Olej mineralny castrol 2T

moje pytanie dotyczy oleju mineralnego castrol 2T olej taki stał mi w garażu z pewnych przyczyn 5 lat oryginalnie zapakowany jak sądzicie czy taki olej mógł się z jakichś przyczyn przeterminować czy nic mu nie ma i możnan go normalnie użyć

chcesz do silnika 2T wlać olej mineralny? :p jakiego używałeś wcześniej? Mineralny leje się dopiero na wykonczeniu silnika ;p

Polecam olej http://www.motosklepzawiercie.sklepna5.pl/towar/451/durablend-scooter-2t.html

Oleje do silników dwusuwowych z racji dużej (do 20%) zawartości rozpuszczalnika nie cechują się zbytnią trwałością. Rok - półtora to góra. Możesz spróbować wlać sobie. Jeśli zauważysz niepokojące zaachy czy głosniejszą pracę silnika to zlej i tyle.

Motosklepie - do Valvoline trzeba przestawić dozownik na 1:100. O tym się nie mówi.

Stosuję ten olej od dawna i nic nigdy nie przestawiałem ani osady żadne po tym oleju się nie wytwarzają ani też silniki się nie zacierają a wiec jakie przestawianie dozownika ? większość chińskich skuterów ma pompę oleju bez linki na dozowanie a więc brak możliwości jakiejkolwiek regulacji

Tu jest napisane: http://www.valvolineeurope.com/polish/products/engine_oils/two_45_stroke/cid(1874)/durablend_scooter_2t

Jeśli stosowałeś i nic się nie działo to ok ale jak by nie było jest to olej dający radę w o połowę niższym steżeniu.

to tylko na oleju pisze ale nic się nie przestawia

1:50 to 100 ml oleju na 5 litrów mieszanki. 1:100 to 50 ml oleju na 5 l mieszanki. 50 a 100 to jest różnica. Jeśli 50 działa jak 100 to po co dawać 100? Po coś to jest napisane w końcu, nie? Gdyby to nie miało znaczenia to0 byłoby napisane 1:50.

tam pisze żeby nie przekraczać 1:100 można go stosować niby mniej ale jak ktoś zwiększy pojemność to raczej na dobre wychodzi jeżeli skuter jest lepiej smarowany

Możesz lać, najlepiej kapkę (dosłownie kilka kropel) dolej też do baku i wszystko będzie ok.

Do baku zdecydowanie NIE! Robiłem tak. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak to się skończyło mogę podesłać zdjęcia.

Jesli się zwiększy pojemnosć to nie trzeba dawać dwa razy więcej oleju. To, że pojemność jest większa nie znaczy, że ma więcej koni z pojemności i że wymaga więcej oleju.

lepszy gorszy... tak czy siak 5 lat to i tak max czas jaki producent przewiduje dla zwykłego oleju silnikowego nie otwieranego i przechowywanego w dobrych dla niego warunkach.
Olej 2T żyje krócej.

A ja tam dozownikowi nie ufam jak psu - zwłaszcza w zmodyfikowanym silniku. Wywaliłem dozownik całkowicie, wywaliłem zbiornik. Kupiłem za 2,50zł strzykawke 100ml, wywaliłem tłoczek, zgrzałem dziubek i mam menzurke ze skalą.