innym poście pisali, że nie można lać pierw mineralnego a potem jakiś inny tylko trzeba lać już cały czas ten sam. Proszę o jakieś sprostowanie tematu bo się trochę pogubiłem :). Też przeczytałem gdzieś że dobrze jest zmienić olej po 30km, czy jeśli jeszcze nie zmieniałem to coś się stało? Jeśli mam lać mineralny to jakiej marki oraz do jakiego przebiegu?

wiesz. jeżeli tyle przeczytałaś to już wiesz chyba że w tym temacie w zasadzie nic więcej sie powiedzieć nie da.

To wkońcu można najpierw wlać mineralny a potem po dotarciu wymienić go na syntetyczny lub polsyntetyczny?

w zasadzie każda opcja jest dobra jeżeli jeździsz z głową a olej wymieniasz zgodnie z instrukcją wymian

Co masz na myśli mówiąc 'jeżeli jeździsz z głową'? A w instrukcji pisze że olej ma być wymieniany na serwisie po 500km a potem co każde 1500km. W internecie każdy każe zrobić to szybciej dlatego nie chce się sugerować instrukcją.

Oleju używasz takiego jak zaleca producent. No chyba, że silnik ma już duży przebieg i wiek...
Zapoznaj się z tym materiałem:
https://www.youtube.com/watch?v=uphzhJ799Dc

jeździsz z głową - wiec masz świadomość że sprzęt jest własnie na etapie docierania wiec nie ciśniesz pełnym ogniem 20 kilometrów ciurkiem.. itd

Obejrzałem już ten film,ale to jest poradnik do samochodów. Mój producent poleca oczywiście swój produkt (LIQUI BOLY ROMET MOTORS 10w 40 4t) i jest to polsyntetyk ale on również poleca zmienić go po 500km a nie po 170km. Myślę nad tym żeby kupić mineralny a potem wymienić go na polsyntetyczny. Powiedzcie mi proszę do jakiego przebiegu jeździć na mineralnym i w którym momęcie zmienić go na polsyntetyk.

Powiecmy że wymienię ten olej teraz na coś takiego http://www.ceneo.pl/2295102#mh=L4Y3iz6c41000DlnvuI8Fb-sa7KCBmdww-yV6PUnMGe7P_mMmP9f1cbGuqK_wTzsD654H1qQozlsBm8alvuwWIVC8vUd0PRLORsUjIR3GhpxnRYm8eJoj1rUVpzZR8ec8C-QpxyINAA8Pd4gVdf8gjmgyjQqyHNAF0ABF--ll2HMle8sqmmJE9vvaxuU1fjp9oQ2. To po jakim przebiegu zmienić go na polsyntetyk/syntetyk? Przypomnę że mam 170km przejechane.