Olej mineralny Lotos Selektol Specjal 20W40 do Rometa 727 4T . Proszę o pomoc.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Olej mineralny Lotos Selektol Specjal 20W40 do Rometa 727 4T . Proszę o pomoc.

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

bialy98
    Użytkownik

Witam mam pytanie, bo miałem mało oleju i kumpel mi zalał właśnie ten co w tytule LOTOS SELEKTOL SPECJAL 20W40 Mineralny do Czterosuwów. I mam takie pytanie, czy to nie zaszkodzi mojemu skuterowi Romet 727 4T 3900km przebiegu, bo zawsze do niego lałem 10W40 Półsyntetyk, a ten jest mineralny i 20W40. Z góry dzięki wielkie za odpowiedź 😉
    Pozdrawiam.

Michał
    Użytkownik

no w 4T takie zmiany oleju nie są za dobre :/ nie wiem jak w 4T ale w 2T olej mineralny to leje się dopiero na wykończeniu silnika. Jakby wlał pełen syntetyk to jeszcze może by nie zaszkodziło ale w tej chwili to nie wiem. Takie zmiany oleju nie są dobre

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

Weź spuść to gówno jak najszybciej i zalej 10w40…

Sparrow
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

dupa nic sie nie stanie.. mineralny powinnovsie lac na dotarciu nie na wykonczeniu.. smialo mozesz jezdzic

bialy98
    Użytkownik

Czyli nic się nie stanie jak przejadę na nim dajmy 20 km i go wymienię ?

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

raczej nie

Sparrow93
    Użytkownik

romet4t7x7 napisał:

dupa nic sie nie stanie.. mineralny powinnovsie lac na dotarciu nie na wykonczeniu.. smialo mozesz jezdzic

Weź się nie wypowiadaj jak nie masz pojęcie… Jest dokładnie na odwrót tak jak powiedziałeś – czyli na dotarciu powinno się lać syntetyk, a na wykończeniu mineralny….

Generalnie najlepiej cały czas lać 10w40 i będzie git!

Sparrow
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

kasacja .. posrane forum.. jak zedytuje to tworzy sie drugi post

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

sparrow sam nie masz pojecia.. moze zle to ujalem… na dotarciu mozna lac i mineral i synt… ja docieralem na mineral i sie pieknie dotarl…

Sparrow93
    Użytkownik

Weź pomyśl logicznie… Syntetyk najlepiej redukuje tarcie (co jest niezbędne przy docieraniu). Mineral redukuje luzy co przydaje się w końcowej fazie „życia” silnika…

Sparrow
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie