Olej lifan 120

Witam serdecznie.

Jaki jest zalecany opel przez producenta do lifan 120 10w30, 10w40 a może 5w…?Jaki producent zaleca, a jaki wy lejecie?

Druga sprawa, jakiej firmy lepszy olej do tego 4t motul czy castrol? Chodzi o full syntetyki.

Trzecie pytanko. Jaki olej przekładniowy? Polecacie jego wymianę w nowym silniku na inny niż oryginalny?

P.S. Tak odchodząc od tematu. Musze kupić łańcuch nowy bo zmieniam silnik z zipp pro 50 na lifana, a z tego co słyszałem, zębatki są inne. Jaki polecacie? ogólnie to będzie jakiś 428?

Pozdrawiam.

na 10W40 jeździ z 98% użytkowników 4T w naszych warunkach klimatycznych wiec lej taki

A co z olejem przekładniowy? Jaki lać i czy zalecasz wymianę na inny niż oryginalny w nowym silniku?

zalecam wymianę (co jakiś czas) nie musi byc inny niż oryginalny. ale wg zaleceń. Niestety nie wiem jaki do ciebie zalecają. raz jest to 80W90 a czasem 90W140.

Ale ten twój lifan to jest skuter z CVT?

Ja mam taki silnik : LINK

no to przecież to biegówka. to co gadasz o jakimś oleju przekładniowym?
masz mokre sprzęgło i zalewając silnik zalewasz i przekładnie bo to wspolna przestrzeń. Wiec potrzebujesz motocyklowego oleju do sinika - takiego z klasą MA (MA2 zapewne).
To automat z CVT ma z tyłu osobną przekładnie

No mam biegówkę. Nie znam się tak na tym, a gdzieś przeczytałem, ze do lifana wlewają olej również do przekładni, dla tego zapytałem.

Olej zamówiłem Motul 7100 4t ma2 10W-40.

no i spoko olej.